1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej – Patronki naszej diecezji. Jest to jednocześnie 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwanej cudem nad Wisłą. Wykaz diecezjalnych obchodów święta podany jest na ostatniej stronie gazetki i na internetowej stronie naszej diecezji .
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jacka prezbitera; w piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie św. Jacka Odrowąża, przypada dzień imienin Biskupa Jacka Grzybowskiego. W modlitwach polecajmy pasterza naszej diecezji opiece Matki Bożej i wstawiennictwu  świętego Patrona.
  3. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji młodzieży i naszych rodzin. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  4. We czwartek 19 sierpnia zapraszamy na Mszę wotywną o św. Józefie. Intencje dziękczynne i prośby, szczególnie o świętość, pokój i miłość w rodzinach, można zamawiać w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy, że w związku z trwającym „Rokiem Św. Józefa”, można w tym dniu, na zwykłych warunkach uzyskać odpust zupełny. Po Mszy św. zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  5. Na internetowej stronie parafialnej, w specjalnej zakładce „Rok Świętego Józefa” jest jest tzw. skrzynka na listy do św. Józefa. Zachęcamy by umieszczać tam swoje podziękowania, prośby do
  6. Za tydzień w niedzielę, jak każdego 22 dnia miesiąca, podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencjach zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy wyjaśnienie skąd wziął się tytuł „Matka Boża Zwycięska” i jakie jest jego odniesienie do dziejów zbawienia. Natomiast O. Jacek Salij wyjaśnia istotę sporu z lefebrystami. W tygodniku Niedziela przeczytamy: o ważnym i jakże brzemiennym w skutkach wydarzeniu sprzed 30 lat na Jasnej Górze oraz ciekawe rozróżnienie i wyjaśnienie która forma językowa imienia Matki Bożej jest poprawna „Maria czy Maryja”. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł z cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – dziś o miejscu zakończenia ziemskiej wędrówki bł. Michała Sopoćki. Przeczytamy też o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się jej ziemskie życie.
  8. W kruchcie kościoła, na tablicy ogłoszeń, jest informacja o organizowanym w Katedrze przygotowaniu do Bierzmowania dla osób dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli tego sakramentu wcześniej. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
  9. Zapowiadamy, że od 6 września rozpocznie się w naszej parafii Kurs dla Narzeczonych. Wszystkich planujących w najbliższych miesiącach ślub serdecznie zapraszamy. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa (10 katechez) odbywać się będzie cyklicznie w poniedziałki o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.
  10. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy sprzyjającej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku podczas urlopów. Pielgrzymów zaś wszyscy wspierajmy modlitwą.