1. Bóg zapłać za ofiary składane na nasz kościół i złożone w minioną niedzielę na katolickie uczelnie oraz na budowę organów – 9250 zł.

2. Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła Diecezjalnej Caritas, która opiekuje się kilkoma tysiącami podopiecznych.

3. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z odpustem zupełnym, uroczycie celebrowaną przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Dla wszystkich uczestników Koronki będą dostępne po nabożeństwie książki Bogumiły Dolniak pt.: „Dziękuję Ci za wszystko Miłosierny Jezu”.

4. Dziś o godz. 15:50 odbędzie się ostatnia w tym roku Msza dla dzieci i rodzin przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy o przyniesieniu świec, do obrzędu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

5. Po Mszy o godzinie 18:00 młodzież z KSM-u zaprasza na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która potrwa do godziny 20:00.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową „Szlakiem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego” w terminie 9-11 czerwca. W programie pielgrzymki: Gniezno, Włocławek, Rywałd, Stoczek Klasztorny i Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, oraz Zuzela i Andrzejów.  Pielgrzymka zaplanowana została przed 5 rocznicą konsekracji naszego kościoła, jako przygotowanie do instalacji relikwii bł. kardynała w naszej parafii. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

7. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się ostatnie spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią Świętą.

8. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę w intencji parafii przez wstawiennictwo naszego patrona św. Hieronima i w intencji naszych rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież przez wstawiennictwo bł. Karoliny i bł. Carla. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

9. We czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 Wspólnota SNE  „Woda Żywa”  zaprasza na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która potrwa do godz. 20:00. O godz. 20:00 będzie modlitwa wstawiennicza.

10. We czwartek 20 kwietnia o godz. 19:00 w sali pod zakrystią odbędzie się drugie spotkanie dla małżeństw pt.: „Obdarować”, w ramach warsztatów „4 kroki by być bliżej siebie”. Podczas spotkania jest zapewniona opieka dla dzieci. Spotkania będą kontynuowane w trzecie czwartki miesiąca w maju i czerwcu. Więcej informacji na plakatach i ulotkach w kruchcie kościoła.

11. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o  godz. 19.00.

12. Wspólnota Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie formacyjne w piątek 21 kwietnia po Mszy wieczornej w sali pod zakrystią.

13. W piątek o godzinie 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Informujemy że jest w grupie jedno wolne miejsce. Szczegóły u ks. Marcina.

14. Klerycy naszego seminarium organizują od 21 do 22 kwietnia dni otwarte dla młodzieży męskiej od 16 roku życia. Zaproszenie skierowane jest do rozeznających swoje życiowe powołanie. Więcej informacji na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła.

15. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00.

16. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10:00.

17. W sobotę, 22 kwietnia, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlili się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św., w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Świętego Jan Pawła II.

18. W sobotę, 22 kwietnia o godz. 19:00, w sąsiedzkiej parafii w Aninie (ul. Rzeźbiarska 46), odbędzie się koncert organisty katedry w Magdeburgu Barry’ego Jordana. Zabrzmi m.in. najsłynniejsze dzieło organowe — Toccata i Fuga d-moll Bacha. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!”

19. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XV Tydzień Biblijny, którego hasłem przewodnim są słowa: „Wierzę w Kościół Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego” oraz odbędzie się VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do podjęcia rodzinnego i wspólnotowego czytania Pisma Świętego. W naszym kościele 10 min. przed każdą Mszą św. Biblię będą czytali wybrani parafianie.

20. W niedzielę 23 kwietnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

21. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt.: „Z ranami do Nieba”, o tym jakie cechy miało ciało Zmartwychwstałego Jezusa po zmartwychwstaniu oraz zaproszenie na Targi Wydawców Katolickich. W Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez Świętą siostrę Faustynę w „Dzienniczku” oraz o tym, skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi. W tygodniku Niedziela przeczytamy o miłosierdziu w małżeństwie. Na regale z prasą dostępne są  kwietniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Trwajcie w miłości a dla dzieci Anioł Stróż. Jest też specjalny numer gazety „Dobre nowiny” poświęcony św. Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu „Mówił do nas i za nas, dziś my musimy mówić za niego”. Wydanie gratis. Polecamy.

22. Zapowiadamy, że rocznicę I Komunii Świętej klas czwartych będziemy przeżywali w naszej parafii w niedzielę 7 maja podczas Mszy św. o godz. 10:00. Spowiedź dzieci i rodziców, przygotowująca do tego wydarzenia, będzie w I piątek miesiąca w godz. 17:00-20:00.

23. I Komunia Święta w 2024 roku planowana jest w dniach: 11 maja dla SP353 i 18 maja dla SP385 podczas Mszy św. o godz. 12:00.