1.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów oraz złożone w minioną niedzielę na spłatę zobowiązań.
 2.  Dziś o godz. 14:00 w całej Polsce zabrzmią dzwony z ok. 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
 3. W kiosku pod chórem rozpoczynamy kwartalną zbiórkę dobrowolnych ofiar na organy;
 4. Jutro uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny. Wszystkich Uczniów naszych szkół, Dyrekcje, Wychowawców, Katechetów i Opiekunów zapraszamy na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem na cały rok nauki w poniedziałek 2.09. o godz. 8:00. Spowiedź będzie już od godz. 7:40. Z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego można też skorzystać w niedzielę 20 min. przed każdą Mszą św. Będzie też spowiedź w I piątek miesiąca (6.09.) od godz. 17:00.
 5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie papieża św. Grzegorza Wielkiego, a w sobotę wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego (pierwszego błogosławionego naszej diecezji).
 6. We wtorek o godz. 19:00 odbędzie się zebranie Katechetów i Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 7. Chór „Cantate Dei Gloriam” zaprasza na pierwszą powakacyjną próbę we środę 4 września o godz. 19:30. Zachęcamy również nowych miłośników śpiewu.
 8. Wspólnota SNE zaprasza we czwartek o godz. 18:00 na Mszę św. z modlitwą o powołania.
 9. W I piątek w godz. 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 15:00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa przed Mszą św. Spowiedź od godz. 17:00.
 10. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę 7.09. o godz. 10:00 na pierwszą powakacyjną próbę. Mile widziani są też nowi kandydaci i kandydatki do scholii.
 11. W sobotę, w ramach pierwszosobotniej praktyki wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i rozmyślanie nad kolejną tajemnicą różańca oraz Litania do Matki Bożej. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Wsp. Różańcowej.
 12. Powakacyjna zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10:00 w sali domu parafialnego.
 13. W sobotę 7.09 o godz. 19:00 (wyjątkowo w kościele) odbędzie się Konferencja dla Rodziców i Chrzestnych.
 14. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 15. Ofiary składane za tydzień do puszek będą przeznaczone na Seminarium naszej diecezji.
 16. Od jutra rozpoczynają się w naszej parafii Katechezy dla Narzeczonych. Wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia i zapisy w dniu pierwszej konferencji w poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii. (Kolejny taki kurs będzie dopiero na wiosnę w parafii NSPJ.)
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” temat wiodący o Egzorcyzmach. W tygodniku „Idziemy” polecamy bardzo ciekawy wywiad z abp Markiem Jędraszewskim.
 18. W sobotę o godz. 8:00 przy kościele zbiórka dzieci wyjeżdżających na spotkanie pokolonijne.
 19. Zapowiadamy, że Sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodzieży (po rocznej formacji) w dniu parafialnego odpustu 29 września o godz. 13:00.
 20. Sakrament Bierzmowania dla osób dorosłych (które z różnych przyczyn nie przyjęły go wcześnie) udzielany jest w Katedrze Warszawsko-Praskiej po wcześniejszym odbyciu Kursu przygotowującego w parafii katedralnej przy ul. Floriańskiej 3 na Pradze. Najbliższy Kurs rozpoczyna się 16 września. Szczegóły w zakrystii i kancelarii.
 21. W niedzielę 8 września o godz. 18:00 w parafii NSPJ w Starej Miłośnie odbędzie się Wieczór Uwielbienia.
 22. W sierpniu pożegnaliśmy P. Piotra Kuśmidra, który podjął pracę organisty w bardziej atrakcyjnej parafii. Za czteroletnią posługę w naszej parafii – dziękujemy