1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz na budowę organów.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na działalność misyjną na Madagaskarze. Zebrano ponad 10 000 zł.

3. Ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na działalność parafialnej Caritas.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: W poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, we wtorek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, we czwartek wspomnienie świętego Bonawentury biskupa i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

5. We wtorek 13 lipca po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

6. We środę serdecznie zapraszamy o  godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo naszego Patrona oraz błogosławionych: Karoliny i Carla w intencji młodzieży i naszych rodzin. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zakończenie o godz. 19:30.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł „Dekalog VI” przypominający, wygłoszone w Łomży, nauczanie Jana Pawła II wyjaśniające Boże przykazanie  „nie cudzołóż” i to co z nim się stało w dzisiejszych czasach.W Gościu Niedzielnym polecamy trzeci artykuł z cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – dziś o św. Jadwidze Śląskiej. Warto przeczytać również w artykule „bliscy i oddaleni” o relacjach polsko-żydowskich. Natomiast w tygodniku Niedziela polecamy artykuł „Francja buduje Arkę” mówiący o tym co francuscy katolicy starają się robić z zalewającym ich potopem apostazji i neopogaństwa. W Tak Rodzinie polecamy wiele ciekawych artykułów mówiących o tym jak budować szczęśliwe małżeństwa, a także jak funkcjonować, gdy pojawiają się kryzysy w relacjach rodzinnych. Na regale z prasą są też lipcowe miesięczniki: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, dla młodzieży Miłujcie się, i dla dzieci Anioł Stróż.

9. Papież Franciszek niedawno ustanowił nowe święto:  Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, które będzie obchodzone w całym Kościele każdego roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny. Z tej okazji można nabyć w promocyjnej cenie 15 zł specjalny modlitewnik z koronką do św. Anny i św. Joachima. Znajdują się w nim rozważania o życiu i duchowości Rodziców Maryi i Dziadków Pana Jezusa, jako wzorów do naśladowania i wspomożycieli, szczególnie w sprawach rodzinnych. Zachęcamy również do przesyłania na pocztę parafialną wspomnień i świadectw o swoich babciach i dziadkach, zarówno żyjących jak i zmarłych, które zostaną włączone do parafialnej kroniki, by były pamiątką i swoistym upamiętnieniem dla potomnych. Najciekawsze świadectwo zostanie opublikowane w naszej parafialnej gazetce w pierwszą niedzielę sierpnia.

10. Lektorów i Ministrantów zachęcamy, aby częściej służyli przy ołtarzu, podczas liturgii niedzielnych i w dni powszednie.

11. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy dobrej pogody, radosnych i bezpiecznych wakacji.