1. Dziękujemy za ofiary na tacę i złożone do puszek na katolickie uczelnie.
 2. Dziś ofiary składane do puszek są przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. Jednocześnie tą niedzielą rozpoczynamy w Polsce Tydzień Miłosierdzia.
 3. Dziś zapraszamy całe rodziny oraz wszystkie zespoły parafialne na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w „Godzinę Łaski” z Procesją Eucharystyczną. Odśpiewamy Uroczyście Koronkę do Miłosierdzia Bożegoa następnie odbędzie się Procesja Eucharystyczna i specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Kapłan będzie go udzielał wędrując z Najświętszym Sakramentem po całej świątyni, aby każdy mógł doświadczyć w tym czasie szczególnej bliskości Bożego Miłosierdzia.
 4. Dziś po Mszy wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 5. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte będą o godz. 7:00 i 18:00.
 6. W poniedziałek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie z ks. Proboszczem dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 7. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza we czwartek o 19:30 na spotkanie w domu parafialnym.
 8. Próby chóru parafialnego są we czwartek o godz. 19:15.
 9. Chórek dziecięcy „Iskierki Miłości„” zaprasza na próbę w sobotę o godz. 10:00 na plebanii.
 10. W sobotę o godz. 19:00 w sali przy kancelarii odbędzie się konferencja dla rodziców i chrzestnych.
 11. W sobotę w kościele o godz. 9:00 odbędzie się zbiórka dla Kandydatów, o godz. 10:00 na plebani zbiórka dla Ministrantów. Trening piłki nożnej w hali SP 353 będzie w godz. 13:30 – 15:30.
 12. Parafia organizuje wakacje dla młodzieży z pielgrzymką do Medjugorie. Szczegóły i zapisy u ks. Pawła.
 13. W poniedziałek w godz. 19:00-20:00 w sali przy kancelarii parafialnej odbędą się porady Radcy Prawnego.
 14. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas diecezjalną, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”. Na stornie www.cdwp.caritas.pl       można skorzystać z darmowego programu wypełniania PIT.          Przypominamy, że rozliczenia można dokonać tylko do końca kwietnia.
 15. Dnia 17 kwietnia 2018 o godz. 18:30. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła przy ul. Władysława Raczkiewicza 31(dawniej ul. I Praskiego Pułku) zaprasza na spotkanie z Panią Moniką Rogozińską i jej najnowszą książką pod tytułem „Polowanie na Matkę”. W swojej najnowszej książce podejmuje ona temat dramatycznych wydarzeń, które doprowadziły do uwięzienia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Książka opowiada jak narodziła się tradycja wędrówki obrazu z Jasnej Góry.
 16. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczamy na prace wokół kościoła przed planowaną konsekracją.
 17. W przyszłą Niedzielę pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte” będziemy obchodzić II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, będzie to także początek X Tygodnia Biblijnego. W dzisiejszym Tygodniku Idziemy warto przeczytać artykuł „Tabernakulum Ducha Świętego”, aby lepiej zrozumieć cel tych inicjatyw duszpasterskich.

XIII Marsz Świętości Życia – 15 kwietnia 2018
Po raz trzynasty ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia, organizowany przez Diecezję Warszawsko-Praską i Archidiecezję Warszawską. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, szczególne zaproszenie kierujemy do rodzin z dziećmi. Wydarzenie to jest przypomnieniem o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Hasłem tegorocznego Marszu są słowa „Jestem za życiem! #adOPCJA”. Marsz Świętości Życia poprzedzą Msze święte o godz. 11:00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Florianna Męczennika pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego oraz w Archikatedrze św. Jana pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.
Po Eucharystii przejdziemy na Plac Zamkowy, z którego o godz. 12.40 razem z wiernymi Archidiecezji Warszawskiej wyruszymy w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża, pod którą o godz. 13.00 nastąpi zakończenie Marszu.
W ramach akcji ,,Pielucha dla malucha” pod katedrą warszawsko-praską od 10.30 będzie trwała zbiórka pampersów, mleka, artykułów pielęgnacyjnych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce, prowadzonego przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

ZAPOWIEDZI MAŁŻEŃSKIE
Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Hubert Skoczeń, kawaler z par. tutejszej i Aneta Kucharska, panna z par. tutejszej;
 
Tomasz Ługowski, kawaler z par. Matki Łaski Bożej w Halinowie i Izabela Klimacka, panna z par. tutejszej;

 Jakub Maksymilian Kosowski, kawaler z par. św. o. Pio w Warszawie i Natalia Dąbrowa, panna z par. tutejszej;
 
Narzeczonych polecamy modlitwom wiernych. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich w/w osób zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.