1. Bóg zapłać za złożone w tych dniach i podczas kolędy ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za życzliwość i serdeczne spotkania w domach przy okazji wizyty duszpasterskiej.

2. Homilie podczas każdej Mszy św. głosi ks. Paweł.

3. Jeszcze dziś wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjazd sprzed kościoła autokarem o godz. 15.15. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

4. We czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – w naszej tradycji zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec. Ofiary składane po każdej  Mszy Świętej do puszek przeznaczone są funkcjonowanie zakonów klauzurowych w Polsce.

5. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako dzień Życia Konsekrowanego, dlatego będziemy modlić się za wszystkie osoby konsekrowane, a na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy szczególnie o powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii.

6. W I piątek miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie zakończona Różańcem o godz. 17.30. Przypominamy że spowiedź w I piątki jest od godz. 17.00, wtedy jest 3 księży w konfesjonale. Osoby, które pragną korzystać z kierownictwa duchowego w konfesjonale prosimy by umawiały się ze spowiednikiem poza I piątkiem miesiąca, by nie tworzyły się kolejki i nie cierpiały z tego powodu inne osoby a szczególnie dzieci, które obchodzą 9 pierwszych piątków miesiąca.

7. W I piątek w godz. 9.00-12.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

8. W I sobotę po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00. Zapraszamy.

9. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na cele charytatywne naszej parafialnej Caritas.

10. Chórek dziecięcy zaprasza na próbę w tę sobotę wyjątkowo o godz. 9.00 w sali domu parafialnego.

11. Plan całej wizyty duszpasterskiej podany jest na 4 stronie gazetki, oraz na parafialnej stronie internetowej. W tym tygodniu we wtorek w kolędzie pomoże nam O. Andrzej Rodak z Zakonu Ojców Kamilianów. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża ze świecami, kropidła, wody święconej. W miarę możliwości prosimy o powiadomienie o kolędzie swoich sąsiadów i odprowadzenie księdza do następnego domu.

12. Bal karnawałowy dla dzieci i całych rodzin odbędzie się w sobotę 4 lutego w sali naszego Gimnazjum o godz. 10.00. W zakrystii za przysłowiową złotówkę można jeszcze odbierać zaproszenia-bilet wstępu. Zachęcamy uczestników balu do przygotowania karnawałowych strojów – przewidziano wiele konkursów i nagród. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

13. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.

14. Parafialne kalendarze na 2017 rok wyłożone są na stoliku pod figurą św. Antoniego. Składane do skarbony ofiary za kalendarz wspomogą nasz parafialny fundusz na prace wykończeniowe przy świątyni przed planowaną konsekracją kościoła. Zachęcamy do nabywania kalendarzy, by były w naszych domach, jako wyraz jedności naszej parafii.