Zasady bezpieczeństwa podczas pandemii

ZASADY  BEZPIECZEŃSTWA  PODCZAS  PANDEMII

Apelujemy, by w poczuciu wzajemnej odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegać wszystkich zaleceń służb sanitarnych.

  1. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa (maseczki, przyłbice, chusta, szalik) oraz o zachowaniu właściwych odstępów między sobą.
  1. Znak pokoju przekazujemy przez skinienie głową.
  1. W kościele za ławkami i przy konfesjonałach są dostępne środki dezynfekujące. Po przyjściu do kościoła należy zdezynfekować dłonie. Przed przystąpieniem do spowiedzi należy zdezynfekować kratki konfesjonału.
  1. W niedzielę  i podczas uroczystości, dla uczestniczących w liturgii poza kościołem, są włączane głośniki na zewnątrz.
  1. W niedzielę Komunia św. tylko na rękę udzielana jest tylko w nawie bocznej po lewej stronie przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na Mszach św. w dni powszednie osoby przyjmujące na rękę podchodzą do Komunii w nawie głównej w pierwszej kolejności.

 

Sposób przyjmowania Komunii Świętej na rękę:

Wyciągamy przed siebie obie dłonie i podnosimy do góry, na wysokość klatki piersiowej, tak aby prawa dłoń podtrzymywała lewą. Otrzymujemy Komunię św. na otwartą lewą dłoń, prawą unosimy konsekrowaną Hostię do ust i spożywamy (w przypadku osób leworęcznych – odwrotnie). Komunię św. spożywamy na miejscu, przed kapłanem, nie odchodzimy z Komunia do ławki.

Informujemy, że od 17 października br. nasza Parafia znalazła się w strefie czerwonej i zgodnie z nowymi wytycznymi służb sanitarnych w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 120 osób.