1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów.

2. Do czwartku włącznie, można w naszym kościele zapoznać się z wystawą poświęconą Stanisławie Leszczyńskiej. Ekspozycja opowiada historię położnej z Auschwitz, która pracując dzień i w nocy przyjmowała na świat dzieci, które starała się ocalić za wszelka cenę. „Wszystkie dzieci urodziły się żywe. Ich celem było żyć!”

3. Dziś o godz. 13:00, neoprezbiter, ks. Mikołaj Lipski, odprawi w naszym kościele Mszę i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

4. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce, w której posługują księża z naszej diecezji.

5. Na parkingu przed kościołem i przed plebanią po każdej Mszy będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

6. Na stolikach za ławkami są specjalne pamiątki beatyfikacyjne: „Modlitewnik z bł. Rodziną Ulmów”, broszura „Rodzina Ulmów – droga do świętości” i dla dzieci komiks „Ulmowie rodzina pełna miłości”. W zakrystii można odbierać zamówiony różaniec.

7. Przed kościołem odbywa się kiermasz ciast. Wypieki zostały przygotowane przez Harcerki, które w ten sposób zbierają środki na funkcjonowanie swojej drużyny.

8. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek Rocznica Poświęcenia Świątyni,  w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

9. Codziennie po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na wspólne świętowanie VI rocznicy poświecenia naszego kościoła. Po Mszy będzie poczęstunek.

11. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

12. We środę, Klub Ojców Tato.Net zaprasza Ojców na warsztat pt. „Minimalizm w TatoPlanie”. Spotkanie rozpocznie się o 19.00 w sali pod zakrystią. Organizator prosi o zgłoszenie chęci uczestnictwa mailowo na adres staramilosna@ok.tato.net.

13. W najbliższy piątek diakon Wojciech Wielądek kończy praktyki duszpasterskie w naszej parafii, kolejny etap praktyk będzie realizował w par. św. Marka na Targówku. Dziękujemy za posługę w szkole, we wspólnotach, przygotowane kazania i wszelkie prace. Polecamy diakona Wojciecha modlitwom wszystkich wiernych.

14. Msza św. na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w piątek 21 czerwca o godz. 8:00. Spowiedź będzie 20 min przed Mszą. Zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli i Uczniów na dziękczynienie za miniony rok i osiągnięcia w nauce. Będzie to też sposobność by podziękować ks. Marcinowi, który po wakacjach przechodzi do nowej parafii i p. Łukaszowi, katechecie (obaj uczyli w SP353) oraz diakonowi Wojciechowi za posługę podczas praktyk katechetycznych w SP353.

15. W przyszłą niedzielę przypada 19 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: Między państwem a Kościołem. Przyjazny i wrogi rozdział. Czy możliwy jest światopogląd neutralny? W Gościu Niedzielnym przeczytamy o Marszu dla Życia i Rodziny, który dziś przejdzie ulicami wielu miast. W Niedzieli polecamy rozważania na temat: czy grozi nam „katolickie podziemie”. Na regale z prasą są miesięczniki, Gość – Historia Kościoła, i Gość Extra oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

17. W przyszłą niedzielę, w kiosku, będzie kontynuowana kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.

18. Na stronie parafialnej zostało zamieszczone Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie zmian w organizacji lekcji religii w szkołach podejmowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zachęcamy do zapoznania się z tym słowem, do odważnego manifestowania wiary i katolickiej nauki społecznej oraz do obrony krzyża i nauczania religii w szkołach.

19. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu będzie obowiązywał wakacyjny porządek sprawowania Mszy w naszym kościele. Apelujemy także o godny ubiór podczas Mszy i nabożeństw, również w dni upalne.