Boże Ciało 2023

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszej parafii odbywać się będą o godz. 8:00 i 18:00. Główna Msza Święta będzie miała miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10:00. Po Mszy św. wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w naszym kościele.

Diecezjalna procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Eucharystią w parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana. Zakończy się w parafii konkatedralnej na Kamionku, dla której jest to święto patronalne. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Romuald Kamiński.

Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, po Bożym Ciele. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.