1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół, złożone na budowę organów oraz złożone do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 2. Dziś w kiosku ostatni dzień zbiórki kwartalnej na budowę organów.
 3. Dziś, i jeszcze do środy włącznie, zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane po Mszy Świętej wieczornej.
 4. Dziś w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie o godz. 17:00 odbędzie się koncert organowy, w którym wystąpi Pan Mateusz Gołębiewski – nasz organista. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym kulturalnym wydarzeniu. Więcej informacji na plakatach.
 5. Po Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów i kierowców. Będziemy modlić się o bezpieczeństwo na drogach dla wszystkich podróżujących i wypoczywających na wakacjach.
 6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we wtorek uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, w sobotę święto św. Tomasza Apostoła.
 7. We wtorek w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła ofiary składane na tacę przeznaczamy na konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecali Bogu solenizantów noszących imiona świętych Patronów a w szczególności ks. Pawła. Będzie to jednocześnie sposobność do wyrażenia wdzięczności za 5 lat posługi dotychczasowego wikariusza naszej parafii. Po Nabożeństwie Czerwcowym Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprezentuje kilka utworów w ramach mini koncertu na zakończenie sezonu. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania tego dnia.
 8. We środę o  godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo naszego Patrona oraz błogosławionych: Karoliny i Carla w intencji młodzieży. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. We czwartek o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty SNE i o powołania do kapłaństwa i zakonów.
 10. W I Piątek miesiąca o godz. 9:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz czas na indywidualną adorację. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Pamiętajmy, że istotą nabożeństw pierwszopiątkowych jest Komunia Święta wynagradzająca na Mszy św. w I piątek miesiąca.
 11. W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.
 12. Przypominamy, że spowiedź w pierwszy piątek miesiąca jest w godz. 17:00 – 20:30. Ks. Czarek spowiada w godz.: 17:00 – 18:30. W pierwszą sobotę nie ma dodatkowej spowiedzi.
 13. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii misjonarza o. Jerzego Wilka Kamilianina, który wygłosi kazania i będzie zbierał ofiary na pomoc chorym ze szpitala na Madagaskarze.
 14. Za tydzień z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:00 będzie Litania do Imienia Jezus, po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne.
 15. Od przyszłej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę: 8:00, 10:00, 12:00 i 19:00. W dni powszednie, bez zmian, o godz. 7:00 i 18:00. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna w środy i soboty.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy o. Dariusza Kawalczyka SJ pod tytułem „Mowa Piotra”, w którym autor wyjaśnia jak wyglądałoby głoszenie Ewangelii po śmierci Chrystusa, gdyby św. Piotr kierował się zasadami tzw. „Kościoła otwartego”. W Gościu Niedzielnym polecamy pierwszy artykuł z cyklu wakacyjnego o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba – dziś o żyjącym w Krakowie św. Bracie Albercie. Natomiast w tygodniku Niedziela polecamy temat numeru o głosicielu wiary, którym był i jest papież senior Benedykt XVI. Na regale z prasą są już wszystkie lipcowe miesięczniki: Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Tak Rodzinie, dla młodzieży Miłujcie się, i dla dzieci Anioł Stróż.