1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz na budowę organów.

2. Obchodzimy dziś XXI Dzień Papieski. W tym roku hasłem jest zawołanie św. Jana Pawła II z inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierająca zdolnych uczniów i studentów z całej Polski. Przed każdą Mszą jest prezentacja nauczania św. Jana Pawła II, przygotowana przez Rycerzy Jana Pawła Wielkiego – bardzo dziękujemy Rycerzom za promocję nauczania papieskiego. W kruchcie można zaopatrzyć się w kalendarz z JPII na 2022 rok, oraz modlitewniki, jest też książka o Cudzie nad Wisłą.

3. Młodzież zachęca do nabywania książek związanych z bł. Carlem Acutisem, którego liturgiczne wspomnienie po raz pierwszy w historii będziemy obchodzić 12 października. Książki mogą być dobrym upominkiem dla młodych, by zachęcić  do odwagi w wyznawaniu wiary i odpowiedzialności w codziennym życiu w duchu bł. Carla.  Serdecznie zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18:00 i specjalne nabożeństwo z modlitwą, przez wstawiennictwo bł. Carla, w intencji dzieci i młodzieży.

4. Dziś ukazuje się 1000 wydanie naszej gazetki „Wiadomości Parafialne”. Pierwszy numer został zaprezentowany 19 lat temu w niedzielę 30 czerwca 2002 roku. Pomysłodawcą takiej formy komunikacji z Parafianami był Ksiądz Stanisław Popis, który 30 czerwca 2002 obejmował, jako pierwszy proboszcz, opiekę nad parafią św. Hieronima. Od 2017 roku, wiadomości wydawane są w wersji z kolorowym drukiem. Każdorazowo przygotowanie gazetki to kilka godzin pracy redakcyjnej, którą od samego początku prowadzą duszpasterze parafii. Dziękujemy za wyrozumiałość, pomoc, pomysły i zachęcamy do korzystania.

5. Codziennie o godz. 17:15 zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.

6. W kancelarii można zamawiać intencje na 2022 r.

7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. błog. Carlo Acutisa, w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

8. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza we wtorek po Mszy wieczornej na adorację do godziny 19.30. Po adoracji będzie spotkanie w sali domu parafialnego.

9. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i po Mszy na procesję fatimską ze świecami wokół kościoła.

10. Próba chóru odbędzie się we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

11. W piątek, 15 października, w Dniu Dziecka Utraconego zapraszamy o godz. 17:15 na różaniec i Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji osieroconych rodziców po utracie dziecka. Do 13 października można zgłaszać w kancelarii i zakrystii imiona dzieci, które chcemy upamiętnić w modlitwie. Osoby, które chciałyby włączyć się w oprawę liturgiczną zapraszamy do kontaktu: z p. Katarzyną 608047767.

12. W sobotę o 10.00 zapraszamy na zbiórki ministrantów i kandydatów. Równocześnie o tej samej porze, w sali domu parafialnego, odbywają się próby scholi dziecięcej.

13. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie organizowana zbiórka ofiar na rehabilitację i leczenie ciężko chorego, niepełnosprawnego z autyzmem Maćka Antoszkiewicza ze Szczecina.

14. W niedzielę 17 października będą przed kościołem zbierane podpisy pod społecznym wnioskiem o uzupełnienie nazwy ul. Jana Pawła II, by była ona w pełnym brzmieniu: ul. Św. Jana Pawła II. Uzupełnienie nazwy będzie tylko na tablicach ulicznych, nie wiąże się z koniecznością zmian w meldunku i w KRS przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

15. Można już zgłaszać imiona Zmarłych, za których będziemy modlić się w Wypominkach jednorazowych w specjalnym nabożeństwie po Mszy św. 2 listopada o godz. 18:00 oraz w wypominkach całorocznych w każdy 1 piątek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00. Kartki na wypominki są przygotowane na stolikach z gazetką. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich, Alojzego Nowaka i zm. z rodz. Nowaków.)

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Idziemy, przeczytamy o grzechu i jego skutkach dla duszy i życia człowieka, jest też niezwykle ważny artykuł o kłamstwie i nienawiści wobec Kościoła na przykładzie skazanego na więzienie i ostatecznie uniewinnionego Kard. George’a Pella. W Gościu Niedzielnym polecamy o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie biskupów oraz o odradzających się w Kościele formach życia w pełni poświęconego Bogu. W Niedzieli przeczytamy o wyjątkowej sile modlitwy różańcowej: „Czy Różaniec zbawia?” oraz o roli i miejscu świeckich w Kościele.

17. W czwartek 14 października organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Zapisy dziś po Mszach św. w zakrystii.

18. Zachęcamy do udziału w Procesji Różańcowej, która przejdzie w przyszłą niedzielę ulicami Warszawy. Procesja wyruszy o godz. 14:00 sprzed pomnika ks. Ignacego Skorupki i będzie poprzedzona Mszą św. o godz. 12:30 w katedrze warszawsko-praskiej.