1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz na budowę organów.

 

 1. Przypominamy, że Msze św. dla dorosłych odprawiamy w każdą niedzielę i uroczystości o godz. 8:00, 10:00, 13:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 8:00 są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym nabożeństwie ku czci Matki Bożej. Msza z udziałem dzieci i kazaniem dostosowanym do percepcji dzieci przewidziana jest o godz. 11:30. Jest to Msza z oprawą muzyczną scholi dziecięcej „Iskierki Miłości”. Bardzo prosimy o większą wrażliwość rodziców na poczynania dzieci w kościele. Od najmłodszych lat uczmy je, że jest to jedyne takie, wyjątkowe miejsce i dlatego wymaga specjalnego zachowania, innego niż w domu, szkole i na boisku. Hałas, rozmowy, bieganie po kościele oraz zabawa podczas liturgii i modlitwy nie są właściwe dla tego miejsca. W sytuacjach nadzwyczajnych, gdy dziecko płacze lub głośno gaworzy, można skorzystać z korytarza na zapleczu za prezbiterium lub z kruchty kościoła. Wokół kościoła umieszczone są głośniki, które umożliwiają uczestnictwo w liturgii jeśli dziecko z jakiś powodów wymaga nagle specjalnego potraktowania i trzeba wyjść z nim z kościoła. Jeśli z powodów nadzwyczajnych musimy z dziećmi uczestniczyć we Mszy św. poza godziną 11:30 prosimy o większą czujność i roztropność opiekunów oraz uszanowanie wrażliwości i potrzeb innych członków wspólnoty parafialnej, którzy przychodzą do kościoła na modlitwę i spotkanie z Bogiem w Sakramentach. O godz. 18:00 jest Msza św. dla dorosłych i młodzieży, uwzględniając osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania. Często po Mszy organizowane są spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Msze św. w sobotę o godz. 18:00 odprawiane są wg formularza niedzielnego. Zapraszamy szczególnie tych, którzy nadal z powodu pandemii odczuwają lęk przed tłumnym udziałem we Mszy. Spowiedź w naszym kościele jest 20 min. przed każdą Mszą Św. Starajmy się korzystać z tej możliwości by później z zaangażowaniem, oczyszczeni już z grzechów i pełni darów Bożych, uczestniczyć świadomie we Mszy św.

 

 1. Dziś, w całej diecezji, ofiary składane po Mszy do puszek przeznaczamy na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Zbiórka ofiar na pomoc migrantom z Afganistanu zostanie przeprowadzona w czasie obchodów Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w niedzielę 26 września.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek obchodzimy wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, a we środę święto Narodzenia NMP.

 

 1. Jutro rozpocznie się Kurs dla Narzeczonych. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa (10 katechez) odbywać się będzie cyklicznie w poniedziałki o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

 

 1. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji dzieci, młodzieży i naszych rodzin.

 

 1. Do soboty 11 września, w ramach przygotowania do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży, po każdej Mszy św. wieczornej będzie kontynuowana nowenna z rozważaniem Słowa Bożego i nauczania Prymasa Tysiąclecia.

 

 1. Próba chóru odbędzie się we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego. Zapraszamy chętnych do uwielbiania Boga śpiewem. Nowe osoby – mile widziane!

 

 1. W sobotę 11 września o 10:00 w kościele odbędzie się Msza św. w intencji scholanek, ministrantów, kandydatów oraz ich rodzin. Bardzo prosimy o uczestnictwo rodziców i całych rodzin! Po Mszy w sali domu parafialnego odbędą się: zbiórka ministrantów i próba scholi.

 

 1. W dniu beatyfikacji, w niedzielę 12 września, nie będzie w kościele Mszy św. o godz. 13:00. Dzięki transmisjom Radia Warszawa i telewizji będziemy mogli włączyć się wszyscy w duchowe przeżywanie wydarzenia ważnego dla całego Kościoła w Polsce. Planowane na ten dzień Chrzty odbędą się po Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę w kiosku będzie kontynuowana kwartalna zbiórka ofiar na budowę organów.

 

 1. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy wieczornej, w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy kończą we wrześniu roczny kurs przygotowawczy.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy w artykule „Szczucie na Kościół” znajdziemy przestrogę byśmy nie dali się zaszczuć ludziom, którzy nie mają do zaproponowania nic poza pustką. W tygodniku Niedziela przeczytamy o formach pomocy Afgańczykom oraz o wyzwaniach stojących przed współczesnym Kościołem. W Gościu Niedzielnym polecamy inspirujący temat numeru „Miasto pełne Boga”. Przeczytamy też o tym, jak pomóc osobom pogrążonym w depresji. Jest też specjalny numer Gość Extra – wyjątkowe wydanie pt.: „Prymas i Róża” w całości poświęcone jest Sługom Bożym Kardynałowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. Gorąco polecamy, również jako pamiątkę. Na półkach z prasą są też wrześniowe miesięczniki: Różaniec, Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej oraz dla dzieci Staś i Anioł Stróż.

 

 1. W poniedziałek 13 września, w Katedrze Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej na Pradze, rozpocznie się Kurs dla dorosłych do bierzmowania. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła oraz w kancelarii parafialnej.

 

16. Zachęcamy do udziału w Orszaku Dziejów, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16:00 przy pomniku kard. Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu. W programie przewidziany jest przemarsz postaci historycznych na pl. Piłsudskiego i spektakl w oparciu o ABC Społecznej Krucjaty Miłości  Prymasa Tysiąclecia. Więcej informacji na plakacie w kruchcie i na drzwiach kościoła.

 

 1. W piątek zmarł Ksiądz Zbigniew Gaszkowski, który od 17 lat był rezydentem sąsiedniej parafii i wielokrotnie służył też naszym parafianom w konfesjonale. Pogrzeb śp. Księdza Zbigniewa odbędzie się we czwartek 9 września o godz. 11:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.