1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz na budowę organów.

2. Dziś obchodzimy ustanowiony niedawno przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dziś ostatni dzień przesyłania na pocztę parafialną wspomnień i świadectw o swoich babciach i dziadkach, zarówno żyjących jak i zmarłych. Najciekawsze świadectwo zostanie opublikowane w przyszłą niedzielę w naszej parafialnej gazetce.

3. Ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na pomoc poszkodowanym w nawałnicach (więcej informacji na ostatniej stronie gazetki parafialnej.)

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, we czwartek wspomnienie św. Marty, w sobotę wspomnienie św. Ignacego Loyoli.

5. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji młodzieży i naszych rodzin. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19:30.

7. Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:00 będzie Litania do Imienia Jezus, po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.

8. Ofiary składane w przyszłym tygodniu do puszek będą przeznaczone na działalność Caritas parafialnej.

9. W niedzielę 1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w modlitwie za tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.

10. Zgodnie z wieloletnią tradycją 1 sierpnia, o godzinie 17.00, w godzinie „W” zabrzmią dzwony. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym w Powstaniu Warszawskim żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy temat okładki „Łaska starości”  mówiący o godnym przeżywaniu starości i o tym, czego od starszych ludzi możemy się nauczyć. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł z cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – dziś o klasztorze Klarysek w Starym Sączu, z którego odchodziła do nieba św. Kinga. A także polecamy artykuł wyjaśniający dlaczego Kościół powinien realizować postanowienia Soboru Watykańskiego II i dlaczego papież Franciszek musiał podjąć nowe wytyczne w kwestii Mszy Świętej w Rycie Trydenckim. Natomiast w tygodniku Niedziela polecamy artykuł „Gdy człowiek udaje Boga” w którym znajdziemy wyjaśnienie jakie opłakane rezultaty osiągają naukowcy, którzy odwracają odwieczne prawa stworzonej przez Boga przyrody. Polecamy także miesięczniki: Tak Rodzinie, Miłujcie się, i dla dzieci Anioł Stróż.

12. Lektorów i Ministrantów zachęcamy, aby częściej służyli przy ołtarzu, podczas liturgii niedzielnych i w dni powszednie.

13. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji i urlopów.