1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, wpłaty na konto i składane podczas kolędy. Mszę św. za wszystkie Rodziny, które odwiedzamy w czasie wizyty duszpasterskiej, odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 13:00. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania kolędowe.
 2. Rozpoczęły się ferie zimowe, pamiętajmy o modlitwie w intencji młodzieży i dzieci, aby jak najlepiej wykorzystały ten czas odpoczynku.
 3. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy mieszkańców ul.: Zapiecek, Fraszki, Lirycznej, Literackiej, Zakrętowej, Śmiałej, Szermierczej, Golfowej, Sarenki, Kameliowej i Fiołków. Szczegółowy program kolędy jest na ostatniej stronie gazetki i na stronie internetowej.
 4. Ze względu na kolędę kancelaria w styczniu czynna jest tylko we środę i sobotę.
 5. We środę o godz. 18:00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w kancelarii podczas dyżuru i w zakrystii po Mszach Świętych.
 6. We czwartek o godz. 19:30 Wspólnota SNE „Woda Żywa” zaprasza na spotkanie w sali domu parafialnego.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
 8. W piątek o godz. 15:00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem o godz. 17:15 i Litanią do Serca Pana Jezusa. Przypominamy że spowiedź w I piątki jest od godz. 17.00. W 9:00-12:00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 9. W sobotę o godz. 17:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Po różańcu odśpiewamy Litanię Loretańską do Matki Bożej. Rodzinę Różańcową zapraszamy po Mszy św. na spotkanie formacyjne do sali w domu parafialnym.
 10. W najbliższą sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00, 9:00, 16:30, 18:00. Na początku każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec. Podczas Mszy o godz. 16:30 będzie dodatkowy obrzęd błogosławieństwa i ofiarowania dzieci Panu Bogu. Z racji obchodów Dnia Życia Konsekrowane ofiary składane w tym dniu do puszek przeznaczamy na Zakony Klauzurowe.
 11. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 13:00 będzie Litania do Imienia Jezus a po 18:00 Nieszpory Eucharystyczne.
 12. W przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 8:00, grupa dzieci z naszej parafii wraz z ks. Pawłem wyruszy na Zimowisko narciarskie do Zakopanego. Prosimy o modlitwę w intencji korzystających z ferii i o bezpieczne powroty. Jeśli ktoś chciałby dofinansować wyjazd mniej zamożnych dzieci proszony jest o kontakt z ks. Pawłem.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy ” polecamy wiele ciekawych artykułów. W „Gościu Niedzielnym” natomiast znajdziemy bezpłatny dodatek, płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”.
 14. Bal Karnawałowy dla Rodzin planujemy w sobotę 2 marca 2019. Więcej informacji podamy po feriach zimowych.
 15. Kolejne zajęcia teatralno-biblijne odbędą się po feriach w sobotę 16 lutego. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież, ponieważ chcemy rozpocząć pracę nad spektaklem: „Pasja”.
 16. Rozpoczynamy zbiórkę nowych lub niezniszczonych gier, książek, zabawek lub innych przedmiotów nadających się do loterii fantowej, która będzie miała miejsce podczas Balu Karnawałowego w SP385 w dn. 2 marca 2019 roku. Uzyskane z loterii środki pragniemy przekazać na szkołę i oratoria salezjańskie w Etiopii. Zbiórka potrwa do 24.02. Z góry dziękujemy za pomoc w organizacji przedmiotów do loterii. Prosimy składać je do kosza przy figurze świętego Antoniego.
 17. Informujemy że od poniedziałku 4 lutego 2019 roku o godz. 19:00, w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie, dla wszystkich chętnych obu parafii, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Kolejny taki kurs będzie w par. św. Hieronima dopiero od 2 września 2019.
 18. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas diecezjalną, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne również naszej parafii. Należy w zeznaniu rocznym wskazać Organizację Pożytku Publicznego wpisując we właściwej rubryce numer KRS 0000223182. Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są również na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Gotowy program do wypełniania PIT, w wersji elektronicznej, jest też dostępny na stronie: www.cdwp.caritas.pl., w tym wypadku również należy pamiętać o wpisaniu celu szczegółowego: „Parafia św. Hieronima”. Każdy z nas ma prawo zdecydować o przeznaczeniu 1% podatku od swojego dochodu. Jeśli nie wskażemy na jaki cel ten 1% podatku przeznaczamy, to i tak zgodnie z prawem polskim, będzie on automatycznie przekazany na inne, nieznane nam cele.