1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz na budowę organów.

2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy nowego wikariusza, Księdza Marcina Jaromija, neoprezbitera, który w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej rozpoczął posługę w parafii a od 1 września rozpocznie również pracę katechety w SP 353.

3. Dziś ostatnia niedziela wakacyjna. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego porządku Mszy św., czyli o godz.: 8:00, 10:00 (Suma), 11:30 (z udziałem dzieci), 13:00 (w II i III niedzielę z Sakramentem Chrztu), 18:00 (z udziałem młodzieży).

4. Młodzieży i wszystkim dzieciom, rozpoczynającym w tym tygodniu nowy rok szkolny, życzymy obfitości darów Ducha Świętego i wytrwałości w nauce. W intencji uczniów, katechetów i nauczycieli będziemy modlić się we środę 1 września na Mszy św. o godz. 8:00. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom odbędzie się w niedzielę 5 września na Mszy św. o godz. 11:30.

5. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji młodzieży i naszych rodzin. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.

6. We czwartek 2 września o godz. 19:00 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. W imieniu nowego dyrygenta p. Karola Bąka-Łupińskiego zapraszamy na próbę chóru, która odbędzie się we czwartek o godz. 19:00 w sali domu parafialnego. Zachęcamy, odwagi!, bo kto śpiewa dwa razy się modli.  

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.

9. W I czwartek o godz. 18:00 Wspólnota SNE „Woda żywa” zaprasza na Mszę św. z nabożeństwem i modlitwą o powołania i za powołanych.

10. W I piątek w godz. 9:30-11:00 księża odwiedzą chorych z Komunią świętą. Od godz. 17:00 będzie adoracja, Koronka i Różaniec. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do 20:30. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pojednania w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Adorację zakończymy o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

11. W I sobotę miesiąca zapraszamy od godz. 17:00 na Adorację Pana Jezusa, rozważanie kolejnej tajemnicy różańcowej, Różaniec, Litanię Loretańską i Mszę św. o godz. 18:00 z Komunią Świętą wynagradzającą za bluźnierstwa przeciw Matce Bożej. Po Mszy w kościele odbędzie się zebranie Rodziny Różańcowej.

12. Od 3 do 11 września, w ramach przygotowania do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży, po każdej Mszy św. wieczornej będzie nowenna z rozważaniem Słowa Bożego i nauczania Prymasa Tysiąclecia.

13. Zapowiadamy, że w dniu beatyfikacji, w niedzielę 12 września, nie będzie w kościele Mszy św. o godz. 13:00. Dzięki transmisjom w telewizji będziemy mogli włączyć się wszyscy w duchowe przeżywanie wydarzenia ważnego dla całego Kościoła w Polsce. Planowane na ten dzień Chrzty odbędą się po Mszy św. o godz. 11:30.

14. Pierwsze po wakacjach zebranie kandydatów i ministrantów odbędzie się w sobotę 4 września o 10:00 w sali domu parafialnego. Schola pierwszą próbę będzie miała 11.09.

15. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kwartalną zbiórkę ofiar na budowę organów.

16. Za tydzień z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus, a po Mszy św. wieczornej Nowenna przed beatyfikacją.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy informacje o różnych modelach edukacji i zmianach jakie czekają uczniów od 1 września w szkole.  Ojciec Jacek Salij wyjaśnia jak się dobrze modlić, by być wysłuchanym. W tygodniku Niedziela przeczytamy o tym, jak działa sumienie. Jest też apel byśmy wspólnie podjęli skuteczną walkę z uzależnieniem i modą na palenie papierosów. W Gościu Niedzielnym polecamy temat numeru „Mistrz i uczeń”. Przeczytamy też o tym do jakiej szkoły chodził Pana Jezus.

18. W poniedziałek 6 września rozpocznie się w naszej parafii Kurs dla Narzeczonych. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa (10 katechez) odbywać się będzie cyklicznie w poniedziałki o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

19. W poniedziałek 13 września, w Katedrze Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej na Pradze, rozpocznie się Kurs dla dorosłych do bierzmowania. Więcej informacji  na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła oraz w kancelarii parafialnej.

20. Zapowiadamy, że pierwsze po wakacjach spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 12 września po Mszy wieczornej w kościele.