1. Dziękujemy za ofiary składane na budowę organów i na nasz kościół.
 2. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie księży w trakcie wizyty kolędowej i złożone podczas kolędy ofiary.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę do puszek na rehabilitację Ks. Czarka. Zebraliśmy 4886 zł. Dar został już przekazany Ks. Czarowi, który prosił, by przekazać wszystkim serdeczne podziękowania.
 4. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas.
 5. Po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Najświętszego Imienia Jezus.
 6. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 Biskup Jacek Grzybowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 7. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
 8. Od poniedziałku, po okresie kolędowym, przywracamy stałe dyżury w kancelarii: w poniedziałek, środę i w sobotę.
 9. W poniedziałek o godz. 19:00, w sali pod zakrystią, odbędą się obrady Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 10. We wtorek przypada dzień imienin i rocznica urodzin Pasterza naszej diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Polecajmy naszego Pasterza dobremu Bogu również w prywatnych modlitwach.
 11. We środę o godz. 18:00, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszych patronów. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 12. We czwartek grupa przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, wyjeżdża na spotkanie młodzieży połączone z koncertem. Zbiórka na parkingu przed kościołem, od strony ulicy Rumiankowej, o godz. 18:10. Jest kilka wolnych miejsc, dla młodzieży, zainteresowani mogą skontaktować się z ks. Marcinem.
 13. Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy czwartek, w sali domu parafialnego, o 19.00.
 14. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
 15. Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie modlitewne w piątek, po Mszy św. wieczornej, w sali pod zakrystią.
 16. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00 w domu parafialnym. Kolejne spotkanie odbędzie się dopiero 4 marca, po feriach.
 17. Zbiórki ministrantów zostaną wznowione po feriach.
 18. W sobotę o godz. 19:00, w sali Domu Parafialnego, odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych, dzieci, które w bieżącym miesiącu otrzymają Sakrament Chrztu. Jednocześnie przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nie sprawujemy w naszym kościele Sakramentu Chrztu. Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Sakrament Chrztu będzie w naszym kościele uroczyście celebrowany w Wigilię Paschalną o godz. 20:00 oraz w Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy Świętych o godz. 13:00. Konferencja dla rodziców i chrzestnych planowana jest 1 kwietnia o godz. 19:00.
 19. W przyszłą niedzielę, jak każdego roku, po obchodach w dniu 11 lutego Światowego Dnia Chorych, ofiary składane do puszek będą przeznaczone na leczenie chorych będących pod opieką Caritas naszej diecezji.
 20. Za tydzień w naszej parafii przypada kolejna niedziela organowa, ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczamy na budowę organów.
 21. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8:00, dzieci wraz z wychowawcami i ks. Marcinem wyjeżdżają na Zimowisko do Gliczarowa Górnego. Zbiórka po Mszy św. na parkingu przy ul. Rumiankowej, przed plebanią. Ogarniajmy modlitwą dzieci z naszej parafii i wszystkich korzystających z ferii zimowych.
 22. Wszystkim udającym się w tym tygodniu na ferie życzymy sprzyjającej pogody i bezpiecznego wypoczynku.
 23. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie księży w swoich domach i złożone podczas kolędy ofiary.
 24. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru „Jak rozmawiać z nastolatkami?”. którzy żyją w wirtualnym świecie i nie rzadko doświadczają lęków i depresji. W Gościu Niedzielnym polecamy szerokie opracowanie wspólnotowych form życia konsekrowanego oraz artykuł o Synodzie, który wchodzi w kolejny etap zwieńczony w nadchodzącym tygodniu spotkaniem w czeskiej Pradze. A w tygodniku Niedziela polecamy artykuł o tym, co zrobić, gdy dziecko nie che chodzić na religię, i jak zachęcać młodzież do pogłębiania wiary. Na regale z prasą są już lutowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się a dla dzieci Anioł Stróż i Staś.
 25. Zachęcamy do odpisów 1,5% podatku dochodowego za 2022 rok na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. W efekcie zmian w przepisach na 2022 r. (Nowelizacja Nowego Ładu Podatkowego) podatnicy mają prawo przekazać 1,5% (a nie jak do tej pory 1%) swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Należy w zeznaniu rocznym PIT we właściwej rubryce wpisać numer KRS 0000223182. Pamiętajmy o wpisaniu w rubryce „cel szczegółowy 1,5%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Na stronie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej cdwp.caritas.pl/o-nas/1-procent/ jest gotowy formularz do wypełniania zeznania PIT. Każdy ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1,5% podatku swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1,5% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.
 26. Zapowiadamy, że odbiór strojów liturgicznych do I Komunii Świętej będzie w sobotę 18 marca. Więcej informacji podamy w późniejszym czasie.
 27. Łukasz z par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie zaprasza na pielgrzymkę do Libanu „Śladami św. Charbela”. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i na parafialnej stronie internetowej: parafiastaramilosna.pl.