1. Bóg zapłać za troskę o kościół oraz ofiary na Fundusz stypendialny dla młodzieży.

2. Pod hasłem „Misje sercem Kościoła”, obchodzimy Niedzielę Misyjną. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych.

3. Dzisiaj o godz. 15:50 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Dzieci otrzymają modlitewniki. .

4. Po Mszy Świętej wieczornej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na adorację z rozważaniami. Tematem rozważań będzie życie i przesłanie bł. Chiary Luce Badano. Adoracja trwać będzie do godz. 20:00.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich codziennie o godz. 17:15 na nabożeństwo różańcowe, a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziny. W wybrane dni tygodnia dzieci wraz z Rodziną Różańcową prowadzą Różaniec.

7. W poniedziałek 23 października o godz. 19:00 odbędzie się w kościele katecheza dla rodziców przed I Komunią

8. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

9. We czwartek, po Mszy wieczornej, do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie;

10. Wspólnota „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:30 w domu parafialnym.

11. W piątek, po Mszy św. wieczornej, Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne do sali pod zakrystią.

12. Próba chórku dziecięcego w najbliższą sobotę odbędzie się wyjątkowo o godz. 9:00 w sali domu parafialnego.

13. W najbliższą sobotę nie będzie zbiórki ministrantów.

14. W sobotę w godzinach od 11:30 do 13:30, w domu parafialnym będzie zebranie miar do strojów dzieci na uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej.

15. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy rozpoczynającej swoje przygotowania. Początek spotkania w kościele.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy z rozmowę „Misje: wspólna sprawa” z byłym misjonarzem bp. Jerzym Mazurem, o tym że misje nie dotyczą tylko krajów odległych.  W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele tekstów mówiących o sytuacji w Ziemi Świętej i historii sporu, ale także rozważania o Ewangelii wg. św. Marka „Być w drodze z Nauczycielem”. W Niedzieli polecamy artykuł „Autorem szczęśliwych zakończeń jest Bóg” mówiący o pracy duszpasterza od małżeńskiego pojednania. W  dodatku „Bliżej życia z wiarą” przeczytamy min. o pracy misjonarzy w najbiedniejszych krajach Afryki Na regale z prasą są też miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

17. W zakrystii i kancelarii można zgłaszać Zmarłych, za których będziemy modlić się w Wypominkach jednorazowych w specjalnym nabożeństwie 2 listopada o godz. 18:00 oraz w wypominkach całorocznych, w każdy I piątek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18:00. Kartki na wypominki są przygotowane na stolikach z gazetką. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (nie w mianowniku, tylko za kogo się modlimy, np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich i zm. z rodz. Nowaków itd.).

18. Radio Warszawa, nasze radio diecezjalne, serdecznie zaprasza Uczniów, Nauczycieli i Rodziców do udziału w konferencji „Dzieci i młodzież w cyfrowym świecie. Zagrożenia. Prewencja. Pomoc”. Konferencja odbędzie się 7 listopada 2023 r. w godz. 13.30-15.30 (część przeznaczona dla młodzieży i nauczycieli) oraz 17.00-19.00 (część przeznaczona dla nauczycieli i rodziców) Miejsce konferencji: Akademik Praski, ul. Floriańska 3a w Warszawie.  Wstęp wolny, wymagane są zapisy, na stronie na www.radiowarszawa.com.pl

19. Zachęcamy do udziału w akcji Caritas Polska „Kolega koledze, szkoła szkole”, polegającej na przygotowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci w Syrii i Libanie. Przybory szkolne można składać pod figurą św. Antoniego do 29 października.

20. Nasza parafia organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w terminie 13-19 stycznia 2024 roku. Zapisy u ks. Marcina. Szczegóły na plakacie.