1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i składane podczas kolędy. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe. Mszę św. za wszystkie Rodziny, które odwiedzamy w czasie wizyty duszpasterskiej, odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 13:00.

2. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 można nabyć ciasteczka przygotowane przez dziewczęta z zastępu „Wędrowniczki bł. Mamy Róży”. W ramach akcji ,,Przyszywana babcia – przyszywany dziadek” zebrane ofiary zostaną przeznaczone na paczki dla osób starszych i samotnych.

3. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka, dzieciom przypominamy o tym ważnym dniu a Seniorom składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, zdrowia i radości na każdy dzień.

4. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy mieszkańców ul.: Wapiennej, Skalistej, Wczasowej, Kamiennej, Klimatycznej, Ciekawej, Pogodnej, Piotrusia Pana, Łagodnej, Czereśniowej, Brzoskwiniowej, Kalinowej, Brzozowy Lasek, Dzikiej Róży oraz Cieplarnianej i Jana Pawła II. Szczegóły kolędy są w dodatku do gazetki i na stronie internetowej. Ze względu na kolędę kancelaria w styczniu będzie czynna tylko we środę w godz. 16:00 – 17:00 i w sobotę 9:00-10:00. Mieszkańców bloków: Pogodna 17, 17A, 20, 22, 24, 26 oraz Jana Pawła II 23, 25, 31, 33, 35, 37, 218 i 220 prosimy o pomoc. Kartki z informacją o kolędzie do rozwieszenia na klatkach mamy przygotowane w zakrystii.

5. Intencje na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

6. Rycerze Jana Pawła II zapraszają we środę 22 stycznia po Mszy św. na spotkanie w sali pod zakrystią. Gościem specjalnym będzie przyjaciel rodziny Karola Wojtyły.

7. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.

8. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie formacyjne w sali na domu parafialnego.

9. W sobotę o godz. 9:00 na plebanii, odbędzie się zbiórka dla Ministrantów i Kandydatów. Ministrantom przypominamy o wznowieniu po przerwie świątecznej dyżurów liturgicznych w tygodniu.

10. Schola „Iskierki Miłości” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 9:30 w sali domu parafialnego.

11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rehabilitację Ks. Czarka.

12. W niedzielę 26 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie młodzieży w ramach przygotowania do bierzmowania.

13. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

14. Zachęcamy do nabywania parafialnego kalendarza na 2020 rok. Ofiary składane za kalendarz zostaną przeznaczone na budowę ołtarza św. Hieronima w nawie bocznej naszego kościoła.

15. Rada Seniorów Dzielnicy Wesoła zwraca się z apelem do seniorów naszej parafii o składanie do Poczty Seniora (skrzynka pocztowa umieszczona jest w kruchcie kościoła) wniosków i propozycji wszelkich zmian na terenie naszej Dzielnicy lub Osiedla.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy skąd się bierze pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu znajdziemy także przepis na doskonały domowy chleb. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł „Polski Kościół statystyczny” czyli dane statystyczne o praktykach religijnych, korzystaniu z Sakramentów i o powołaniach. Znajdziemy też próbę odpowiedzi na pytanie: „Czy Europa ma przyszłość”?

17. Można już dokonywać odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas i dzieła charytatywne naszej parafii. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” hasła: „Parafia Św. Hieronima”.

18. Informujemy, że Kurs dla Narzeczonych rozpocznie się 24 lutego o godz. 19:00 w par. NSPJ w Starej Miłośnie przy ul. Borkowskiej 1. W naszej parafii Kurs będzie we wrześniu br.

19. W dniach 1-8 maja organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Zachęcamy gorąco do wspólnego pielgrzymowania. Szczegółowy program pielgrzymki i zapisy u ks. Pawła w zakrystii.