1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na nasz kościół i na budowę organów.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek Caritas dla najbardziej potrzebujących.
 3. Bóg zapłać Paniom ze Wspólnoty Żywego Różańca za przygotowanie palemek. Ofiary złożone za palmy przeznaczamy na kolejny witraż w naszym kościele.
 4. Dziękujemy za wsparcie Domu samotnej Matki w Zielonce i Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Otwocku.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane podczas wielkiego postu do skarbonki św. Antoniego na rzecz potrzebujących w naszej parafii.
 6. Dziś, w rocznicę Chrztu Polski, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczegółowy program Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego jest na ostatniej stronie gazetki.
 7. Na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19:00). Tematem kazania pasyjnego będzie „Śmierć na krzyżu”.
 8. Dziś po Gorzkich Żalach Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu wprowadzającą w misteria Wielkiego Tygodnia.
 9. Parafianie pragnący włączyć się w czynny udział podczas liturgii Świętego Triduum Paschalnego proszeni są o podejście do zakrystii do naszego ceremoniarza Adama.
 10. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i środę od godz. 16:00 do 17:00.
 11. Odprawy liturgiczne przed Triduum Paschalnym:
  Wielka Środa godz. 19:00 – dla ministrantów i lektorów uczestniczących w Liturgii Wielkiego Czwartku.
  Wielki Piątek godz. 9:00 – dla posługujących    podczas Liturgii Męki Pańskiej o godz. 16:00.
  Wielki Piątek godz. 10:00 – dla posługujących    podczas Liturgii Męki Pańskiej o godz. 19:00.
  Wielka Sobota godz. 10:00 – dla wszystkich    uczestniczących w Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.
 12. Zachęcamy dziewczęta do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem podczas procesji rezurekcyjnej. Zgłoszenia w zakrystii.
 13. Prosimy aby Ministranci i Lektorzy zapisali się w zakrystii na dyżury modlitewne w Ciemnicy w Wielki Piątek i przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę.
 14. Ofiary składane w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża tradycyjnie będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 15. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godz. 9:00-17:00. U ministrantów za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć wodę świeconą.
 16. W tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł ks. Jan Sochonia: „Cisza Wielkiego Tygodnia” – o tym jak dobrze przeżyć najważniejszy tydzień naszej wiary, a także próbę wyjaśnienia o co chodzi w trwającym strajku nauczycieli. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego.
 17. W dniach 2-4 maja zapraszamy na pielgrzymkę autokarową, której głównym punktem będzie „rewizyta” 3 maja w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i udział w obchodach narodowych w Uroczystość Królowej Polski na Jasnej Górze. W programie pielgrzymki jest też nawiedzenie Sanktuarium w Gidlach, ze słynną figurką Matki Bożej z Dzieciątkiem, Wadowice z multimedialnym Muzeum św. Jana Pawła II, Kalwaria Zebrzydowska oraz Kraków i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 18. Parafia wraz z Caritas diecezjalną organizuje w dn. 6-19 lipca w Pięknej Górze k/Giżycka na Mazurach kolonie dla dzieci ze szkół podstawowych. Szczegóły i zapisy u ks. Proboszcza.