1. Bóg zapłać za troskę i ofiary składane na nasz kościół oraz złożone na budowę ołtarza św. Hieronima i bł. Karoliny i Carla. Zebraliśmy już całą kwotę. Dziękujemy też wszystkim Ofiarodawcom i „Rodzicom Chrzestnym”: ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wizerunków i relikwiarzy bł. Karoliny Kózkówny i bł. Carla Acutisa. Jak widać ołtarz jest już gotowy. Wizerunki błogosławionych zostaną zamontowane w najbliższych dniach. Poświęcenia ołtarza dokona Ksiądz Biskup 16 maja. Chcemy by było to miejsce czci i kultu naszych Świętych. Będziemy naszemu Patronowi polecać sprawy całej naszej parafii, a przez wstawiennictwo błogosławionych modlić się będziemy o właściwe wychowanie i o mądrość dla młodych pokoleń, oddając pod opiekę bł. Karoliny i bł. Carla dzieci i młodzież naszej parafii, ich marzenia, starania oraz wszystkie godziwe i szlachetne dążenia. W ołtarzu znalazła się też ikona z wizerunkiem Maryi, przed tą ikoną w każdą środę odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W drugiej nawie planowany jest ołtarz ku czci Matki Bożej z Jasnogórskim obrazem Czarnej Madonny oraz z relikwiami i wizerunkami św. Jana Pawła II i błogosławionego niebawem Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

2. Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dziękujemy za ofiarowanie figury Świętego Józefa, która stoi już przy naszym kościele i została w sobotę poświęcona.

3. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła parafialnej Caritas. Po Mszy św. o godz. 13:00 odmówimy Litanię do Imienia Jezus. Z racji Święta Flagi, zachęcamy do wywieszania naszych narodowych barw przed domami i w oknach mieszkań.

4. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, odprawiane przez cały maj. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy Litanią do Matki Bożej, ubogaconą przez papieża Franciszka dodatkowymi wezwaniami: „Matko nadziei” i „Pociecho migrantów”.

5. Jutro przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. będą odprawione w naszym kościele wg porządku niedzielnego.

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji; we czwartek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w piątek Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej patronki Stolicy.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. We czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek księża w godzinach porannych odwiedzą Chorych z Komunią świętą, od godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i spowiedź do godz. 18:30. Po Mszy św. będzie wznowienie adoracji i rozpocznie się spowiedź dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą. Od godz. 18:30 nie będzie spowiedzi innych osób. Adoracja potrwa do godz. 21:00.

8. Z racji przeniesionej w Warszawie na 7 maja uroczystości św. Stanisława, w piątek nie obowiązuje post.

9. W sobotę 8 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej 353 przystąpią do I Komunii Świętej.

10. Zbiórka ministrantów będzie w sobotę o godz. 10:00.

11. W sobotę o godz. 19:00 odbędzie się konferencja przed Chrztami planowanymi w maju.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł o planowanej wspólnej beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Czackiej i o różnych ciekawych okolicznościach z tym związanych. Są też w „Idziemy” piękne świadectwa znanych i lubianych artystów o przyjaźni z Matką Bożą. W Gościu Niedzielnym polecamy ważny temat: kultura solidarności kontra wulgaryzmy i nienawiść na ulicach, oraz artykuł o bardzo ciekawym a mało znanym fakcie: o trzech księżach na Titanicu, który zatonął podczas dziewiczego rejsu w 1912 r. W Różańcu polecamy temat numeru „Radość w miłości” o relacjach małżeńskich, i ciekawy felieton o kapliczkach ku czci Matki Bożej. Są też pozostałe majowe miesięczniki: Rycerz Niepokalanej, Tak rodzinie i dla dzieci Anioł Stróż i Staś.

13. Zapowiadamy, że w niedzielę 16 maja planujemy akcję krwiodawstwa. Przed kościołem będzie ambulans do oddawania krwi.

14. Prosimy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. Dbajmy o siebie i okazujmy sobie nawzajem życzliwość. Chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.