1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na kościół oraz składane dziś na tacę na budowę organów.

2. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczamy na budowę organów. W kiosku można złożyć deklarację tzw. rodziców chrzestnych na piszczałkę organową.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: we wtorek, święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, we środę  wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, we czwartek wspomnienie świętych pustelników, Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

4. Codziennie przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie Różaniec jest o godz. 17:20 a w niedziel wakacyjne o godz. 18:20.

5. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

6. W czwartek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na procesję fatimską wokół kościoła i adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 19:30.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na wyjazd młodzieży z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

8. Informujemy że zmieniony został numer telefonu kancelaryjnego naszej parafii. Aktualny numer to: 513 949 094. W sprawach pilnych (pogrzeb lub namaszczenie chorych) prosimy dzwonić pod ten numer.

9. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna  jest we środy w godz. 16:00-17:30 i 19:00-20:00.

10. W dniach 14-17 lipca w par. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie przy ul. KEN 101 odbędą się rekolekcje dla mężczyzn Droga Lwa. Zapisy na stronie drogalwa.pl. Więcej informacji w tygodniku Idziemy.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł o inicjatywie Kościoła katolickiego w Polsce i Kościoła rzymsko i greckokatolickiego na Ukrainie w 80 rocznicę Rzezi Wołyńskiej oraz artykuł pt: Kiedy do Egzorcysty? o istnieniu osobowego zła i sposobach na zniewolenie i opętanie. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wywiad z autorem książki o bł. Jerzym Popiełuszce „Zawsze głosiłem prawdę”. Polecamy też kolejny odcinek wakacyjnej serii „Polskie naj” o najatrakcyjniejszych miejscach turystycznych w naszym kraju – tym razem o niezwykłej kopalni białego minerału, który w historii przewyższał wartość złota. W Niedzieli znajdziemy odpowiedzi na pytania: jakie są konsekwencje apostazji i jakie są możliwości powrotu do Kościoła? W numerze jest też dodatek pt.: „Bliżej życia z wiarą”. Na regale z prasą dostępne są lipcowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych wakacji, regeneracji sił i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w podróży i podczas wypoczynku, szczególnie nad wodą. Planujmy wakacje tak, by w niedzielę być na Mszy św. Niech piękno przyrody inspiruje nas do wdzięczności Bogu za całe dzieło stworzenia

13. Trwa parafialny konkurs fotograficzny dla dzieci i dorosłych! Wykonaj samodzielnie zdjęcie organów z odwiedzanych w okresie wakacji kościołów. Prześlij je e-mailem na adres organyhieronim@gmail.com z informacją o autorze zdjęcia, miejscu wykonania, krótkim opisem organów i jakąś ciekawostką na ich temat. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia.