1. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół, za dzisiejsze ofiary i za te przekazywane online oraz składane podczas Mszy „kolędowej” na budowę ołtarza św. Hieronima.
 2. Po Mszy św. wieczornej, do godz. 20:00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę i rozważania poprowadzi młodzież z KSM.
 3. W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Kolędową, podczas której będziemy modlić się w intencji rodzin naszej parafii i w specjalnym nabożeństwie polecać Mieszkańców ulic: Dąbrowskiego, Fraszki, Golfowej, Literackiej, Lirycznej, Kameliowej, Poezji, Rodziewiczówny, Skocznej, Szlacheckiej i Szermierczej. Zapraszamy też wszystkich, którzy nie mogli być w wyznaczonym wcześniej terminie.
 4. We wtorek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec, które można już dziś nabyć w kiosku pod chórem. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 20:00. O godz. 16:30 odprawimy dodatkową Mszę Kolędową dla rodzin z udziałem dzieci, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławieństwa i ofiarowania dzieci i całych rodzin Panu Bogu. Z racji obchodów Dnia Życia Konsekrowanego, ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na Zakony Klauzurowe.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w sobotę św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
 6. W każdą środę o godz. 18:00 modlimy się w intencjach zbiorowych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 7. W I Czwartek  o godz. 18:00 Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na Eucharystię w int. powołań.
 8. W I piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja i Różaniec oraz Litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wznowimy uwielbienie Pana Jezusa. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do 20:30. Przypominamy, że zgodnie z objawieniami Pana Jezusa istotą nabożeństwa pierwszopiątkowego jest Komunia Św. wynagradzająca na Mszy św. w I piątek miesiąca.
 9. W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej, w sali pod zakrystią, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.
 10. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus a po 18:00 Nieszpory Eucharystyczne.Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Caritas parafialną.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy polecamy wywiad z ks. Biskupem Jackiem Grzybowskim na temat nowych wyzwań dla Kościoła. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wyjaśnienie dlaczego wielu ludzi, nawet w dzisiejszych czasach, wybiera życie klauzurowe, a także o świętych, którzy pokazali że praca nad wychowaniem młodzieży ma sens. Na regale z prasą są już lutowe Tak Rodzinie, Rycerz Niepokalanej, Anioł Stróż i Staś dla dzieci. W najnowszym Różańcu polecamy artykuł „Wielki Dzwon Boga”.
 12. We środę 10 lutego o godz. 19:00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Borkowskiej 1, rozpocznie się Kurs dla narzeczonych. Wszystkich przygotowujących się w tym roku do Sakramentu Małżeństwa serdecznie zapraszamy. Kolejny Kurs planowany jest dopiero na jesieni.
 13. Zapowiadamy, że 15 lutego o godz. 19:00 w Katedrze św. Floriana rozpocznie się przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania.  Szczegółowe informacje w zakrystii po Mszy św.  lub w kancelarii.
 14. Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w środę i sobotę. W sprawach pilnych można kontaktować się telefonicznie: 513949094.
 15. Młodzieżowy Zespół Wokalno-Instrumentalny zaprasza chętnych do wspólnej służby – śpiewających i instrumentalistów, szczególnie grających na instrumentach smyczkowych i dętych drewnianych. Nie trzeba znać nut. Zainteresowanych prosimy kontakt z Agatą Ogórek pod nr tel.: 791 404 814.
 16. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Wszystkim chorującym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
 17. Uwaga wścieklizna! Wojewódzki Inspektorat Weterynarii informuje, że w powiecie otwockim wykryte zostało ognisko wścieklizny. Obszar zagrożenia obejmuje część Wesołej i Wawra oraz okoliczne miejscowości między innymi Sulejówek i gminę Halinów. W Wesołej obszar zagrożenia wścieklizną obejmuje teren na południe od Traktu Brzeskiego oraz część dzielnicy ograniczoną od północy linią kolejową, od zachodu ulicą 1 Praskiego Pułku
  i od południa Traktem Brzeskim. Mieszkańcom na zagrożonym terenie nakazuje się, by trzymali psy w ogrodzonych miejscach bądź na uwięzi, a koty w zamknięciu. Zwierzęta gospodarskie powinny być natomiast pozostawiane w okólnikach lub na zamkniętych wybiegach. 
 18. Zapowiadamy że we środę 10 lutego o godz. 19:00 w parafii NSPJ  w Starej Miłośnie rozpocznie się Kurs dla narzeczonych. Wszystkich przygotowujących się w tym roku do Sakramentu Małżeństwa serdecznie zapraszamy. Kolejny Kurs planowany jest dopiero na jesieni.