1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz na budowę organów.

2. W kiosku kontynuowana jest kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.

3. Na Mszy Świętej o godzinie 10.00 dzieci z klas piątych świętują rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy je i ich rodziny opiece Matki Bożej.

4. W tym roku mija 30 lat od założenia Radia Warszawa, rozgłośni Diecezji Warszawsko-Praskiej. Dziś, w Niedzielę Środków Społecznego Przekazu, dziękujemy Panu Bogu, za Dobrą Nowinę, rzetelną informację i godziwą rozrywkę na 106,2 FM. Jest to wspólne dzieło dziennikarzy, prezenterów i innych pracowników rozgłośni, oraz Słuchaczy, Przyjaciół i Dobroczyńców. Po Mszy ofiarami do puszek możemy wesprzeć Radio, by rozgłośnia mogła tworzyć nowe programy, dbać o pracowników i nowoczesny sprzęt emisyjny. Za gościnność, bezcenne wsparcie Zespół Radia Warszawa składa już teraz płynące z serca podziękowania, z radiowym pozdrowieniem „do usłyszenia!”.  Przed kościołem Kwestarze zbierają ofiary i rozdają ulotki.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w  poniedziałek wspomnienie świętych męczenników koreańskich – Andrzej Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. We wtorek święto św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty, w czwartek wspomnienie św. Pio z Pietreliciny.

6. W poniedziałek, w kościele o godz. 19:00 odbędzie się zebranie rodziców w sprawie organizacji I Komunii Świętej w 2022 r. Obecność przynajmniej jednego rodzica obowiązkowa.

7. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkania modlitewne. Od tego tygodnia odbywać się one będą we wtorki o godz. 19.30 w sali domu parafialnego.

8. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji dzieci, młodzieży i całych rodzin oraz z racji 22 dnia miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Paw II. Po Mszy w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Chorągwi św. Hieronima Rycerzy Jana Pawła II.

9. Klub Ojców Tato.Net zaprasza tatusiów w środę 22 września o godzinie 19:00 w sali domu parafialnego na spotkanie z Wiolettą Kurowską, pedagogiem i specjalistką w dziedzinie neuronauki. Pani Wioletta podzieli się ze słuchaczami skutecznymi narzędziami pomocnymi w obszarze kształcenia i pielęgnowania zdrowia emocjonalnego.

10. Próba chóru odbędzie się we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego. Zapraszamy chętnych do uwielbiania Boga śpiewem.

11. W piątek po Mszy wieczornej Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich zaprasza do sali pod zakrystią na spotkanie modlitewno-formacyjne.

12. W sobotę 28 maja o godz. 10:00 w kościele odbędzie się zbiórka ministrantów. Kandydatów zapraszamy o godz. 10:30. Zachęcamy do Służby Liturgicznej chłopców z tegorocznej grupy pierwszokomunijnej.

13. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00. Dziewczęta po I Komunii chętne do śpiewania zachęcamy do zasilenia szeregów naszej scholi.

14. W sobotę początek nawiedzenia obrazu Matki Bożej Łaskawej w naszej parafii. Szczegóły są na plakatach i na ulotkach dostępnych wraz z gazetką parafialną. Peregrynacja Cudownego Wizerunku odbywa się z okazji podwójnej rocznicy: 100-lecia Bitwy Warszawskiej oraz 370 rocznicy obrania Matki Bożej Łaskawej Patronką Warszawy i Strażniczką Polski jako „Tarczy broniącej przed Pomorem”. Powitanie obrazu odbędzie się w sobotę 25 września o 17:45. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, a po Mszy na wykład Pani Ewy Storożyńskiej na temat historii Cudownego Wizerunku Patronki Warszawy. W niedzielę 26 września po mszy o 13:00 i po 18:00  zapraszamy na wykład o Cudzie nad Wisłą. Po wykładzie będą do nabycia książki z dedykacją od autorki. Podczas peregrynacji wierni mogą nabyć za dowolną ofiarę obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej, broszury oraz kolorowankę dla dzieci.

15. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Odpust parafialny. Suma Odpustowa z oprawą muzyczną Chóru Cantate Dei Goriam oraz z wręczeniem medalu św. Hieronima zasłużonym Parafianom będzie o godz. 10.00. Po Mszy zapraszamy na tort. Na Mszy św. o godz. 11:30 kandydaci do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy z racji odpustu będą słodkości dla dzieci.

16. W kiosku będzie kontynuowana kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.

17. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w dniu 25 września br. organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu i św. Lipki. Informacje i zapisy u p. Agnieszki tel.: 505706045.

18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Idziemy polecamy temat numeru: „Plan na wychowanie” czyli jak dobrze wychować dziecko, o blaskach i trudach rodzicielstwa. W tygodniku Niedziela szczególnie polecamy artykuł „Zanim zadzwonisz do Egzorycysty”. Jest w nim przestroga przed fałszywymi egzorcystami. Znajdziemy również artykuły o św. Ojcu Pio, którego w tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii.  W Gościu Niedzielnym znajdziemy wspomnienie o objawieniach w La Salett sprzed 175 lat oraz mocne świadectwo więzionego przez komunistów kard. Van Thuana. Na półkach z prasą są też wrześniowe miesięczniki: Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej oraz dla dzieci Anioł Stróż.

19. Zachęcamy do udziału w rodzinnym konkursie biblijnym na cześć patrona naszej parafii św. Hieronima. Na odpowiedzi czekamy do środy włącznie. Można przesyłać je drogą mailową oraz osobiście w zakrystii lub kancelarii. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w niedzielę podczas Sumy odpustowej.

PYTANIA KONKURSOWE

Księga Psalmów

  1. Kogo uważa się za autora Księgi Psalmów?
  2. Ile jest Psalmów w Piśmie świętym?
  3. W jakim języku Księga Psalmów została napisana?
  4. Który Psalm jest najkrótszy?
  5. Podaj przykład Psalmu pokutnego.