1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i ofiary złożone na budowę nowych kościołów.

2. Dziękujemy za przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej i złożone podczas kolędy ofiary.

3. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy o godzinie 13:00 będzie zapowiadane odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Msza o godzinie 18:00 będzie Mszą dziękczynną za kończący się rok.

4. Jutro, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, nie będzie Mszy Świętej godz. 8:00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego (10:00, 11:30, 13:00, 18:00).

5. W tym tygodniu, w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła, w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego.

6. W tym tygodniu księża odwiedzą mieszkańców ulic: Dworkowa, Fraszka, Golfowa, Kameliowa, Literacka, Liryczna, Poezji, Skoczna, Szermiercza i Gościniec 156, 166, 170 i 172/174/176/178. Wszystkich naszych parafian gorąco prosimy o otwarcie furtek do posesji na czas kolędy, i o takie zorganizowanie się na klatkach w blokach by ułatwić księdzu dotarcie do sąsiadów oraz o przygotowanie w domu na stole: krzyża i świec a także kropidła i wody poświeconej. Program całej kolędy jest dostępny na stolikach za ławkami i na stronie parafialnej. Są też przewidziane dni na kolędę poza terminem wskazanym w programie. Dotyczy szczególnie tych osób, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie lub przewidują wyjazd na ferie w czasie kolędowania. Jak już informowaliśmy, do 5 stycznia, w ramach praktyk duszpasterskich, podczas kolędy będzie również obecny ks. Diakon Wojciech Wielądek.

7. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo patrona św. Hieronima i w intencji rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W I piątek w godz. 9:30-11:00 księża odwiedzą chorych z Komunią świętą. Od godz. 17:00 będzie adoracja i Różaniec. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do godz. 20:00. O godz. 18:00 podczas Mszy św. będziemy modlić się za Zmarłych polecanych w Wypominkach, które zostaną odczytane po Mszy podczas Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Adorację zakończymy o godz. 20:00.

9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, Msze Święte odprawiane będą według porządku niedzielnego. Po Mszy o 11:30 dzieci z domu dziecka przedstawią w naszym kościele jasełka. Natomiast po Mszy o 18:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie w kościele. Na koniec odbędzie się spotkanie opłatkowe wspólnot i grup parafialnych w sali pod zakrystią.

10. Próby chórku dziecięcego i zebrania ministrantów zostaną wznowione po feriach zimowych – od 3 lutego.

11. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy o godz. 18:00 odbędą się Nieszpory Eucharystyczne.

12. Po Nieszporach kandydaci do bierzmowania będą mieli spotkanie formacyjne. Początek spotkania będzie w kościele. Spotkanie zakończy się około godziny 20:30.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są jeszcze świąteczne tygodniki: Idziemy z kalendarzem i Gość Niedzielny z audiobookiem pt.: „Narodziny Bożego Narodzenia”. W tygodniku Niedziela polecamy podsumowanie wydarzeń mijającego roku. Na regale z prasa są już styczniowe miesięczniki i dwumiesięcznik Misyjne Drogi. Dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

14. Zachęcamy wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia przejdzie ulicami Starego Miasta.