1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i wpłaty na konto oraz na witraż i te złożone dziś na spłatę naszych zobowiązań. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji kolędy. Mszę św. dziękczynną z modlitwą za wszystkie Rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską odprawiamy w niedzielę o godz. 13.00. Dziękujemy za gościnność i serdeczne spotkania.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia nowego godnego miejsca dla figury Maryi Niepokalanej. Dziękujemy p. Jarosławowi Woźniakowi, p. Mirosławowi Świątkowi i p. Kamilowi Zienkiewiczowi.   Wczoraj został poświęcona nowa kapliczka Matki Bożej, w wygrodzonym, bezpiecznym miejscu. Tak jak było to do tej pory dostęp do kapliczki jest możliwy przez całą dobę.

3. Rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje Parafialne. Msze z naukami będą w poniedziałek i wtorek będą o godz. 9:00, 18:00 i 20:00. Szczegółowy program jest w gazetce. Spowiedź: dziś – przed i na wszystkich Mszach św. oraz w tygodniu przed naukami. Prosimy wykorzystać tę możliwość bo zaprosiliśmy księży do pomocy. W następnym tygodniu nie będzie spowiedzi, bo będziemy pomagać w spowiedzi w sąsiedniej parafii.

4. Wspólnotowym owocem rekolekcji naszej parafii może być wsparcie potrzebujących. Kosz dobroci na produkty spożywcze i chemiczne wystawiony jest pod figurą św. Antoniego przy wyjściu z kościoła.

5. W kiosku można zaopatrzyć się w świece Caritas, lampiony adwentowe i zestawy kolędowe. Są też kartki świąteczne.

6. Dziś nasza młodzież przeprowadza kiermasz świąteczny z rękodziełami przygotowanymi przez parafian. Wszystkie ofiary, które złożymy przy tej akcji zostaną przekazane na Centrum Interwencji Kryzysowej w Otwocku, prowadzone przez siostry Albertynki, które między innymi zajmuję się wspieraniem samotnych matek.

7. Przy wyjściu z kościoła, Ministranci rozprowadzają za dobrowolną ofiarę, sianko na stół wigilijny.  

8. W tym tygodniu w poniedziałek w liturgii obchodzimy wspomnienie M.B. Loretańskiej, we czwartek św. Łucji a piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża.

9. W tym tygodniu ze względu na rekolekcje kancelaria będzie czynna tylko we środę i sobotę.

10. Od poniedziałku do soboty o godz. 6:45 zapraszamy na Roraty. Po roratach w sali pod zakrystią jest wspólne śniadanie. Podczas Mszy dzieci losują Figurkę Matki Bożej Niepokalanej, która przez cały Adwent nawiedza rodziny.

11. Od czwartku wznowimy kolędę. Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień jest na ostatniej stronie gazetki i na stronie internetowej naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulic Gościniec, Trakt Brzeski, Skocznej i Malinowej oraz mieszkańców Zagórza. W kolędzie pomaga ks. diakon Michał.

12. We czwartek Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Woda żywa” zaprasza o godz. 19:30 do sali na spotkanie.

13. W sobotę 15 grudnia o godz. 9:00 w kościele, odbędzie się zbiórka dla kandydatów i wszystkich ministrantów. W tym dniu nie będzie treningów .

14. W sobotę 15 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy uczniów szkół podstawowych na warsztaty teatralno-biblijne, które odbędą się w sali domu parafialnego.

15. Młodzież w wieku 16-25 lat, która pragnie należeć do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (zastęp młodszy) zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne 15 grudnia o godz. 19:00 na plebanii.

16. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 odbędzie się dodatkowa Msza dla Dzieci i Rodziców przed I Komunią Świętą.

17. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Idziemy”. Jest też Gość Niedzielny i grudniowy Różaniec oraz czasopisma dla dzieci.

19. Zapowiadamy, że we wtorek 18 grudnia o godz. 17:00 parafia organizuje wspólny wyjazd do Seminarium na przedstawienie pt. „Czy cię jutro zobaczę”. Spektakl oparty jest na motywach powojennego filmu „Zakazane piosenki”. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

20. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do aktywnego włączenia się w Kolędowanie Misyjne. Zapisy i informacje u Katarzyny Łukomskiej (tel. 608047767) i Emilii Molenda (tel. 506778730)

21. Zapraszamy 14-15 grudnia na warsztaty pt.: „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Zapisy i szczegóły na stronie tato.net/w/wesola, i pod numerem tel. 501807605. 

22. Pierwsze parafialne warsztaty kolędowe! W sobotę 15 grudnia w godz. 15.00-16:30 zapraszamy naszych starszych i młodszych parafian, a także całe rodziny do wspólnej nauki śpiewu oraz kolęd. Zajęcia odbędą się w kościele w sali pod zakrystią.