1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół.

2. W kiosku pod chórem rozpoczynamy dziś, ostatnią w tym roku, kwartalną zbiórkę ofiar na budowę organów.

3. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory eucharystyczne.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we środę wspomnienie św. Leona, papieża i doktora Kościoła; we czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w sobotę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

5. We wtorek wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza po Mszy wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 19:30, w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie formacyjne wspólnoty.

6. We wtorek o godz. 18:40, w sali pod zakrystią, odbędzie się zebranie komitetu budowy organów.

7. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Po Mszy św. odbędzie się Koncert Patriotyczny i wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich dla uczczenia 103 rocznicy odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Piosenki wojskowe i pieśni patriotyczne są piękną lekcją polskiej historii. Czasem wzruszają do łez i wzbudzają pozytywne emocje, są pamiątką po ludziach, którzy oddali życie za wolną Polskę, dlatego powinniśmy je z pietyzmem pielęgnować, jako pamięć o poległych w obronie Ojczyzny.

8. We czwartek, w Święto Niepodległości, Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Msza wieczorna będzie sprawowana w intencji Ojczyzny, wg formularza: „Msza o zachowanie pokoju i sprawiedliwości”. Jednocześnie będziemy się modlić za solenizantów tego dnia, a szczególnie w intencji Księdza Marcina.

9. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na zbiórki ministrantów i kandydatów, w sali domu parafialnego.

10. W sobotę o godz. 19:00 w sali domu parafialnego będzie konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, których chrzty odbędą się w tym miesiącu w naszym kościele.

11. Młodzież, od 8 klasy wzwyż, która pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania, zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18:00 na spotkanie organizacyjne i zapisy na roczny kurs przygotowawczy. Przypominamy, że warunkiem dopuszczenia do kursu i samego bierzmowania jest uczestnictwo w katechezie szkolnej i w spotkaniach organizowanych przez parafię.

12. Za tydzień kontynuowana będzie kwartalna zbiórka na budowę organów. Będzie to pierwsza „niedziela organowa”. Powracamy do praktyki, znanej w naszej parafii z czasów budowy kościoła, tzw. tacy inwestycyjne (raz w miesiącu), dlatego w niedzielę 14 listopada taca w całości przeznaczona będzie na budowę organów. Organista przedstawi też parafianom charakterystykę planowanego w naszym kościele instrumentu.

13. W niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach XIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy chrześcijan w Libanie, gdzie kryzys ekonomiczny doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. W konsekwencji chrześcijanie zamieszkujący ojczyznę św. Charbela zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego zakątka ziemi.

14. Narzeczonych i małżonków zapraszamy w przyszłą niedzielę, o godz. 15:00 do sali pod zakrystią, na spotkanie w ramach  inicjatywy: „Kawiarenka Dialogowa Ty i Ja – Jedność Twa”. Więcej informacji znajdziemy na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła. Konieczna jest rezerwacja miejsc pod wskazanym adresem mailowym.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w tygodniku „Idziemy” O. Jacek Salij podpowiada „Jak kochać Ojczyznę?”, a we wstępniaku redaktora naczelnego przeczytamy o tym, czy jesteśmy dumni z polskości. W tygodnik „Niedziela” polecamy nowy cykl artykułów o prawdach naszej wiary: „czy wiemy w co wierzymy?”.  Znajdziemy też odpowiedzi na trudne pytania dotyczące ludzkiej natury i intymności.  W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o sposobach promocji kultury narodowej w świecie, min. o Chopinie, o 225 historycznych filmach oraz o twórczości ks. Janusza Pasierba.

16. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na Tarchominie zapraszają rozeznających drogę życiową na dzień otwarty, podczas którego będzie można poznać realia życia seminaryjnego, porozmawiać z alumnami i przełożonymi, a przede wszystkim pobyć sam na sam z Jezusem. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży męskiej od 16 roku życia. Spotkanie rozpocznie się  we czwartek, 11 listopada br., o godz. 18.00 i zakończy po południu dnia następnego.