1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół, na budowę organów oraz przekazane w minioną niedzielę na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i powodziach -1560 zł.

2. Dziś obchodzimy przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. O godzinie 17.00, w godzinie „W”, zabrzmią dzwony. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym w Powstaniu Warszawskim żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego. W naszym kościele przez 63 dni będą wystawione narodowe flagi z powstańczą kotwicą, jako wyraz pamięci o bohaterach.

3. Dziś jeszcze zapraszamy po Mszy wieczornej na Nieszpory.

4. W tym tygodniu w liturgii: we środę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

5. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji młodzieży i naszych rodzin. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. We czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. 

7. W I Piątek miesiąca o godz. 9:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz czas na indywidualną adorację. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Pamiętajmy, że istotą nabożeństw pierwszopiątkowych jest Komunia Święta wynagradzająca na Mszy św. w I piątek miesiąca. Przypominamy, że spowiedź w pierwszy piątek miesiąca jest w godz. 17:00 – 20:30. Ks. Czarek spowiada w godz.: 17:00 – 18:30. W pierwszą sobotę nie ma dodatkowej spowiedzi.

8. W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej.

9. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed planowanymi w sierpniu Chrztami odbędzie się w sobotę o godz. 19:00 w kościele.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat okładki „Jak opowiadać Polskę?” czyli rozważania na kanwie Powstania Warszawskiego i innych wydarzeń historycznych. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł z cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – dziś o miejscu zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki. A także na czas sierpniowej abstynencji – rozważania o walce z nałogami. Natomiast w tygodniku Niedziela polecamy felieton „Powstanie zwykłych ludzi” o cywilnych bohaterach sierpnia 1944 roku oraz ciekawy artykuł poruszający temat niebezpiecznej praktyki publikowania w mediach społecznościowych prywatnych szczegółów życia osobistego. W Miłujcie się polecamy artykuły dla młodzieży o odpowiedzialnym budowaniu pięknej miłości i o wolności od różnego rodzaju uzależnień.

11. Zgodnie z obietnicą na ostatniej stronie gazetki zamieszczamy fragmenty wspomnień o Dziadkach i Babciach. Dziękujemy za wszystkie nadesłane świadectwa. Zostały włączone do Kroniki Parafialnej.

12. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy sprzyjającej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku podczas urlopów.