1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.

2. Bóg zapłać Rodzinom, które wzięły udział w konkursie biblijnym. Nagrodę za poprawne odpowiedzi wylosowała Rodzina Ostrowskich. Gratulujemy!

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dzień ten jest obchodzony wraz z fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powołaną w 2000 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Tak jak w całej Polsce i przed naszym kościołem organizowana jest zbiórka ofiar, na fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów oraz studentów, będących stypendystami Fundacji.

4. Zgodnie z naszą parafialną tradycją ofiary składane na tacę w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy w całości na spłatę naszych zobowiązań.

5. Od dziś można zgłaszać imiona zmarłych, za których będziemy modlić się w wypominkach jednorazowych 2 listopada i całorocznych wypominkach w każdy 3 piątek miesiąca. Kartki na wypominki są przygotowane na stoliku z prasą.

6. Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są codziennie o godz. 17:15. Prosimy Rodziców i opiekunów o pomoc w przyprowadzaniu dzieci na te piękne nabożeństwa. Dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki, a 31 października wśród najbardziej wytrwałych zostanie przeprowadzone losowanie, które dziecko dostanie pluszowego miśka.

7. W poniedziałek w liturgii wspominamy Bł. Wincentego Kadłubka, w piątek Bł. Honorata Koźmińskiego.

8. Od poniedziałku o godz. 19:00 w sali domu parafialnego rozpoczynamy Katechezy dla Narzeczonych. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższych miesiącach planują zawrzeć Sakrament Małżeństwa.

9. W poniedziałek 9 października po Mszy św. Rycerze Jana Pawła II zapraszają wszystkich mężczyzn, którzy chcą służyć Kościołowi w duchu Św. Jana Pawła II. Spotkanie organizacyjne odbędzie się po Mszy Św. o godz. 18:00 w sali przy kancelarii.

10. We wtorek o godz. 18:45 rodzinna Schola „Cudaki” zaprasza na próbę w sali domu parafialnego.

11. We środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można zgłaszać w kancelarii i zakrystii.

12. We czwartek o godz. 19:15 próba Chóru,

13. We czwartek o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji.

14. W piątek 13 października o godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła. Prosimy przynieść świece.

15. W sobotę o godz. 10:00 próba scholii dziecięcej. Zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną swoim śpiewem uwielbiać Pana Boga.

16. Młodzież naszej parafii z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży podjęła inicjatywę posprzątania śmieci w naszym lesie. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w akcji w najbliższą sobotę. Start o godz. 9:00 przed kościołem. Organizatorzy zapewniają worki na śmiecie.

17. W sobotę 14 października o godz. 19:00 w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja dla Rodziców i Chrzestnych przed planowanym chrztem dziecka.

18. W niedzielę 15 października ofiary składane do puszek przeznaczamy na Dom Świętej Siostry Faustyny.

19. Za tydzień o godz. 16:00 będzie dodatkowa Msza Św. dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

20. W poniedziałek 16 października Ks. Proboszcz zaprasza Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii. Spotkanie odbędzie się po Mszy o godz. 18:00 w kościele.

21. W dn. 14-15 października w imieniu Parafii NSPJ i Urzędu Dzielnicy zapraszamy na VI Festiwal Chóralny. Szczegóły na plakatach. W ramach Festiwalu w przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 13:00 wystąpi Chór Dziewczęcy Il Canto-Magnificat.

22. W przyszłą niedzielę Różaniec o godz. 17:15 będzie połączony ze specjalnym nabożeństwem związanym z obchodami Dnia Dziecka Utraconego. Będziemy się modlić w intencji przedwcześnie zmarłych Dzieci i w intencji osieroconych Rodziców. Przed różańcem można w zakrystii zgłosić imiona dzieci polecanych w modlitwie.

23. Kancelaria parafialna w październiku jest czynna do godz. 17:00. Podczas dyżurów w kancelarii można rezerwować intencje Mszy św. na rok 2018.

24. Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej organizuje zbiórkę środków potrzebnych do prowadzenia mobilnej łaźni dla osób bezdomnych: szampony, mydła w płynie, żele pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów, przybory do golenia oraz bielizna (nowa lub używane koszulki). Do przyszłej niedzieli w kościele będą wystawione kosze, do których będzie można złożyć wymienione produkty. Z mobilnej łaźni korzysta dziennie ok. 100 osób. Poza możliwością poprawy stanu higieny osobistej osoby potrzebujące mogą dodatkowo wymienić odzież, skorzystać z usług fryzjera i pielęgniarki. Obecnie łaźnia usytuowana jest na Pradze Północ.