1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i budowę organów.

2. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i złożone podczas kolędy ofiary.

3. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszy św. wieczornej, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu trzech chórów. Serdecznie zapraszamy na to wielkie muzyczne wydarzenie wszystkich parafian oraz sympatyków naszej parafii, i zachęcamy do licznego udziału. Dodatkowe informacje są na plakatach.

4. Dziś przed kościołem, do godz. 14:30, odbywa się zbiórka ofiar na leczenie 14-letniej Natalii, która od 4 lat zmaga się z cukrzycą typu 1. Rodzina i przyjaciele Natalii zbierają na nową pompę insulinową, by mogła normalnie żyć.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, w piątek święto Ofiarowania Pańskiego;

6. W tym tygodniu księża odwiedzą mieszkańców ulic: Bazaltowa, Cieplarniana, Cienista, Jeździecka, Klimatyczna, Pogodna (bloki), Zdrojowa i Źródlana. Wszystkich parafian gorąco prosimy o otwarcie furtek do posesji na czas kolędy i o takie zorganizowanie się na  klatkach w blokach, by umożliwić księdzu dotarcie do sąsiadów oraz o przygotowanie w domu na stole: krzyża i świec a także kropidła i wody poświęconej. Program całej kolędy jest dostępny na stolikach za ławkami i na stronie parafialnej. Będzie jeszcze jeden dodatkowy dzień kolędy dla tych rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć księdza: sobota 10 lutego w godz. 11:00-13:00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

7. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. 16:00-17:30.

8. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.

10. W I czwartek o godz. 18:00 będzie Msza św. w języku łacińskim z modlitwą za powołanych i o powołania z naszej parafii do służby Bożej.

11. W piątek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte tego dnia będą o godz.: 7:00, 9:00, 18:00 i 20:00. Obrzęd poświęcenia gromnic odbędzie się na początku każdej Mszy św. W świece będzie można się zaopatrzyć przed każdą Mszą św. W uroczystość Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego z modlitwą za    osoby ze zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego męskich i żeńskich. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na Zakony Klauzurowe.

12. W I piątek w godz. 10:30-12:00 księża odwiedzą chorych z Komunią świętą. Od godz. 17:00 będzie adoracja i Różaniec. Spowiedź będzie 20 min przed każdą Mszą Świętą. O godz. 18:00 podczas Mszy św. będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w Wypominkach. Ze względu na święto, po Mszy wieczornej, nie będzie Koronki z wypominkami. Za Zmarłych ofiarujemy w ten piątek Różaniec o godz. 17:00.

13. W I sobotę o godz. 7:00 będzie Msza św. wotywna ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12:00 rozpocznie się przy krzyżu (ul. Fabryczna) różaniec za Ojczyznę. O godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające ku czci Matki Bożej.

14. Serdecznie zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewania podczas Mszy św. niedzielnej o 11:30. Próby chórku dziecięcego „Iskierki Miłości” odbywają się w soboty o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.

15. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00.

16. W związku z wizytą duszpasterską spotkania wspólnot i grup w domu parafialnym zostaną wznowione po 4 lutego.

17. Za tydzień po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Najświętszego Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej odbędą się Nieszpory Eucharystyczne.

W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na dzieła parafialnej Caritas.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy wywiad z pediatrą i psychiatrą dziecięcym na temat tragicznych skutków tranzycji i świadectwa młodych ludzi okaleczonych przez ideologię przeciwną naturze ludzkiej. Gość Niedzielny podejmuje ważne bieżące tematy: jak powinna wyglądać wizyta duszpasterska oraz czy warto rezygnować z zadawania uczniom prac domowych. Jest też ciekawy głos świeckich katechetów w dyskusji o ograniczeniu lekcji religii w szkołach. W tygodniku Niedziela dowiemy się jak odróżniać cuda od demonicznych kłamstw oraz przeczytamy ciekawy komentarz ks. Janusza Królikowskiego o obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Na regale z prasą są już lutowe miesięczniki: Różaniec, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś. Są też nowe czasopisma: Misyjne Drogi i Wzrastanie.

19. W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, od 12 lutego o godz. 19:00, rozpoczną się katechezy dla narzeczonych. Wszystkich planujących w tym roku ślub zachęcamy do skorzystania. W naszej parafii podobne przygotowanie będzie miało miejsce we wrześniu.

20. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2023 rok na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W zeznaniu rocznym PIT należy wskazać Organizację Pożytku Publicznego i we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stolikach z gazetką. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.

21. W listopadzie zapraszamy na dwunastodniową pielgrzymkę do Meksyku. Oprócz Sanktuarium Matki Bożej w Guadelupe w programie przewidziano odwiedziny historycznych miejsc oraz dwa dni wypoczynku nad oceanem. Informacje szczegółowe i zapisy u ks. proboszcza w zakrystii.