Schola dziecięca – „Iskierki Miłości”

Nasza schola działa w parafii od samego początku jej istnienia, kiedy to jeszcze Msze Święte odbywały się w niewielkiej „zielonej” kaplicy. Założyła ją ówczesna organistka, Agnieszka Świstak. Swoją nazwę – Iskierki Miłości – schola nosi od 2018 r. Nadanie nazwy było inicjatywą ks. Pawła Bąka, ówczesnego wikariusza parafii.

W ciągu roku szkolnego śpiewamy na Mszy Św. z udziałem dzieci o 11:30. Pomagamy też w śpiewie podczas rorat w Adwencie, dróg krzyżowych w Wielkim Poście, ubogacaliśmy także kilka uroczystości pierwszokomunijnych. Śpiewu uczymy się na cotygodniowych próbach. Odbywają się one w soboty o godz. 10:00 w salce domu parafialnego. Serdecznie na nie zapraszamy wszystkie dzieci lubiące śpiew – dziewczynki i chłopców! Najlepiej jak jesteście już w wieku szkolnym.

Uroczystości kościelne chórek parafialny uświetnia nie tylko śpiewem, ale także strojem. Zakładamy wówczas nasze niebieskie pelerynki.

Co roku jeździmy na zloty służby liturgicznej, gdzie najlepsi scholiści otrzymują złote medale! A na próbach nie tylko śpiewamy. Nasze Ciocie organizują nam warsztaty np. z robienia palemek wielkanocnych czy różańców na rękę.

Scholę prowadzą wyłącznie osoby świeckie, które są jednocześnie rodzicami scholanek. Obecnie są to: Emilia Molenda oraz Ela i Rafał Kruschewscy. Zachęcamy wszystkich rodziców dzieci ze scholi do włączania się w śpiew razem ze swoimi dziećmi, akompaniowania na instrumentach oraz pomagania nam w sprawach organizacyjnych. W razie pytań zapraszamy na próby scholi lub do rozmowy po niedzielnych mszach o 11:30.

POSŁUCHAJ I ŚPIEWAJ Z NAMI!