1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół, na budowę organów oraz przekazane w minioną niedzielę na parafialną Caritas.
  2. We czwartek z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej na Witolinie, wyruszyła do Częstochowy Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. W naszych osobistych modlitwach wspierajmy pątników naszej diecezji i wszystkich pielgrzymów, którzy z różnych stron Polski zmierzają do tronu Królowej Polski. Prośmy o sprzyjająca pogodę, potrzebne siły i łaskę wytrwania w drodze.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy; we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we środę wspomnienie św. Klary, dziewicy; w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika zamordowanego 80 lat temu przez Niemców w obozie koncentracyjnym KL Auschwitz.
  4. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji młodzieży i naszych rodzin. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  5. We czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej – Patronki naszej diecezji. Jest to jednocześnie 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwanej cudem nad Wisłą. Już w sobotę o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. wg formularza z Uroczystości Matki Bożej, przyzywając opieki Zwycięskiej pogromczyni zła, nad naszą diecezją, parafiami i wszystkimi rodzinami. Z okazji uroczystości, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Wianki oraz bukiety kwiatów i ziół będzie można nabyć również przed kościołem.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat numeru: „Duchowe pułapki” czyli o niebezpieczeństwach związanych z nasileniem się w okresie wakacyjny działalności sekt. Oraz szokujące informacje demograficzne, z których wynika, że aż 40 % wszystkich zgonów w skali świata to śmierć w wyniku aborcji. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł z cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – dziś o miejscu zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Papczyńskiego. A także z ok. 800 rocznicy śmierci św. Dominika przeczytamy o kaznodziejskim zakonie dominikanów. W tygodniku Niedziela polecamy: „Sierpniowe drogi Polaków” czyli rozważania o różnych formach pielgrzymowania do naszej Matki i Królowej oraz podpowiedzi jak najprościej mówić dziś o Bogu i wierze. W Miłujcie się polecamy artykuły dla młodzieży o odpowiedzialnym budowaniu pięknej miłości i o wolności od różnego rodzaju uzależnień. W Tak Rodzinie znajdziemy ciekawy wywiad z Anną Musiał mamą młodego i bardzo popularnego aktora Maćka Musiała o chrześcijańskim wychowaniu w rodzinie celebrytów oraz temat wakacyjnego numeru: Zdrada przedmałżeńska, co to jest i jak leczyć różnego rodzaju zranienia.
  8. W kruchcie kościoła, na tablicy ogłoszeń, jest informacja o organizowanym w Katedrze przygotowaniu do Bierzmowania dla osób dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli tego sakramentu wcześniej. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
  9. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy sprzyjającej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku podczas urlopów. Pielgrzymów zaś wszyscy wspierajmy modlitwą.