1. Bóg zapłać za wpłaty na konto oraz ofiary składane na kościół i na budowę organów.
 2. W kiosku pod chórem rozpoczynamy kwartalną zbiórkę ofiar na budowę organów.
 3. Ofiary składane dziś do puszek są przeznaczone na dzieła Parafialnego Zespołu Caritas.
 4. Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Dariusza Patera. Ks. Dariusz pochodzi z diecezji radomskiej, jest wykładowcą na UKSW. Pięć lat temu prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Teraz zamieszkał w naszej parafii i będzie pomagał duszpastersko. W związku z powiększeniem stanu liczebnego kapłanów pojawia się możliwość dodatkowych intencji w dni powszednie, szczególnie podczas Mszy porannych. Zainteresowanych wolnymi intencjami zapraszamy do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio po Mszy do zakrystii.
 5. Z racji I Niedzieli Miesiąca, dziś po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po Mszy św. wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.
 6. Po Nieszporach odbędzie się obowiązkowe spotkanie z kandydatami bierzmowania.
 7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we środę wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera, w czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 8. W poniedziałek o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, rozpoczną się Katechezy dla Narzeczonych. Zapraszamy chętnych, którzy w najbliższych miesiącach planują ślub. Kolejna edycja katechez będzie dopiero na wiosnę.
 9. We wtorek 6 września o godz. 19:00 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po zebraniu odbędzie się spotkanie Komitetu Budowy Organów.
 10. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla.  Już od tej środy, po Nowennie, modlitwę do św. Hieronima i błogosławionych, będziemy odmawiali wspólnie.
 11. We czwartek po Mszy wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19:30. O godzinie 19:30 Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.
 12. Nasz parafialny Chór zaprasza na próbę we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.
 13. W sobotę odbędzie się Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej. W spotkaniu wezmą udział ministranci i scholanki naszej parafii. Zbiórka na parkingu przed plebanią o godz. 8:40. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina.
 14. W sobotę o godz. 19:00, w sali domu parafialnego, odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w tym miesiącu otrzymają Sakrament Chrztu Świętego.
 15. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w całym Kościele XII Tydzień Wychowania,
 16. Za tydzień w naszej parafii będzie tzw. niedziela organowa. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę organów.
 17. Zapowiadamy, że pierwsze spotkanie dla rodzin dzieci klas 3, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę, 18 września, o godz. 16:00 w kościele.
 18. Rozpoczynamy zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. Grupa z naszej parafii, wraz z innymi grupami naszej diecezji, spędzi około dwa tygodnie w Portugalii, na przełomie lipca i sierpnia 2023 roku. Zapraszamy młodzież od 14 roku życia. Więcej informacji i zapisy u ks. Marcina. Zapisy trwać będą do 18 września włącznie.
 19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy między innymi o zmianach w szkolnictwie w rozmowie zatytułowanej „Nie wprowadzamy rewolucji”. Polecamy też ciekawy artykuł dotyczący nowego dokumentu Komisji Nauki Wiary KEP o eklezjalności wspólnot katolickich. W Gościu Niedzielnym zachęcamy do zapoznania się z postacią beatyfikowanego dziś Jana Pawła I. W Niedzieli dowiemy się: jak uczyć patriotyzmu, czy Pan Jezus poszedłby dziś do szkoły i czy autor podręcznika do Historii i Teraźniejszości, prof. Roszkowski, ma rację. Na regale z prasą są też: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż.