1. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na budowę organów.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa. Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, w święto Przemienienia Pańskiego.
 3. Jutro przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, o godzinie 17.00, w godzinie „W” zabrzmią dzwony, o godz. 18:00 będziemy modlili się za wszystkich którzy zginęli w powstaniu. Włączymy się w ten sposób w hołd należny żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego.
 4. We wtorek można otrzymać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli” za nawiedzenie katedry, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego i pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę.
 5. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji dzieci młodzieży oraz naszych rodzin.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek, przed południem, księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz czas na indywidualną adorację. Adorację zakończymy o 20:00 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim. Pamiętajmy, że istotą nabożeństw pierwszopiątkowych jest Komunia Święta wynagradzająca na Mszy św. w I piątek miesiąca.
 7. W I sobotę, o godz. 12:00 będzie różaniec w intencji Ojczyzny. Początek modlitwy pod krzyżem przy ul. Fabrycznej (informacje na ten temat są na ulotkach i plakacie w kruchcie kościoła). W kościele, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania Loretańska.
 8. Przypominamy, że spowiedź w pierwszy piątek miesiąca jest w godz. 17:00-20:00. Ks. Czarek spowiada w godz.: 17:00-18:30. W sobotę nie ma dodatkowej spowiedzi.
 9. Codziennie przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę różańcową. W dni powszednie Różaniec jest o godz. 17:20 a w niedzielę o 18:20.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy: na Litanię do Imienia Jezus po Mszy św. o godz. 12:00, i na Nieszpory Eucharystyczne po Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na PZC.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy o fenomenie rekolekcji ignacjańskich. W Gościu Niedzielnym polecamy poradnik o tym jak chronić młodzież przed uzależnieniami? A w tygodniku Niedziela artykuł pt: „Szczęście do małżeńskiej potęgi” o 5 ważnych elementach zrównoważonego życia i szczęścia w małżeństwie. We wszystkich tygodnikach przeczytamy też o bohaterach Powstania Warszawskiego. Na regale z prasą są jeszcze ostatnie lipcowe egzemplarze miesięczników: Różaniec, Miłujcie się, Tak Rodzinie oraz dla dzieci Anioł Stróż.
 12. Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym: wykonaj samodzielnie zdjęcie organów z odwiedzanych w okresie wakacji kościołów. Prześlij je e-mailem na adres organyhieronim@gmail.comz informacją o autorze zdjęcia, miejscu wykonania, krótkim opisem organów i jakąś ciekawostką na ich temat, a także zgodą na publikację. Na zgłoszenia czekamy do końca sierpnia.
 13. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji.