1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz złożone w minionym tygodniu na Misje Katolickie na świecie.

2. Gościmy w naszej parafii s. Cecylię Duda ze Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi. Siostra zachęca do zawierzenia Sercu Maryi w Straży duchowej przy Sercu Maryi. Straż jest duchową wspólnotą ludzi, którzy chcą łączyć życie rodzinne i zawodowe z życiem duchowym. Jej założycielem jest bł. Ojciec Honorat Koźmiński. Strażnicy pozostają w duchowej łączności i pod opieką zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi.

3. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na spłatę zobowiązań za prace kamieniarskie wykonane przy naszym kościele w 2018 r.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe. Jeszcze do czwartku włącznie o godz. 17:15 rozważamy na różańcu tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi. Prosimy rodziców i opiekunów o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na to piękne nabożeństwo. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., z różańcami, zachęcamy do prowadzenia pod opieką katechetów modlitwy w czasie nabożeństw.

5. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na próby w każdą środę o godz. 19:30.

6. Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza we czwartek o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.

7. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu w naszej parafii odprawione będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie w kościele Mszy o godz. 13:00. Msza z procesją za Zmarłych o godz. 13.00  tradycyjnie będzie odprawiona na miejscowym cmentarzu. Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje post.

8. W sobotę 2 listopada w Dzień Zaduszny obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą z Nabożeństwem Wspominkowym i Procesją za Zmarłych w naszym kościele o godz. 18:00.

9. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jednakże w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym będzie inny porządek nabożeństw. Spowiedź w I piątek będzie przez cały dzień 20 min. przed każdą Mszą św. Chorych z Komunią Świętą księża odwiedzą w sobotę w godz. 9:00-12:00. W sobotę od godz. 17:00 będzie pierwszosobotnie nabożeństwo z rozmyślaniem i różańcem o 17:15, zakończone przed Mszą św. Litanią Loretańską.

10. Zebranie Rodziny Różańcowej zostało przełożone na 9 listopada po Mszy św. wieczornej.

11. W sobotę w związku z Dniem Zadusznym nie będzie próby scholi ani zbiórek ministrantów i kandydatów. W tym dniu całą służbę liturgiczną zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. i nabożeństwo za Zmarłych z naszych rodzin.

12. W sobotę 2 listopada w Dzień Zaduszny kancelaria będzie nieczynna.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 litania do Najświętszego Imienia Jezus a po Mszy wieczornej zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne.

14. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

15. Zachęcamy do zgłaszania imion Zmarłych, za których będziemy modlić się w Wypominkach jednorazowych 2 listopada na Mszy św. i specjalnym nabożeństwie o godz. 18:00 oraz Wypominkach całorocznych w każdy 3 piątek miesiąca. Kartki na wypominki są przygotowane na stoliku z gazetkami. Wypominki są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Znaczenie wypominek jest tym większe, że podobnie jak w starożytności, tak i dzisiaj, związane są one z Eucharystią. W intencji zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiana jest Msza Święta czyli przebłagalna ofiara Kościoła.

16. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Więcej informacji o udziale w kursie można uzyskać na stronie internetowej: www.kursbiblijny.deon.pl.

17. Towarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki zaprasza na Festiwal Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki. Wydarzenie, pod patronatem Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, odbędzie się w świątyniach Diecezji Warszawsko-Praskiej. Więcej informacji na stronie diecezji: diecezja.waw.pl

18. W naszym dekanacie, w parafii św. Feliksa z Kantalicjo, przy ul. Kościuszkowców 85 w Marysinie Wawerskim, w dniach od 28 października do 11 listopada będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie. Razem otoczmy świat modlitwą o pokój w ludzkich sercach, rodzinach i na całym świecie. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w kruchcie kościoła.

19.. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Gościu Niedzielnym” jest płyta DVD z filmem „Bernardetta” – poruszająca historia o cudownych objawieniach Matki Bożej w Lourdes. W tygodniku „Idziemy” polecamy rozmowę z O. Augustynem pt.: „Co jest istotą świętości i czy zwykły człowiek powinien o niej myśleć”? oraz wywiad z człowiekiem który miał być gangsterem a został księdzem.