1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, na Caritas parafii oraz złożone dziś na spłatę parafialnych zobowiązań.
  2. W tym tygodniu: w poniedziałek przypada wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, we środę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. We czwartek wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
  3. W poniedziałek 13 lipca, po Mszy wieczornej, odbędzie się procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy przynieść świece.
  4. We środę o godz. 18:00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. We czwartek po Mszy Świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
  6. Przypominamy, że w naszej parafii do spowiedzi świętej można przystąpić 20 minut przed każdą Mszą Świętą. W wakacje, gdy bardzo często jest tylko jeden ksiądz, nie będzie możliwości spowiedzi podczas Mszy.
  7. Bardzo prosimy o większą roztropności w doborze stroju podczas uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach.
  8. Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odstępów między sobą.
  9. Nasza parafia organizuje zbiórkę środków do dezynfekcji, rękawiczek i maseczek dla Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Dary prosimy składać do kosza ustawionego pod figurą św. Antoniego na końcu kościoła.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wakacyjny cykl reportaży: „Nie ma jak u mamy” – o sanktuariach maryjnych w Polsce. W trzecim odcinku przeczytamy o Sanktuarium Narodzenia NMP w Charłupi . Ponadto w „Gościu” warto przeczytać artykuł o miłości małżeńskiej na ławie oskarżonych. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy o sile duchowej męskich grup różańcowych, a także wyjaśnienie kiedy gniew jest grzechem głównym.