Kliknij na obrazek z naszej aktywności…

(więcej zdjęć w zakładce Galeria)

KSM na kajakach w Drohiczynie 2019

Na Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę 2019

KSM-owe Bieszczady 2019

Wyjazd z ks. Prob. na sztukę 2019

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Godło KSM

Godło KSM

Sztafeta młodych za Synod

Sztafeta młodych za Synod

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) w naszej parafii zastało powołane 19 września 2010 roku. Członkowie, którzy aktualnie należą do KSM są w dużej mierze owocem wolontariatu przed ŚDM Kraków 2016. Jednym z naszych zadań jest twórcze włączanie się w życie Wspólnoty Parafialnej – aktywizowanie zarówno młodszych, jak i starszych. Sprzątaliśmy już m.in. staromiłośniańskie lasy, osładzaliśmy przedświąteczny czas własnoręcznie robionymi piernikami. Młodzież jest też od kilku lat odpowiedzialna za projekt i budowę Grobu Pańskiego. Od dwóch lat członkowie KSM, jako animatorzy, pomagają w dobrym przygotowaniu się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania kandydatom z naszej parafii.

KSM

KSM się rozrasta 🙂

Akcja to ważna część KSM-owej przestrzeni, ale najważniejsza jest formacja! Nasze spotkania odbywają się w cyklu miesięcznym – pierwsza niedziela to film lub wyjście, drugie to adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami prowadzonymi przez KSM-owiczów. Spotkanie modlitewne odbywa się w kościele i zapraszamy na nie wszystkich parafian Trzecia niedziela to czas na integrację, czwarta niedziela to niedziela formacyjna.

Wspólne wyjazdy na kajaki lub w celu zdobywania górskich szczytów to nasz czas integracji, jeszcze lepszego wzajemnego poznawania siebie oraz przede wszystkim odkrywania Chrystusa w drugim człowieku, we wspólnej trosce o każdego z nas.

Nasze głowy są pełne pomysłów, a ręce gotowe do pracy, więc powyższa lista na pewno nie jest zamknięta! Jeżeli masz między 16 a 30 lat to serdecznie zapraszamy Cię do naszej wspólnoty. Na pewno odnajdziesz swoje miejsce w jednym z dwóch zastępów – młodszym dla osób w wieku 14-19 lat lub starszym 20-30 lat. Obydwa zastępy zbierają się na spotkaniu integracyjnym, formacyjnym, modlitewnym, filmowo/aktywnościowym w niedzielę o godz. 19.00, w dwóch oddzielnych salach. Młodzież KSM chętnie włącza się w inicjatywy formacyjne w parafii stąd od 2 lat jest zaangażowana w przygotowywaniu kandydatów do bierzmowania.

Wyjazd na łyżwy 2018

Dbamy o zdrowie i sprawność fizyczną… 🙂 Wyjazd na łyżwy.

Patroni Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży to bł. Karolina Kózkówna oraz św. Stanisław Kostka. Święto patronalne przypada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Naszym asystentem parafialnym oraz duchowym opiekunem jest ks. Paweł.

Więcej o samym KSM znajdziesz na oficjalnej stronie: www.ksm.org.pl

 

Zobacz nas na facebook: https://www.facebook.com/pg/KSM.Hieronima/about/?ref=page_internal