1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół.
 2. Dziękujemy wspólnotom i osobom indywidualnym za udział w adoracji Pana Jezusa podczas Dzieła Modlitwy i wdzięczności za Nawiedzenie Matki Bożej w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego. 
 3. Witamy diakona Michała, który we czwartek rozpoczął praktykę roczną w naszej parafii. Każdego tygodnia od czwartku do niedzieli będzie pomagał nam w duszpasterstwie a także w wizycie duszpasterskiej zwanej „Kolędą”.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 13:00 będzie litania do Imienia Jezusa a po Mszy wieczornej Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy.
 5. Od dziś można zgłaszać imiona zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych 2 listopada i całorocznych w każdy 3 piątek miesiąca. Kartki na wypominki są przygotowane na stoliku z prasą. Bardzo prosimy o wyraźne pismo i odmianę według wzoru intencji parafialnych (np. za śp. Janusza i Eugenię Kowalskich, Alojzego Nowaka i zm. z rodz. Nowaków.)
 6. Młodzież, która w tym roku zacznie swoje przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w poniedziałek 8 października o godz. 19:00 w kościele. Zaproszenie dotyczy młodzieży z par. św. Hieronima z klas ósmych Szkoły Podstawowej i trzecich Gimnazjum oraz młodzieży starszej, która jeszcze nie przyjęła tego sakramentu. (Prosimy zabrać ze sobą długopis, aby wypełnić kartę zgłoszeniową.)
 7. W tym tygodniu: w sobotę wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 8. Przez cały miesiąc o godz. 17:15 odprawiamy Nabożeństwa Październikowe. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Prosimy rodziców i dziadków o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na to piękne nabożeństwo. Dzieci po różańcu otrzymują specjalne naklejki do wklejenia na planszę różańcową. Wśród najbardziej wytrwałych dzieci zostaną rozlosowane nagrody.
 9. Próby Chóru dorosłych odbywają się we czwartki o godz. 19:15 w sali przy kancelarii. Schola dziecięca „Iskierki Miłości” zaprasza na próby w soboty o godz. 10:00.
 10. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, prosimy o zgłoszenie się do ks. Pawła w zakrystii (w piątek 12 października o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne).
 11. Nie będzie w sobotę zbiórek ministranckich, ale wszystkich ministrantów i ich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 12 października o godz. 19:00 w kościele. (więcej informacji na ostatniej stronie gazetki parafialnej).
 12. W sobotę 13 października o godz. 19:00 ministranci młodsi, zgłoszeni do Ligi Diecezji, będą grali mecz z Sulejówkiem.
 13. W sobotę 13 października Ks. Paweł i Wspólnota Dorosłych Ruchu Światło-Życie wyjeżdżają do Niepokalanowa na dzień skupienia. Wesprzyjmy ich modlitwą.
 14. W piątek i sobotę Ks. Proboszcz i wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji będą przeżywać wyjazdowe rekolekcje w Górkach koło Garwolina. Wesprzyjmy ich modlitwą.
 15. W sobotę 13 października o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja dla Rodziców i Chrzestnych przed planowanym w październiku chrztem dziecka.
 16. W sobotę 13 października o godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła. Prosimy przynieść świece.
 17. 14 października będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 18. W przyszłą niedzielę 14 października o godz. 16:00 odbędzie się Msza Święta, dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas Mszy Świętej dzieci otrzymają poświęcone różańce.
 19. W poniedziałek o godz. 19:00 w sali przy kancelarii odbędzie się ostatnia Katecheza dla narzeczonych.
 20. W poniedziałek w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbywają się porady Radcy Prawnego.
 21. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” polecamy interesujący wywiad z ks. abp. Henrykiem Hoserem pod tytułem „Z Maryją do Chrystusa”. Polecamy również czasopisma dla dzieci i młodzieży. Jest już październikowy „Różaniec”, z rozważaniami na nabożeństwa październikowe oraz dla młodzieży „Miłujcie się” z wiodącym tematem: Prawdziwa miłość istnieje!
 22. W kancelarii można zamawiać intencje na 2019 rok. Jeśli ktoś ma ważne rocznice, szczególnie małżeńskie jubileusze, i pragnie je przeżywać we wspólnocie eucharystycznej, warto je już teraz zarezerwować.
 23. Poniedziałek 15 października jest obchodzony jako Dzień Dziecka Utraconego. Po raz drugi w naszej parafii podczas nabożeństwa różańcowego będziemy się modlić za rodziców po stracie dziecka, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św., za wszystkie zmarłe dzieci. Można upamiętnić swoje dziecko zgłaszając wcześniej w zakrystii jego imię i przynosząc świeczkę typu tealight lub znicz, które zapłoną przed ołtarzem. Osoby chcące aktywnie włączyć się w obchody tego dnia proszone są o kontakt z p. Katarzyną – tel. 608047767. Przypominamy, że na naszym staromiłośniańskim cmentarzu znajduje się Grób Dziecka Nienarodzonego, który jest nie tylko miejscem pamięci Dzieci Utraconych, lecz także tym, w którym można pochować przedwcześnie zmarłe Maleństwo bez względu na moment ciąży, w którym odeszło. Na stoliku w przedsionku można wziąć foldery dla rodziców po stracie. Być może w ten sposób pomożemy komuś w tej bardzo trudnej chwili.