Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Godło KSM

Godło KSM

Sztafeta młodych za Synod

Sztafeta młodych za Synod

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) w naszej parafii zastało powołane 19 września 2010 roku. Członkowie, którzy aktualnie należą do KSM są w dużej mierze owocem wolontariatu przed ŚDM Kraków 2016. Jednym z naszych zadań jest twórcze włączanie się w życie Wspólnoty Parafialnej – aktywizowanie zarówno młodszych, jak i starszych. Sprzątaliśmy już m.in. staromiłośniańskie lasy, osładzaliśmy przedświąteczny czas własnoręcznie robionymi piernikami. Młodzież jest tez od kilku lat odpowiedzialna za projekt i budowę Grobu Pańskiego. Od dwóch lat członkowie KSM, jako animatorzy, pomagają w dobrym przygotowaniu się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania kandydatom z naszej parafii.

KSM

KSM się rozrasta 🙂

Akcja to ważna część KSM-owej przestrzeni, ale najważniejsza jest formacja! Co miesiąc spotykamy się na spotkaniu formacyjnym prowadzonym wg konspektów z ogólnopolskiego programu dla młodzieży „Oto Ja”. Wspólne wyjazdy na kajaki lub w celu zdobywania górskich szczytów to nasz czas integracji, jeszcze lepszego wzajemnego poznawania siebie oraz przede wszystkim odkrywania Chrystusa w drugim człowieku, we wspólnej trosce o każdego z nas.

Nasze głowy są pełne pomysłów, a ręce gotowe do pracy, więc powyższa lista na pewno nie jest zamknięta! Jeżeli masz między 16 a 30 lat i chciałbyś wraz z nami odkrywać swoją drogę życia, to spotykamy się w każdą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej! W tym roku przybyło nam KSM-owiczów i mamy już grupę młodzieży młodszej i starszej.

Patroni Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży to bł. Karolina Kózkówna oraz św. Stanisław Kostka. Święto patronalne przypada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Naszym asystentem parafialnym oraz duchowym opiekunem jest ks. Paweł.

Więcej o samym KSM znajdziesz na oficjalnej stronie: www.ksm.org.pl

Wyjazd na łyżwy 2018

Dbamy o zdrowie i sprawność fizyczną… 🙂 Wyjazd na łyżwy.

10 ZASAD KSM-owicza
1. Kochaj Boga, szerz Królestwo Chrystusowe w swojej duszy, w swej rodzinie i swym środowisku.
2. Służ czynnie Kościołowi i Ojczyźnie.
3. Kształć swój umysł, swą wolę, swe serce.
4. Szanuj swą godność, bądź prawy i czysty.
5. Pracuj chętnie, cudzą pracę szanuj, dąż do sprawiedliwości społecznej.
6. Szerz chrześcijańską kulturę życia. Bądź uprzejmy, koleżeński, pomagaj chętnie bliźnim.
7. Obowiązki spełniaj sumiennie, bądź karny i posłuszny.
8. Dbaj o zdrowie i sprawność fizyczną, uprawiaj ćwiczenia fizyczne, nie używaj napojów alkoholowych.
9. Bądź gospodarny, oszczędny, cudze dobro szanuj.
10. Bądź stały w przekonaniach i wytrwały w działaniu, pogodę ducha nieś w swe otoczenie.