1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz na budowę organów.

 

 1. Przypominamy, że w związku z Beatyfikacją Kardynała Wyszyńskiego i Matki Czackiej, dziś nie będzie w kościele Mszy św. o godz. 13:00. Dzięki transmisjom Radia Warszawa i w telewizji będziemy mogli włączyć się wszyscy w duchowe przeżywanie tego wydarzenia.

 

 1. W kiosku kontynuowana jest kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.

 

 1. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczamy na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

 

 1. Po Mszy wieczornej, w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy kończą w tym miesiącu roczny kurs przygotowawczy.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we środę wspomnienie NMP Bolesnej, we czwartek wspomnienie św. męczenników papieża Kornelisza i biskupa Cypriana, w piątek wspomnienie św. Biskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

 

 1. Jutro w sali domu parafialnego o godz. 18:45 odbędzie się spotkanie katechetów, a o godz. 19:30 spotkanie całej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji dzieci, młodzieży i całych rodzin.

 

 1. Próba chóru odbędzie się we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego. Zapraszamy chętnych do uwielbiania Boga śpiewem. Nowe osoby – mile widziane!

 

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkania modlitewno-formacyjne we czwartek o godz. 19:30 w sali domu parafialnego.

 

 1. W sobotę 18 września, podczas Zlotu Służby Liturgicznej naszej diecezji, Ksiądz Biskup wręczy medale wyróżnionym ministrantom i scholankom. Wyjazd autokarem na spotkanie z Ks. Biskupem o godz. 8:00 sprzed plebanii. W związku z tym wydarzeniem w tym tygodniu nie będzie zbiórki ministranckiej ani próby scholi.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 będzie Rocznica I Komunii Świętej. Dla dzieci w strojach komunijnych będą wyznaczone miejsca w ławkach dla każdej szkoły oddzielnie. Pozostałych Parafian prosimy w tym dniu o udział we Mszy na innej godzinie. Spowiedź przed rocznicą będzie w sobotę od godz. 16:30. W niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę wotywną o św. Józefie z możliwością uzyskania odpustu. Intencje dziękczynne i prośby o świętość, miłość i pokój w rodzinach można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Za tydzień obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po wszystkich Mszach Świętych będzie prowadzona kwesta na rzecz Radia Warszawa, które w tym roku obchodzi 30 rocznicę powstania. Kwestarze będą rozdawać nowe ramówki, zbierać datki do puszek i rozprowadzać radiowe torby i płyty-cegiełki z wybranymi audycjami. Rozgłośni diecezjalnej można słuchać na częstotliwości 106,2 FM oraz przez internet z www.radiowarszawa.com.pl. W programie znajdziemy modlitwę, pismo Święte, dobry humor, audycje tematyczne, muzykę z pozytywnym przekazem i informacje związane z życiem Warszawy, Polski i Kościoła.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodnik Idziemy niemal w całości poświęcony został nowym błogosławionym, są też przedstawione sylwetki dwóch kobiet i szczegóły związane z ich cudownymi uzdrowieniami za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej. W tygodniku Niedziela polecamy nowy cykl artykułów o ogólnopolskich i lokalnych inicjatywach wspierających rodziny. Jest też specjalny dodatek na beatyfikację. W Gościu Niedzielnym polecamy „Święci w czasach popkultury”. Przeczytamy też o Karolinie uzdrowionej za wstawiennictwem matki Czackiej oraz o tym kto i co zawdzięcza kard. Wyszyńskiemu. Na półkach z prasą są też wrześniowe miesięczniki: Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

 

 1. Zapraszamy na zbiórki Skautek i Wilczków Wędrowników-Skautingu katolickiego w parafii Św. Hieronima. Wszelkich informacji udzielają: Odpowiedzialna-akela Ewa Sutkowska, żeńska gromada Wilczków (6-10 lat)  tel. 694 198 567 oraz zastępowa Julia Gańko, zastęp Wędrowniczek (11-17 lat) tel. 539 092 561.

 

 

Przypominamy i apelujemy!

 

       Msze św. dla dorosłych odprawiamy w każdą niedzielę i uroczystości o godz. 8:00, 10:00, 13:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 8:00 są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym nabożeństwie ku czci Matki Bożej. Podczas Mszy św. o godz. 13:00, w II i III niedziela miesiąca, sprawowany jest Sakrament Chrztu.

      Msza z udziałem dzieci i kazaniem dostosowanym do percepcji dzieci sprawowana jest o godz. 11:30. Jest to Msza z oprawą muzyczną scholi dziecięcej „Iskierki Miłości”. Bardzo prosimy o większą wrażliwość rodziców na poczynania dzieci w kościele. Kościół nie jest placem zabaw! Od najmłodszych lat uczmy je, że jest to jedyne, wyjątkowe miejsce i dlatego wymaga specjalnego zachowania, innego niż w domu, szkole i na boisku. Hałas, rozmowy, bieganie po kościele i zabawa podczas liturgii i modlitwy nie są właściwe dla tego miejsca. W sytuacjach nadzwyczajnych, gdy dziecko płacze lub głośno gaworzy, można skorzystać z korytarza na zapleczu za prezbiterium lub kruchty kościoła. Wokół kościoła umieszczone są głośniki, które umożliwiają uczestnictwo w liturgii jeśli dziecko z jakiś powodów wymaga nagle specjalnego potraktowania i trzeba wyjść z nim z kościoła. Jeśli z powodów nadzwyczajnych musimy z dziećmi uczestniczyć we Mszy św. poza godziną 11:30 prosimy o większą czujność i roztropność opiekunów oraz uszanowanie wrażliwości i potrzeb innych członków wspólnoty parafialnej, którzy przychodzą do kościoła na modlitwę i spotkanie z Bogiem w Sakramentach. 

     O godz. 18:00 jest Msza św. dla dorosłych i młodzieży, uwzględniając osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania. Często po Mszy organizowane są spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.   

     Msze św. w sobotę o godz. 18:00 odprawiane są wg formularza niedzielnego. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nadal z powodu pandemii odczuwają lęk przed tłumnym udziałem we Mszy.

     Spowiedź w naszym kościele jest 20 min. przed każdą Mszą Św. Starajmy się korzystać z tej możliwości by później z zaangażowaniem, oczyszczeni już z grzechów i pełni darów Bożych, uczestniczyć świadomie we Mszy św.