Ogłoszenia Parafialne

1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i złożone w minioną niedzielę na dzieła Diecezjalnej Caritas.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XV Tydzień Biblijny, którego hasłem przewodnim są słowa: „Wierzę w Kościół Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego” Odbywa się także VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do podjęcia rodzinnego i wspólnotowego czytania Pisma Świętego. W naszym kościele 10 min. przed każdą Mszą św. Biblię czytają wybrani parafianie.

3. W Po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Początek spotkania w kościele.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową „Szlakiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego” w terminie 9-11 czerwca. W programie pielgrzymki: Gniezno, Włocławek, Rywałd, Stoczek Klasztorny i Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, oraz Zuzela i Andrzejów. Pielgrzymka zaplanowana została przed 5 rocznicą konsekracji naszego kościoła, jako przygotowanie do instalacji relikwii bł. kardynała w naszej parafii. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Osoby już zapisane prosimy o wpłatę zaliczki – 300zł.

5. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w poniedziałek (przeniesiona z niedzieli) Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek święto św. Marka ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

6. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

7. We środę o godzinie 19:00, w sali domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne wspólnoty ojców Tato.net.

8.We czwartek, po Mszy św. wieczornej, do godz. 19:30, będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzona przez wspólnotę Ruchu Światło-Życie.

9. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali domu parafialnego.

10. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o godz. 19.00.

11. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

12. Ministranci w najbliższą sobotę w ramach spotkania mają wycieczkę rowerową. Zbiórka o 10:30 na parkingu pod kościołem.

13. W przyszłą niedzielę rozpoczną się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy rozmowę z ks. prof. Henrykiem Witczykiem, przewodniczącym Dzieła Biblijnego pt.: „Kościół Ojca, Syna i Ducha Świętego”, W Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o Powstaniu w Warszawskim Getcie. W tygodniku Niedziela przeczytamy o niepokojącym zjawisku rosnącej agresji wśród młodzieży. W numerze znajdziemy dodatek pt.: „Bliżej życia z wiarą” Na regale z prasą dostępne są kwietniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości a dla dzieci Anioł Stróż. Jest też specjalny numer gazety „Dobre nowiny” poświęcony św. Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu „Mówił do nas i za nas, dziś my musimy mówić za niego”. Wydanie gratis. Polecamy.

15. Zapowiadamy, że w poniedziałek 1 maja, w święto św. Józefa rzemieślnika, będzie dodatkowa Msza Święta o godzinie 9:00, natomiast w środę 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski Msze Święte w naszym kościele będą odbywały się według porządku niedzielnego.

16. Zapowiadamy, że rocznicę I Komunii Świętej klas czwartych będziemy przeżywali w naszej parafii w niedzielę 7 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00. Spowiedź dzieci i rodziców, przygotowująca do tego wydarzenia, będzie w I piątek miesiąca w godz. 17:00-20:00.

17. I Komunia Święta w 2024 roku planowana jest w dniach: 11 maja dla SP353 i 18 maja dla SP385 podczas Mszy św. o godz. 12:00.

18. Mamy jedno wolne miejsce w grupie wyjeżdżającej do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w terminie 23 lipca – 08 sierpnia br. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Zapisy i więcej szczegółów u ks. Marcina.