1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz na budowę organów.
 2. W dniu imienin, otaczamy naszą modlitwą Księdza Czarka oraz życzymy sił i wytrwałości w znoszeniu trudów choroby i cierpienia.
 3. Dziś obchodzimy XXI Niedzielę Zwykłą. Jak każdego 22 dnia miesiąca, podczas Mszy św. wieczornej, będziemy modlić się w intencjach zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Podziękowania i prośby można zgłaszać w zakrystii.
 4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Bartłomieja, apostoła; we czwartek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej; w piątek wspomnienie św. Moniki, w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 5. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji młodzieży i naszych rodzin. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.
 6. We czwartek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, której wizerunek znajduj się również w naszym kościele. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone, jako „pierwsza cegiełka” na budowę, w lewej nawie bocznej, Ołtarza ku czci Matki Bożej i św. Jana Pawła II.
 7. We czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 8. Na internetowej stronie parafialnej, w specjalnej zakładce „Rok Świętego Józefa” jest tzw. skrzynka na listy do św. Józefa. Zachęcamy do korzystania.
 9. W niedzielę 29 sierpnia na Mszy św. o godz. 10:00 przywitamy nowego wikariusza naszej parafii Ks. Marcina Jaromija, który z dn. 26.08. podejmie obowiązki duszpasterskie w parafii oraz od września katechezę w Szkole Podstawowej nr 353.
 10. We czwartek 2 września o godz. 19:00 odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy raport na temat prześladowań z powodu wyznawanej wiary. Przeczytamy też o sensie ludzkiej pracy w świetle nauczania Kościoła. W tygodniku Niedziela przeczytamy o tym, że można ewangelizować śpiewem – historia zakonnicy, która wygrała The Voice of Italy. Jest też rozmowa z Massimo Gandolfinim na temat europejskich krajów, które próbują wspólnie walczyć w obronie rodziny. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł z cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – dziś o miejscu zakończenia ziemskiej wędrówki bł. Karoliny Kózkówny. Przeczytamy też o tym jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie. We wszystkich tygodnikach przeczytamy ciekawe wspomnienia i piękne świadectwa o śp. Arcybiskupie Henryku Hoserze, którego pogrzeb odbył się w miniony piątek w bazylice katedralnej na warszawskiej Pradze.
 12. W poniedziałek 6 września rozpocznie się w naszej parafii Kurs dla Narzeczonych. Wszystkich planujących w najbliższych miesiącach ślub serdecznie zapraszamy. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa (10 katechez) odbywać się będzie cyklicznie w poniedziałki o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.
 13. W imieniu Duszpasterstwa Sakramentalnego naszej diecezji informujemy, że poniedziałek 13 września w Katedrze Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej na Pradze rozpocznie się kurs dla kandydatów do bierzmowania (dotyczy osób dorosłych, które z różnych przyczyn wcześniej nie przyjęły tego sakramentu). Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła oraz w kancelarii parafialnej.
 14. Zachęcamy do nabywania za dobrowolną ofiarę książki „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Książka ks. Jacka Molki to fascynująca opowieść o niezłomnym człowieku, pasterzu który prowadził polski Kościół w najmroczniejszych czasach komunizmu. Książka jest dostępna na stolikach za ławkami.
 15. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy sprzyjającej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku podczas urlopów.