Skauci – Wędrownicy św. Hieronima

Wędrownicy św. Hieronima

Wędrownicy św. Hieronima

 

SKAUCI

Wędrownicy św. Hieronima

 

„Tak, chcę, żeby twoje kruche dziecięce ciało, uświęcone moją łaską, rozświetlone moją miłością, było jak monstrancja ukazująca moją boskość. Chcę, żeby ta boskość promieniowała z twojej twarzy i z twoich czystych oczu, tak żeby ludzie widząc cię tak napełnionego łaską i prawdą, mogli wyczytać z nich moją chwałę, chwałę Syna Jednorodzonego”. (o. Jaque Sevin, „Medytacje Skauta nad Ewangelią„)

koszulka_JP2

Nasze koszulki

W naszej parafii działają grupy skautowe Wędrowników. Zostały one zorganizowane przez rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dzieci w duchu katolickim i patriotycznym. Nasze zbiórki planujemy w taki sposób, aby realizować cele skautingu: kształtowanie charakteru, rozwój zmysłu praktycznego, wyrabianie ducha służby, również poprzez zaangażowanie na rzecz parafii, pogłębianie relacji z Bogiem i rozwój fizyczny. Formacja skautowa opiera się na regularnych zbiórkach, które w przypadku dzieci młodszych (wilczki) odbywają się dwa razy w miesiącu, zaś w przypadku dzieci starszych – w każdą sobotę.

przyzeczenie_skautow

Przyrzeczenie złożone przez skautów w obecności ks. Proboszcza.

W okresie wakacyjnym dzieci uczestniczą w obozach wilczkowych i skautowych. Zgłaszamy je do kuratorium i są one poddawane kontroli organów państwowych. Prowadzący obozy posiadają wymagane uprawnienia wychowawcy i kierownika wypoczynku.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 11 lat (wilczki) i młodzież (skauci i skautki od 11 lat ).

20201003_130314

Zawierzenie rodzin w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Kontakt do osób odpowiedzialnych za grupy skautowe:
– wilczki (dziewczynki) – akela Ewa: tel.694 198 567. Patronką tej gromady jest Św. Teresa z Avila.
– skautki – zastępowa Julka: tel. 539 092 561. Patronką tego zastępu jest Św. Dorota z Cezarei.

Istnieje możliwość utworzenia grupy wilczków (chłopcy) oraz skautów. W tej sprawie proszę kontaktować się z akelą Maciek: tel. 602 741 670. Osoby pragnące się zapisać do grupy skautowej Wędrowników mogą kontaktować się z nami przez  formularz kontaktowy.