1.Dziękujemy za złożone w tych dniach i podczas kolędy ofiary na potrzeby naszego kościoła oraz za złożone w święto Trzech Króli ofiary na misje katolickie na świecie. Bóg zapłać za ofiary do puszek na cele charytatywne Caritas naszej parafii.

2.Dziękujemy naszemu parafialnemu Chórowi za wspaniały koncert kolęd w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Śpiewali dla nas – Soprany: Aleksandra Jaczewska, Beata Jaczewska, Katarzyna Lazurek, Katarzyna Łukomska, Agnieszka Mędrzecka, Kagarzyna Zawaliska; Alty: Lidia Woźnica, Anna Stachyra, Izabela Łoń, Ewa Lirska, Joanna Górecka; Basy: Piotr Kuśmider, Rafał Kruschewski, Grzegorz Czajka; Tenory: Michał Rosjan, Marek Lirski, Robert Naparty, Waldemar Góra. Dyrygent: Małgorzata Sobieszek.

3.Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie kolędy śpiewać możemy do 2 lutego.

4. Dziś jeszcze o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. Parafialne kalendarze na 2017 rok wyłożone są na stoliku pod figurą św. Antoniego. Składane do skarbony ofiary za kalendarz wspomogą nasz parafialny fundusz na prace wykończeniowe przy świątyni przed planowaną konsekracją kościoła. Bóg zapłać Drukarni Braci Grodzickich za wydrukowanie i ofiarowanie kalendarzy.

6. Spotkanie opłatkowe dla służby liturgicznej (ministranci i lektorzy) w sobotę 14 stycznia o godz. 10.00. Natomiast opłatek Grup i Wspólnot parafialnych oraz członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sobotę o godz. 16.00. Zapraszamy z ciastem!

7. W sobotę 14 stycznia o godz. 19.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w niedzielę15 stycznia otrzymają Sakrament Chrztu.

8. W niedzielę 15 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

9. Rodziny, które wprowadziły się do naszej parafii od ostatniej kolędy, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, ułatwi to nam planowanie wizyty kolędowej.

10. Chórek dziecięcy zaprasza na próby w soboty od 10.00 do 11.00 w sali domu parafialnego.

11. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni podany jest na 4 stronie gazetki. Pełniejszy plan Kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej (w specjalnej zakładce „Wizyta Duszpasterska 2016/2017). W tym tygodniu (w poniedziałek, wtorek i piątek) w kolędzie pomoże nam Ojciec Andrzej Rodak ze zgromadzenia Ojców Kamilianów. Prosimy o przygotowanie na stole krzyża ze świecami, kropidła, wody święconej (można zaopatrzyć się w nią w zakrystii). W miarę możliwości prosimy o powiadomienie o kolędzie swoich sąsiadów i odprowadzenie księdza do następnego domu.

12. Kancelaria w miesiącu styczniu podczas kolędy czynna: w poniedziałek i środę w godz. 16.00-17.00, w sobotę w godz. 9.00-10.00.

13. Planujemy Bal karnawałowy dla dzieci i całych rodzin. Osoby, które mają już doświadczenie z poprzednich lat i wszystkich którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie tej atrakcji prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

14. Zachęcamy do odpisów 1% podatku dochodowego na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Nasza parafia podpisała porozumienie z Caritas, które umożliwi korzystanie z przekazanych środków na cele charytatywne naszej parafii (np. kolonie dla dzieci). Ulotki z numerem KRS, który konieczny jest do dokonania odpisu, dostępne są na stoliku z prasą. Pamiętajmy o wpisaniu w PIT w rubryce „cel szczegółowy 1%” nazwy naszej parafii: „Parafia Św. Hieronima”.