1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół, złożone na budowę organów oraz na spłatę ostatniej raty za prace wykonane wokół kościoła.

2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w czwartkowe obchody kolejnej rocznicy konsekracji naszego kościoła.

3. Dziś gościmy w naszej parafii księdza neoprezbitera Filipa Zgódkę, który będzie przewodniczył Mszy Świętej prymicyjnej o godz. 10:00.

4. Dziękujemy Siostrze Teresie za pracę w naszej parafii, za porządek w kościele i piękne dekoracje kwiatowe. Siostra pozostanie z nami do końca czerwca a później obejmuje obowiązki w nowej placówce zakonnej w Łodzi.

5. W kiosku trwa zbiórka kwartalna na budowę organów.

6. Ofiary składane dziś do puszek będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej.

7. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe.

8. Przypominamy, że w naszej parafii do spowiedzi świętej można przystąpić 20 minut przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości, by podczas Mszy świętej w pełni uczestniczyć w sprawowanej Eucharystii.

9. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi. We czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

10. We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a we środę o  godz. 18:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę  przez wstawiennictwo naszego Patrona oraz błogosławionych: Karoliny i Carla w intencji młodzieży. Intencje można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

11. We środę przypada 16 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Polecamy naszego Pasterza modlitwom wiernych.

12. We czwartek, po nabożeństwie czerwcowym, Wspólnoty Ruchu Światło-Życie zapraszają na prowadzoną Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

13. Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się piątek 25 czerwca o godz. 8:00. Zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli i Uczniów obu Szkół Podstawowych i Liceum na dziękczynienie za miniony rok i osiągnięcia w nauce.

14. W sobotę 26 czerwca nie będzie zbiórek dla kandydatów i ministrantów. Zbiórki będą kontynuowane po wakacjach.

15. W kiosku  będziemy kontynuowali zbiórkę kwartalną na budowę organów.

16. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem (ul. Jana Pawła i Rumiankowa), będzie obrzęd poświęcenia samochodów i wszelkich pojazdów.

17. Młodzież z KSM wraz z ks. Pawłem, uczestniczą w spływie kajakowym z pielgrzymką do Gietrzwałdu. Otoczmy ich modlitewnym wsparciem.

18. Decyzją ks. Biskupa, ks. Paweł po 5 latach pracy w naszej parafii, po wakacjach, przechodzi do posługi w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie. We wtorek 29 czerwca, w uroczystość Piotra i Pawła podziękujemy mu za posługę w naszej parafii. Nowym wikariuszem naszej parafii został neoprezbiter ks. Marcin Jaromij, który podejmie pracę duszpasterską w parafii od 27 sierpnia.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuły o Medjugorie po 40 latach od pierwszych objawień oraz o zasadach chrześcijańskiego ładu społecznego. W Gościu Niedzielnym felieton o piece nad chorymi z demencją oraz dodatek: Litania do św. Józefa z nowymi wezwaniami. Natomiast w tygodniku Niedziela polecamy temat numeru: „Każda aborcja ma twarz konkretnej osoby” oraz odpowiedzi na pytania dotyczące praw i obowiązków świadków chrztu i bierzmowania. Są też miesięczniki: Rycerz Niepokalanej, Tak rodzinie i dla dzieci Anioł Stróż.

20. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.