1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto na nasz kościół.

2. Obchodzimy dziś uroczystość NMP Częstochowskiej. W Gliniance w par. św. Wawrzyńca odbywają się diecezjalne dożynki, na które ks. bp. Romuald Kamiński serdeczne zaprasza.

3. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Przemysława Króla, który na wszystkich Mszach Świętych przybliży nam historię kultu Matki Bożej Pompejańskiej i coraz bardziej popularnej, również wśród naszych wiernych, nowenny pompejańskiej. Kościół Matki Bożej Pompejańskiej i parafia pod tym tytułem powstaje na terenie naszej diecezji przy ul. Myśliborskiej na Tarchominie. Po Mszy św. można nabyć różne materiały i pamiątki jako cegiełkę na wsparcie budowy tamtego kościoła.

4. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Monikę, we wtorek św. Augustyna – doktora Kościoła, we środę obchodzimy męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

5. We czwartek Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji „Woda żywa” zaprasza o godz. 19:30 na spotkanie w sali domu parafialnego.

6. W najbliższą sobotę przypada I sobota miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18:00 z racji 79 rocz. wybuchu II wojny światowej będziemy modlić się również za poległych za nasza Ojczyznę. Po Mszy św. w sali domu parafialnego odbędzie się zebranie Wspólnoty Różańcowej. Wszystkich stałych członków i nowych chętnych zapraszamy.

7. Schola parafialna „Iskierki Miłości” zaprasza w sobotę 1.09. o godz. 10:00 na pierwszą powakacyjną próbę. Mile widziani są też nowi kandydaci do scholi.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła miłosierdzia naszej Caritas.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy zbiórkę kwartalną ofiar deklarowanych na nasz kościół.

10. Za tydzień (02.09.) będzie obowiązywał już zwykły porządek niedzielnych Mszy Świętych: o godz. 8:00, 10:00, 11:30 dla dzieci, 13:00, 18:00. dla młodzieży.

11. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Idziemy szczególnie wywiad z przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów o szacunku dla poświęconych pamiątek religijnych oraz informacje o zbliżającej się beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

12. Zapowiadamy, że 3 września rozpoczną się w naszej parafii Katechezy dla narzeczonych (Kurs cykliczny – 10 spotkań w każdy kolejny poniedziałek). Wszystkich przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia i zapisy w dniu pierwszej konferencji 03.09. o godz. 19:00 w sali przy kancelarii.

13. W ostatnich tygodniach wiele nowych rodzin sprowadziło się do naszej parafii. Zachęcamy do zgłoszenia swoich danych w kancelarii parafialnej, by potwierdzić swoją przynależność do parafialnej wspólnoty, co jednocześnie wiąże się z możliwością pozyskiwania w kancelarii różnego rodzaju zaświadczeń. W naszej parafii działa wiele wspólnot. Może ktoś poszukuje dla siebie miejsca głębszego realizowania chrześcijańskiego powołania. Wykaz wspólnot znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: swhieronim.waw.pl, w zakładce „Grupy parafialne”.

14. W zakrystii przyjmujemy zapisy do chóru parafialnego. Próby odbywają się we czwartki o godz. 19:15.

15. W przyszłym tygodniu uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny. Wszystkich Uczniów naszych szkół, Dyrekcje, Wychowawców, Katechetów i Opiekunów zapraszamy na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem na cały rok nauki w poniedziałek 3.09. o godz. 8:00. Spowiedź będzie już od godz. 7:30. Z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego można też skorzystać w niedzielę 20 min. przed każdą Msza św.

16. W dniach 3-9 września Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej i Fundacja Razem dla Młodych organizują wakacyjno-szkoleniowy wyjazd do Broku w ramach programu: „Młodzi dla środowiska”. W programie: codzienna Msza Św., szkolenia edukacyjne, wycieczki, spływ kajakowy, park linowy. Koszt wyjazdu 150 zł. Wiek uczestników 18+. Zapisy i więcej informacji drogą mailową na adres: sekretariat@sdm.waw.pl lub u diecezjalnego duszpasterza młodzieży ks. Michała Dziedzica nr tel.: 512 913 429.