ROK ŚW. JÓZEFA

Napisz list do św. Józefa

Wiele jest świadectw skuteczności orędownictwa św. Józefa. Istnieje tradycja pisania do tego Świętego listów, w których przedstawiane są prośby, a także składane dziękczynienia za już otrzymane Boże Łaski. Do św. Józefa pisać można w każdej sytuacji i w każdej sprawie. W Roku św. Józefa szczególnie zachęcamy do skorzystania z tej formy modlitwy. List można złożyć  za pośrednictwem poniższego formularza. Przesłane listy zostaną opublikowane w „skrzynce św. Józefa”.

Święty Józefie cieszę się, że zagościłeś w naszej parafii. Miej w opiece dzieci przygotowujące się do I komunii Świętej i ich całe rodziny. Opiekuj się nami i całym Kościołem.
X.DM

Święty Józefie dziękuję Ci za mojego męża i dzieci oraz proszę o wstawiennictwo w pokonywaniu trudów małżeńskich i wzrastaniu we wzajemnej miłości.
LM

Kochany Św. Józefie pokornie Cię proszę, żebyś postawił w niedługim czasie na mojej drodze mężczyznę, który zostanie w tym roku moim mężem. Kogoś kto mnie mocno pokocha tak jak ja jego.
Aby owy mężczyzna miał Twoje cechy charakteru, żeby był cierpliwy, spokojny, pokorny, wrażliwy, opanowany, dobry, uczciwy.
Proszę Cię z całego serca Święty Józefie nie pozwól bym była jedną z tych osób, która nie została przez Ciebie wysłuchana.
Małgorzata

Proszę cię św. Józefie opiekunie rodzin weź pod swoją opiekę rodzinę Agaty, niech przeminą wszystkie trudności jakie przez ostatnie lata są z nimi prawie codziennie, ufam że to jest zamierzone przez BOGA, ale proszę Cię św. Józefie jeśli możesz wstawić się u Boga, to proszę Cię niech te przeciwności losu dla tej rodziny już się zakończą. Błagam Cię matka.
Elżbieta

Św. Józefie dziękuje Ci, że w obecnym Roku 2021Tobie poświęconym odnalazłam Cię, odkryłam, odkrywam wciąż. Dziękuje Ci za Twoja opiekę i za nadzieję, którą mi dajesz. Idźcie do Józefa… ze wszystkim.

Anna

Kochany Święty Józefie,

Wiele słyszałam i czytałam o Twoich dziełach, zasługach i pomocy, postanowiłam w końcu zwrócić się do Ciebie z prośbą o pomoc i wstawiennictwo. Nie mam nic do stracenia a mogę zyskać. Nie jest łatwo pisać mi ten list, ale jest jeszcze nadzieja na to, że pomimo tego iż w oczach wielu jestem już spisana na straty i staropanieństwo, ufam, że nie bez powodu w moim sercu nadal tli się pragnienie bycia żoną i matką. Chcę kochać i być kochaną, chcę poczuć miłość macierzyńską, miłość  szczerą i bezwarunkową.

Smak odrzucenia, rozczarowania i upokorzenia znam już bardzo dobrze, ale nie poznałam smaku prawdziwej miłości do drugiego człowieka, do mężczyzny. Każdego dnia uczę się kochać ludzi, i ufam, że mój przyszły mąż pomoże mi wzrastać w wierze i w miłości, pokaże mi, że można kochać kobietę czystą miłością, że swoimi oczami nie będzie widział we mnie przedmiotu a kobietę jako dzieło Boga, stworzoną do miłości, macierzyństwa, do tego żeby ją szanować dbać o nią , troszczyć się i dawać poczucie bezpieczeństwa.

Moim wyśnionym i wymarzonym  od zawsze jest wysoki brunet z brązowymi oczami. Mężczyzna, który będzie romantykiem, który  przytuli, ucałuje w czoło i powie, ze wszystko będzie dobrze, bo nie jestem sama. Mężczyzna który będzie mi pokazywał nowe horyzonty i będzie mnie uczył nowych rzeczy, obudzi we mnie pasje, dzięki którym moje życie będzie bardziej kolorowe, przy którym będę się śmiać i nie będę się bać, gdy przyjdą gorsze dni, bo przecież wiesz, że siłą kobiety jest odpowiedni mężczyzna u jej boku.
Mam piękny dom, ale coraz trudniej jest mi go samej utrzymywać. Wiesz, że jestem osobą ambitną i pracuję, ale doba też się nie wydłuża a ja mam coraz mniej sił do takiego orania po godzinach.

Proszę Cię Święty Józefie, żeby u progu tego Nowego Roku coś zmieniło się w moim życiu, postaw na mojej drodze mężczyznę, który dostrzeże we mnie wartościową i piękną w swoim wnętrzu kobietę, przecież brzydka nie jestem a jednak ciągle nie mogę trafić na tego jedynego.
Obiecuję, że jeżeli spełnisz pragnienie mojego serca dam świadectwo o Twojej wielkiej mocy i działaniu w moim życiu.

Monika

Święty Józefie, proszę Cię o łaskę wstawiennictwa do Pana Jezusa w intencji pojednania dzieci moich – Sandry I Roberta ze mną, abyśmy sobie wzajemnie wybaczyli wszelkie błędy i krzywdy i żeby dzieci nie występowały przeciwko mnie, tylko jak najszybciej nawiązały kontakt ze mną, abym był dla nich cudownym ojcem, wzorem dla innych ojców.

Aby umacniała się nasza wiara i abyśmy doznali w tak szczególnym roku obfitości Łask Bożych.

Bogusław

Św. Józefie, bardzo proszę o pomoc w powrocie do zdrowia mojego męża Andrzeja.

Jolanta

Święty Józefie, patronie Rodziny, uproś mi u Boga ślub z Darkiem. Spraw byśmy stali się rodziną. Małżeństwem

Grażyna

Bardzo dziękuję Ci św. Józefie za Twoją opiekę, miłość i wstawiennictwo. Dziękuję za pomoc w znalezieniu bardzo dobrej pracy i wszelkie łaski otrzymane za Twoim pośrednictwem. Chciałabym Cię poprosić o wstawiennictwo w intencji nawrócenia mojego serca, aby było pokorne, zakochane w Panu Bogu i żyjące wg. Bożej Woli. Za Przemka i moją relację z nim, za sprawy zawodowe, Karinę, Justynę, Paulinę, Monikę, Łukasza, za dziadków, za osoby potrzebujące i o pokój na świecie i koniec wojny na Ukrainie, dziękuję.

Ilona