Bóg zapłać za troskę i ofiary na budowę organów a także na poszkodowanych w kataklizmie na Słowenii.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża, we wtorek wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej, we czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła, w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Codziennie przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie Różaniec jest o godz. 17:20 a w niedziele wakacyjne o godz. 18:20.

We wtorek, jak każdego 22 dnia miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie za dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19:30.

W sobotę 26 sierpnia obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Tego dnia zarówno Msza poranna jak i Msza wieczorna sprawowana będzie z formularza z uroczystości.

Coroczną okazją do dziękczynienia Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, są diecezjalne dożynki. W tym roku odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Postoliskach. Centralną częścią uroczystości będzie Msza Święta, celebrowana o godz. 12.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: „Chleba powszedniego smak” i rozmowę o dzisiejszym rolnictwie. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł zatytułowany „Produkt katolickopodopbny” o fałszywych przewodnikach duchowych, a także refleksje na temat ŚDM-ów w artykule „W Lizbonie opadł już kurz”. Polecamy też kolejny odcinek wakacyjnej serii o najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju – tym razem o bardzo oryginalnym kościele św. Antoniego w Pile. W Niedzieli polecamy rozmowę ze specjalistą ds. zarządzania kryzysowego „Mój największy sukces” na temat roli wiary w prowadzeniu firmy. W numerze znajdziemy dodatek „Bliżej życia z wiarą.

Trwają prace budowlane przed domem parafialnym, w ramach których przewidziano ostateczne już ogrodzenie posesji parafialnej, nowe przejście z poziomu chodnika przy ul. Rumiankowej do kancelarii i bezpieczny wjazd do garaży wraz z wiatą śmietnikową. W związku z realizowanymi pracami przepraszamy za utrudnienia

W dniach 7-14 listopada 2023 r. zapraszamy na pielgrzymkę do św. Jana Pawła II, bł. Carla Acutisa, św. Franciszka i św. Klary z Asyżu, i św. Rity z Cascii. W ramach pielgrzymki przewidziano nawiedzenie grobu naszego rodaka, wielkiego papieża, św. Jana Pawła II na Watykanie oraz zwiedzanie wiecznego miasta. Na zwiedzanie Rzymu i Watykanu zaplanowano prawie trzy dni. Drugim ważnym miejscem, w którym zaplanowano kilkudniowy pobyt, jest Asyż i okolice związane ze św. Franciszkiem i św. Klarą. W Asyżu, od 2020 roku spoczywa również bł. Carlo Acutis. Byłaby to pierwsza wizyta u grobu tego niezwykle popularnego błogosławionego, opiekuna dzieci i młodzieży, patrona internautów. W czasie pielgrzymki przewidziano również wizytę w Orvieto, w bazylice z relikwiami najsłynniejszego w dziejach Kościoła Cudu Eucharystycznego z 1263 roku. Zaplanowano też zwiedzanie Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, w którym znajdują się relikwie św. Dominika oraz dom św. Katarzyny. Na zakończenie zaplanowano również wizytę w Cascii i nawiedzenie sanktuarium św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Więcej informacji na folderach. Zapisy w zakrystii i pod parafialnym numerem tel. 513949094.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji oraz udanego wypoczynku podczas urlopów.