1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

2. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za przygotowanie i piękne przeżycie Uroczystości I Komunii Świętej w minionym tygodniu w naszym kościele. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za dar ołtarza – mikrofony bezprzewodowe do naszego kościoła.

3. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Szubtarskiemu za wygłoszone rekolekcje oraz za uwrażliwienie naszych serc na przykład życia i nauczanie św. Jana Pawła II. Wszystkim uczestnikom nabożeństw Bóg zapałać za wspólną modlitwę i godne przeżycie wyjątkowego czasu rekolekcji.

4. Obchodzimy dziś Odpust parafialny św. Hieronima. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań.

5. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. W kiosku pod chórem kontynuujemy kwartalną zbiórkę ofiar na budowę organów.

6. Jeszcze dziś po Mszy wieczornej zapraszamy, szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania, na adorację Pana Jezusa, prowadzoną przez KSM.

7. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspominamy św. Wacława męczennika, we wtorek obchodzimy rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej na Pradze, w środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Hieronima, we czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w sobotę w naszej diecezji, przeniesione z wtorku, liturgiczne święto Archaniołów Rafała, Gabriela i Rafała.

8. W poniedziałek o godz. 19:00, na plebani odbędzie się zebranie Rady Parafialnej w związku ze złożonymi przez firmy ofertami budowy organów.

9. Od czwartku zapraszamy, na tradycyjne w październiku, Nabożeństwo Różańcowe odprawiane o godz. 17:15.

10. W I czwartek miesiąca Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą o powołania.

11. W I piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja i Różaniec. Po Mszy św. wznowimy uwielbienie Pana Jezusa. Adorację zakończymy o 20:45 wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim. Spowiedź będzie od godz. 17:00 do 20:30. Dzieci po I Komunii Św. zachęcamy do rozpoczęcia praktyki I piątków, która potrwa przez 9 miesięcy od października br. do czerwca 2021. Przypominamy, że zgodnie z objawieniami Pana Jezusa istotą nabożeństwa jest Komunia wynagradzająca w I piątek miesiąca.

12. W I sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i indywidualne rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej, w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej.

13. W sobotę w kościele odbędą się zbiórki; dla Kandydatów o godz. 9:00, dla Ministrantów o godz. 10:00. Bardzo prosimy Lektorów, Ministrantów i Kandydatów o zapisywanie się na dyżury liturgiczne.

14. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę na próbę o godz. 10:00 w sali Domu Parafialnego.

15. W przyszłą niedzielę racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie litania do Imienia Jezus, a po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne. Ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczymy na działalność parafialnej Caritas.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy poradnik dla ojców – o roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi oraz temat wiodący numeru: „Duch bliski ciału” – o Aniołach i ich miejscu w życiu człowieka. Jest też zaproszenie do Sanatorium ciszy w klasztorze benedyktynek nad Jeziorem Żarnowieckim. W Idziemy polecamy poradnik dla mam: „Jak matka z dorastającą córką powinny rozmawiać o swojej kobiecości?”, jest też komentarz do bieżących tematów cenionego jezuity O. Kowalczyka pt:” Walka z pedofilią czy walka pedofilią? W kiosku są też dostępne albumy i książki o św. Janie Pawle, modlitewniki z różańcem, kolorowanki i wyklejanki dla dzieci.

17. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu właściwych odstępów między sobą. W kościele za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. W niedzielę dla uczestniczących poza kościołem są włączane głośniki na zewnątrz.

18. Zapowiadamy, że zebranie z rodzicami w sprawie organizacji I Komunii Świętej w 2021 roku i zapisy dzieci odbędzie się 5 października o godz. 19:00.