1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz na budowę organów.Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na działalność Caritas parafialnej.

2.  W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek  o godz. 18:00 Msza Święta wotywna o św. Józefie. We czwartek przypada święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy zakonnicy – patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi.

3. We środę serdecznie zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo św. Hieronima, bł. Karoliny i bł. Carla w intencji młodzieży i naszych rodzin. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. We czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19:30, na początku adoracji odmówimy litanię do św. Jana Pawła II.

5.  W przyszłą niedzielę tak jak zapowiadaliśmy będziemy obchodzili ustanowiony niedawno przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele każdego roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny. Z tej okazji można nabyć jeszcze w promocyjnej cenie 15 zł specjalny modlitewnik z koronką do św. Anny i św. Joachima. Znajdują się w nim rozważania o życiu i duchowości Rodziców Maryi i Dziadków Pana Jezusa, jako wzorów do naśladowania i wspomożycieli, szczególnie w sprawach rodzinnych. Zachęcamy również do przesyłania na pocztę parafialną wspomnień i świadectw o swoich babciach i dziadkach, zarówno żyjących jak i zmarłych, które zostaną włączone do parafialnej kroniki, by były pamiątką i swoistym upamiętnieniem dla potomnych. Najciekawsze świadectwo zostanie opublikowane w naszej parafialnej gazetce w pierwszą niedzielę sierpnia. 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy wstępniak redaktora ks. Henryka Zielińskiego zatytułowany „Dobrzy księża” – skąd ich wziąć?. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł z cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – dziś o tamie we Włocławku – miejscu związanym z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki. A także polecamy wyjaśnienie Oblatów z Kanady, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. Natomiast w tygodniku Niedziela polecamy artykuł „Dary pokoleń” w  którym znajdziemy wyjaśnienie dlaczego papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.  Na regale z prasą są miesięczniki: dla rodzin Tak Rodzinie, dla młodzieży Miłujcie się, i dla dzieci Anioł Stróż.

7. W kruchcie kościoła zostały wyłożone dwie wartościowe broszury, które powinny się znaleźć w każdej katolickiej rodzinie, której zależy na dobru dzieci i młodzieży. Pierwsza broszura „Dzieci w wirtualnej sieci”, adresowana do rodziców dzieci w wieku 7-9 lat, ukazuje  zagrożenia cyfrowego świata oraz wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę i rozwiązania pomocne w wychowaniu oraz uczenia właściwego korzystania z urządzeń elektronicznych. Druga broszura „Gdy dziecko pyta o seks” odpowiada na ważne pytanie – jak rozmawiać z dziećmi o sprawach intymnych zanim zrobi to ktoś inny, w szkodliwy dla dziecka sposób?

8.  Lektorów i Ministrantów zachęcamy, aby częściej służyli przy ołtarzu, podczas liturgii niedzielnych i w dni powszednie.

9. W naszej parafii zapowiedzi przedślubne wywieszane są zawsze na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła, serdecznie prosimy o systematyczne zapoznawanie się z nimi. Jeśli posiadamy sprawdzone informacje o przeszkodach, do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, zachodzących między narzeczonymi, powinniśmy poinformować o tym duszpasterzy parafii. Pamiętajmy też o modlitwie za wszystkich przygotowujących się do małżeństwa.

10.  Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna tylko w środy i soboty.

11. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji.