1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i organy, również te przekazywane podczas kolędy. Dziękujemy za ofiary złożone 1 stycznia na rehabilitację ks. Czarka. Zebrano 5263 zł i 37 gr.
2. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 18:00 odbędą się Nieszpory Eucharystyczne, a po Mszy o godz. 13:00 odmówimy Litanię do Imienia Jezus.
3. Ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy na dzieła podejmowane przez parafialną Caritas.
4. Kancelaria parafialna przez cały styczeń, aż do 1 lutego, czyli w trakcie kolędy, będzie czynna we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00.
5. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Świętem Trzech Króli. Msze św. 6 stycznia będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane w tym dniu do puszek zostaną przekazane na misje. Kredę i kadzidło będzie można nabyć po zakończonej Mszy św. u ministrantów, zachęcamy by podchodzić nawą główna i w nawach bocznych w rzędzie, tak jak do Komunii Świętej.
6. W tym tygodniu księża odwiedzą mieszkańców ulic: Dąbrowskiego, Dworkowa, Fraszka, Golfowa, Jeździecka (domki) i Bazaltowa, Kameliowa, Liryczna, Literacka, Poezji, Rodziewiczówny, Szermiercza, Szlachecka. Wszystkich naszych parafian gorąco prosimy o otwarcie furtek do posesji na czas kolędy, i o takie zorganizowanie się na klatkach w blokach by ułatwić księdzu dotarcie do sąsiadów oraz o przygotowanie w domu na stole: krzyża i świec a także kropidła i wody poświęconej. Program całej kolędy jest dostępny na stolikach za ławkami i na stronie parafialnej. Są też przewidziane dni na kolędę poza terminem wskazanym w programie. Dotyczy szczególnie tych osób, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie lub przewidują wyjazd na ferie w czasie kolędowania.
7. Próba chórku dziecięcego odbędzie się w sobotę, 4 stycznia, o godz. 10:00.
8. W sobotę 11 stycznia, w kościele, odbędą się zbiórki: ministrantów o godz. 10:00, kandydatów o godz. 9:30. Zapraszamy wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu.
9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego i zakończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W naszej parafii będzie to tzw. niedziela organowa. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów. Będzie też możliwość zadeklarowania przez „rodziców chrzestnych” piszczałki organowej.
10. Za tydzień będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15:50 dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci otrzymają modlitewniki.
11. Zebrania oraz spotkania grup i wspólnot parafialnych zostaną wznowione po kolędzie, czyli od 2 lutego.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy felieton naszej parafianki pani Anny Murawskiej o Orszaku Trzech Króli. Jest też zestawienie najważniejszych wydarzeń roku 2025 w Kościele powszechnym jak i w Polsce. W Niedzieli polecamy artykuł pt.: „Nieznośna lekkość obyczajów” o niepokojach i kontrowersjach wokół nowych pomysłów MEN. Na regale z prasą są już styczniowe miesięczniki i czasopisma dla dzieci Staś i Anioł Stróż.
13. Zachęcamy wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia w południe wyruszy sprzed pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu i przejdzie ulicami Starego Miasta na pl. Zamkowy. W tym roku pod hasłem „Kłaniajcie się Królowie” na scenie przy Zamku Królewskim przygotowano wiele atrakcji, min. występy artystów: Joszko Broda z Zespołem, Archikatedralny Chór Męski Cantores Minores, Darek Malejonek z Zespołem i wielu innych. Orszaki na terenie naszej diecezji odbędą się również w miejscowościach: Dębe Wielkie, Halinów, Legionowo, Mińsk Mazowiecki, Mostówka, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Poświętne, Siennica, Wielgolas, Wola Karczewska i Wołomin, zgodnie z wykazem podanym na stronie diecezjalnej: diecezja.waw.pl. Osoby, które nie wybiorą się na orszak, zachęcamy, by z dziećmi w rodzinnych orszakach, śpiewać kolędy przed szopką przy kościele. Na tę okazję są też przygotowane korony.
14. W dniach 26-30 kwietnia 2025 r. odbędzie się pielgrzymka do Rzymu na kanonizację bł. Karola Acutisa i obchody Roku Jubileuszowego. Szczegóły w zakrystii.
Kościoły stacyjne roku jubileuszowego w diecezji warszawsko-praskiej
Jubileusz to czas wielkiej łaski i wzrostu dla Kościoła. Jest to okazja dla wiernych, aby odnowić swoją wiarę i rozpocząć nowe życie. Kościoły jubileuszowe są ważnym symbolem Jubileuszu, właśnie dlatego, że oferują wiernym możliwość: pojednania się z Bogiem i Kościołem oraz otrzymania łaski przebaczenia.
Kościoły jubileuszowe naszej diecezji to:
- Legionowo, par. św. Jana Kantego
- Mińsk Mazowiecki, par. św. Antoniego z Padwy
- Otwock-Kresy, par. Matki Bożej Królowej Polski
- Radzymin, par. Przemienienia Pańskiego
- Warszawa-Białołęka, par. NMP Matki Pięknej Miłości
- Warszawa-Bródno, par. św. Włodzimierza
- Warszawa-Grochów, par. św. o. Pio
- Warszawa-Praga, par. św. Michała Archanioła i św. Floriana
- Warszawa-Rembertów, par. Matki Bożej Zwycięskiej
- Warszawa-Zerzeń, par. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny
- Wołomin, par. Matki Bożej Częstochowskiej
- Ząbki, par. Miłosierdzia Bożego
Wierni nawiedzający kościół jubileuszowy(e) mogą uzyskać odpust zupełny pod poniższymi warunkami:
– pobożne nawiedzenie wybranego kościoła jubileuszowego,
– wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
– modlitwa zgodnie z intencjami Papieża Franciszka,
– indywidualna adoracja eucharystyczna Pana Jezusa ukrytego w tabernakulum lub obecnego na ołtarzu w monstrancji,
– odmówienie modlitw: „Ojcze nasz”, „Wyznania wiary” w jakiejkolwiek dopuszczonej formie i modlitwy do Maryi, Matki Bożej.
Wierni niemogący nawiedzić kościoła:
Wierni, którzy z ważnych powodów (przede wszystkim siostry i mnisi klauzurowi, osoby starsze, chorzy, osadzeni w więzieniach, a także ci, którzy w szpitalu lub w innych miejscach opieki, stale posługują chorym), nie mogą nawiedzić kościoła jubileuszowego, uzyskają odpust jubileuszowy na tych samych warunkach, jeżeli zjednoczeni duchowo z wiernymi obecnymi, zwłaszcza w momentach, w których słowa Ojca Świętego lub biskupów diecezjalnych są przekazywane za pośrednictwem środków komunikacji medialnej, w swoim domu lub tam, gdzie powstrzymuje ich przeszkoda, odmówią: „Ojcze nasz”, „Wyznanie wiary” w jakiejkolwiek dopuszczonej formie i inne modlitwy zgodne z intencjami Roku Świętego, ofiarowując swoje cierpienia lub życiowe trudności.
W trakcie całego roku jubileuszowego można ofiarować dowolną liczbę odpustów w konkretnej intencji, także w intencji dusz czyśćcowych.