Schola dziecięca – „Iskierki Miłości”

Nasza schola działa w parafii od samego początku jej istnienia, kiedy to jeszcze Msze Święte odbywały się w niewielkiej „zielonej” kaplicy. Założyła ją ówczesna organistka, Agnieszka Świstak. Swoją nazwę – Iskierki Miłości – schola nosi od 2018 r. Nadanie nazwy było inicjatywą ks. Pawła Bąka, ówczesnego wikariusza parafii.

W ciągu roku szkolnego śpiewamy na Mszy Św. z udziałem dzieci o 11:30. Pomagamy też w śpiewie podczas rorat w Adwencie, dróg krzyżowych w Wielkim Poście, ubogacaliśmy także kilka uroczystości pierwszokomunijnych. Śpiewu uczymy się na cotygodniowych próbach. Odbywają się one w soboty o godz. 10:00 w salce domu parafialnego. Serdecznie na nie zapraszamy wszystkie dzieci lubiące śpiew – dziewczynki i chłopców! Najlepiej jak jesteście już w wieku szkolnym. 

Uroczystości kościelne chórek parafialny uświetnia nie tylko śpiewem, ale także strojem. Zakładamy wówczas nasze niebieskie pelerynki. ?

Co roku jeździmy na zloty służby liturgicznej, gdzie najlepsi scholiści otrzymują złote medale! A na próbach nie tylko śpiewamy. Nasze Ciocie organizują nam warsztaty np. z robienia palemek wielkanocnych czy różańców na rękę.

Scholę prowadzą wyłącznie osoby świeckie, które są jednocześnie rodzicami scholanek. Obecnie są to Emilia Molenda i Ewa Sutkowska oraz Ela i Rafał Kruschewscy. Zachęcamy wszystkich rodziców dzieci ze scholi do włączania się w śpiew razem ze swoimi dziećmi, akompaniowania na instrumentach oraz pomagania nam w sprawach organizacyjnych. W razie pytań zapraszamy na próby scholi lub do rozmowy po niedzielnych mszach o 11:30.

POSŁUCHAJ I ŚPIEWAJ Z NAMI!