ZOBACZ NASZEGO FACEBOOKA

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) w naszej parafii zastało powołane 19 września 2010 roku. Członkowie, którzy aktualnie należą do KSM są w dużej mierze owocem wolontariatu przed ŚDM Kraków 2016. Jednym z naszych zadań jest twórcze włączanie się w życie Wspólnoty Parafialnej – aktywizowanie zarówno młodszych, jak i starszych. Sprzątaliśmy już m.in. staromiłośniańskie lasy, osładzaliśmy przedświąteczny czas własnoręcznie robionymi piernikami. Młodzież jest też od kilku lat odpowiedzialna za projekt i budowę Grobu Pańskiego. Od dwóch lat członkowie KSM, jako animatorzy, pomagają w dobrym przygotowaniu się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania kandydatom z naszej parafii.

Akcja to ważna część KSM-owej przestrzeni, ale najważniejsza jest formacja! Nasze spotkania odbywają się w cyklu miesięcznym – pierwsza niedziela to film lub wyjście np. na kręgle, łyżwy, czy rolki. Druga niedziela to niedziela formacyjna. W ramach trzeciej niedzieli spotykamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu z rozważaniami prowadzonymi przez KSM-owiczów. Spotkanie modlitewne odbywa się w kościele i zapraszamy na nie wszystkich parafian. Czwarta niedziela to czas na integrację.

Wspólne wyjazdy na kajaki lub w celu zdobywania górskich szczytów to nasz czas integracji, jeszcze lepszego wzajemnego poznawania siebie oraz przede wszystkim odkrywania Chrystusa w drugim człowieku, we wspólnej trosce o każdego z nas.

Nasze głowy są pełne pomysłów, a ręce gotowe do pracy, więc powyższa lista na pewno nie jest zamknięta! Jeżeli masz między 14 a 30 lat to serdecznie zapraszamy Cię do naszej wspólnoty. Na pewno odnajdziesz swoje miejsce.

Patroni Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży to bł. Karolina Kózkówna oraz św. Stanisław Kostka, choć od roku jest nam również bardzo bliski bł. Carlo Acutis, którego relikwie znajdują się w naszym kościele

Święto patronalne przypada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Naszym asystentem parafialnym oraz duchowym opiekunem jest ks. Marcin.

Więcej o samym KSM znajdziesz na oficjalnej stronie: www.ksm.org.pl