1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i złożone w minioną niedzielę na tacę na budowę organów.
 2. Polecamy modlitwom wszystkich parafian ks. Czarka, jutro przypadają jego imieniny, niestety ks. Czarek nadal przebywa w szpitalu.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, we środę święto św. Bartłomieja, apostoła, w piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w sobotę wspomnienie św. Moniki.
 4. Jutro, jak każdego 22 dnia miesiąca podczas Mszy św o godz. 18:00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Intencje można zamawiać jeszcze tylko dziś po Mszy św.
 5. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji dzieci, młodzieży oraz naszych rodzin.
 6. W piątek z racji Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej nie obowiązuje post, można spożywać pokarmy mięsne.
 7. Przypominamy, że za tydzień, w ostatnią niedzielę wakacji będzie obowiązywał jeszcze wakacyjny porządek Mszy Świętych, a od 4 września powrócimy do stałego porządku, z pięcioma niedzielnymi Mszami, w tym o 11:30 z udziałem dzieci.
 8. Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym: wykonaj samodzielnie zdjęcie organów z odwiedzanych w okresie wakacji kościołów. Prześlij je e-mailem na adres organyhieronim@gmail.comz informacją o autorze zdjęcia, miejscu wykonania, krótkim opisem organów i jakąś ciekawostką na ich temat, a także zgodą na publikację zdjęcia i opisu na stronach Facebooka parafii facebook.com/parafia.sw.Hieronim i organów w naszym kościele www.facebook.com/OrganyHieronim. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy wywiad ze znanym duszpasterzem małżeństw i rodzin ks. Markiem Dziewieckim „Po co celibat?. Jest też informacja o projekcie ustawy pt.: „W obronie chrześcijan”. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi rozmowę z księdzem, który przeżył w wypadku autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. W wakacyjnym dodatku przeczytamy też o duchowych i kulinarnych smakach Podlasia. W Niedzieli z dramatycznym pytaniem na okładce „Czy światu grozi głód” oprócz wiodącego tematu znajdziemy opis niezwykłych wydarzeń w miejscowości Różaniec na Roztoczu oraz porady jak rozmawiać z nastolatkiem. Na regale z prasą są też: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie.
 10. We wrześniu w parafii katedralnej odbędzie się ostatni w tym roku kurs przygotowawczy do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w kancelarii parafialnej.
 11. Za tydzień po każdej Mszy św., przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka ofiar dla chorego Frania.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku podczas urlopów.