ROK ŚW. JÓZEFA

Napisz list do św. Józefa

Wiele jest świadectw skuteczności orędownictwa św. Józefa. Istnieje tradycja pisania do tego Świętego listów, w których przedstawiane są prośby, a także składane dziękczynienia za już otrzymane Boże Łaski. Do św. Józefa pisać można w każdej sytuacji i w każdej sprawie. W Roku św. Józefa szczególnie zachęcamy do skorzystania z tej formy modlitwy. List można złożyć  za pośrednictwem poniższego formularza. Przesłane listy zostaną opublikowane w „skrzynce św. Józefa”.

Proszę Cię, chroń mnie i mojego męża i naszych ukochanych synów. Miej w opiece, umacniaj naszą miłość i miej w opiece całą naszą 4, byśmy zawsze byli razem.

Agnieszka

Św. Józefie, proszę Cię, pomóż mi wrócić do domu, do Polski, bez żadnych kłamstw. Abym wróciła na połowę września. I o mieszkanie dla mojej córki

Marzena

Święty Józefie, uproś uzdrowienie moich córeczek. Tobie Jezus niczego nie odmówi, a ja już nie radzę sobie z niczym. Pomóż mi proszę.

Magda

Święty Józefie, proszę Cię o pomoc. Mamy z mężem długów, bardzo chciałabym to wszystko jeszcze w tym roku spłacić. Proszę Cię, ty wiesz. Amen

Marzena

Św. Józefie, proszę o zdrowie i siły w znoszeniu przeciwności dla mojego siostrzeńca. Chroń go od złego i wspieraj. A dla całej rodziny zdrowie i spokój.

Zofia

Św. Józefie, Ojcze mój i opiekunie, proszę o inną, lepsza pracę, przez którą mogłabym wielbić Boga, która dawałaby mi choć trochę satysfakcji… ale zgodnie z wolą Bożą.
Mam mało czasu, bo za niedługi czas, będę musiała wrócić do starej pracy, jeżeli tak będzie, to proszę zaopiekuj się tam mną.

Barbara

Święty Józefie, Opiekunie Najświętszej Panienki i Jezusa… może nie jestem i nie byłam doskonałą katoliczką, bądź człowiekiem w ogóle i mam swoje za uszami, jednak od jakiegoś czasu bardzo pogubiłam się w moim życiu. Nie czuję radości z życia, mam kłopoty finansowe, jestem bardzo samotna. Św. Józefie, ja wiem, że to nie jest koncert życzeń i nikt nie mówił, że w życiu będzie łatwo, ale proszę dodaj mi sił do zniesienia tego wszystkiego, które z każdym dniem staje się dla mnie coraz bardziej cięższe i cięższe. Proszę, wyproś u Boga łaskę mądrości i sił do tego, aby to wszystko znieść. Proszę, niech wróci sens i radość z życia, abym znów mogła doświadczać pozytywnych stron życia. Proszę Ciebie, dopomóż mi w spłacie moich zobowiązań, pokieruj życiem moim tak, abym wreszcie wyszła na prostą. Jeśli taka wola Boża, proszę Ciebie, spraw, abym nie była taka samotna, abym też mogła i umiała otworzyć się na drugiego człowieka, bez lęku i uprzedzeń. Jeśli tylko Bóg tak chce, proszę spraw abym miała bliskiego mi mężczyznę, który będzie moim katolickim mężem, z którym stworzę trwały, bezpieczny i szczęśliwy związek i abym się nie bała tych zmian w moim życiu. Święty Józefie, Ty wiesz wszystko…

Agnieszka

Drogi św. Józefie, proszę o wstawiennictwo za mojego sakramentalnego męża Pawła, o łaskę nawrócenia, uleczenie z nałogów i grzechu cudzołóstwa oraz powrót do pełnego realizowania przysięgi małżeńskiej. Aby zaczął życie z Bogiem i na twój wzór jako dobry mąż i ojciec.

Magdalena

Święty Józefie, proszę, aby mój mąż spotkał Boga żywego, wrócił do Kościoła, sakramentów i do mnie.
Amen

Viola

Święty Józefie ,Ty wiesz czego ja najbardziej potrzebuje dla moich synów .O zdrowie fizyczne i psychiczne Dla moich synów Kacper 15 lat ❤Natan 6 lat ❤ o chęci do nauki o to, żeby na swoich drogach życia poznawali ludzi dobrych ,uczciwych żeby im nikt w życiu nie utrudniał, aby im się krzywda nigdy nie stała w życiu i aby oni żyli tak żeby nikt nie płakał przez nich. Moi chłopcy są kochani ,ale bardzo proszę Cię Święty Józefie prowadź ich przez życie z dobrocią w ich serduszkach.❤ A dla mnie tylko żebym mogła ich wychować na dobrych i mądrych ludzi. I troszkę zdrowia potrzebuje i żeby zaczęło się układać w mojej rodzinie z moim partnerem, żebyśmy mogli umieć ze sobą rozmawiać ❤i żebyśmy się nawzajem nie ranili. Żeby była miłość i szacunek u nas w domu. Żeby zaczął kochać i szanować mojego starszego syna Kacpra .❤ Bardzo proszę o wysłuchanie moich próśb Święty Józefie.

Ola

Święty Józefie, proszę o łaskę jedności w małżeństwie, miłości wzajemnej, o nawrócenie męża,  o pokój w rodzinie, o pomoc z sytuacją mieszkaniową, o godziwe i pewne warunki pracy, o zdrowie dla całej rodziny.

Ania

Św. Józefie, moja córka jest chora na chorobę genetyczna, przestała rosnąć, proszę Cię o łaski dla niej, żeby się choroba cofnęła. Prosi matka.

Matka

Święty Józefie, proszę Cię, ratuj

Katarzyna

Drogi św. Józefie, proszę Cię w intencji mojego małżeństwa, by mąż się do końca nawrócił, byś nas dalej poprowadził wskazując nam wolę Bożą, byś mi pomógł w wychowywaniu dzieci, bo coraz mi trudniej szczególnie z synem sobie nie radzę, błagam pomóż mi, proszę cię też o zgodę w rodzinie i całkowite uwolnienie od myśli samobójczych, a także o zdrowie i ochronę w tych trudnych czasach dla nas, chroń szczególnie moje dzieci, proszę prowadź nas. Amen

Joanna

Święty Józefie, proszę Cię o pracę dla mojego syna Jakuba. O właściwe rozeznanie ścieżki w jego życiu.

Agnieszka

Święty Józefie, strzeż moją rodzinę. Spraw, abyśmy wrócili cali i zdrowi i w komplecie z wakacji. Ulecz mojego syna z depresji, myśli samobójczych, znajdź mu prawdziwych przyjaciół i spraw żeby odnalazł sens życia. Oby od września jego sytuacja w szkole uległa diametralnej poprawie. Wiem, że teraz wszystko się odmieni na lepsze za Twoją przyczyna. Jezu Ufam Tobie!

Paulina

Święty Józefie, ufam, że wysłuchasz mojego wołania. Ty zawsze jesteś ze mną i nigdy mnie zawiodłeś. Proszę Cię o opiekę nad moim mężem Rafałem, który jest na odwyku. Uzdrów jego umysł, daj mu silną wolę. Proszę Cię św. Józefie o dobrą pracę dla niego, żeby skończyły się nasze problemy finansowe, żeby było nas stać na wszystko, tak jak kiedyś. Wiesz św. Józefie o czym marzę – o własnym domku, w którym będzie cisza i spokój, gdzie będziemy żyć własnym życiem. Miej opiekę nad moimi dziećmi, żeby się dobrze uczyły, zawsze żyły z Bogiem i żebym miała odwagę iść na prawo jazdy. Św. Józefie wstawiaj się za nami….

Agnes

Św. Józefie, proszę Cię o wstawiennictwo za moją rodziną. Wyprostuj wszystkie ścieżki. Miej nas swojej opiece. Bóg zapłać.

Iwona

Kochany św. Józefie, jestem w trudnej sytuacji materialnej, na razie pracuję sezonowo i dzięki modlitwom m.in. do Ciebie udaje mi się dawać sobie radę.  Coraz częściej zaczynam myśleć, że praca ta wkrótce się skończy i co wtedy? Złożyłam swoje CV w kilku miejscach i brak odpowiedzi. Boję się bo mam na utrzymaniu dom, córkę i 2 pieski. Mam też mało lat przepracowanych, a chciałabym znaleźć taką pracę, by móc pracować już do emerytury. Moim marzeniem jest to, by pracować z dobrymi, życzliwymi ludźmi, by praca ta była dobrze wynagrodzona i bym mogła pracować niedaleko domu i na jedną zmianę. Marzy mi się to miejsce, gdzie złożyłam moje CV, jednak przyjmę wszystko co mi ześlesz Tatusiu Jezusa. Proszę o Twoją pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Proszę dopomóż, Twoja wyznawczyni Anna

Anna

Proszę o uzdrowienie mojego syna Sławka z alkoholizmu i błogosławieństwo w w rodzinie.

Danuta

O łaskę nawrócenia dla mojego syna i męża, o pokój i jedność w naszej rodzinie i o łaskę pokory dla Marcina oraz o uzdrowienie go z zaburzeń psychicznych i emocjonalnych.

Mariola

Święty Józefie, dziękuję Ci za wszystko co dobre spotkało mnie w życiu, ale proszę Ciebie także o mądrość w gospodarowaniu finansami oraz wyjście z pętli zadłużenia. Spraw, pokieruj moim życiem tak, abym wreszcie mogła wyjść z tych finansowych zakrętów. Proszę Ciebie o to, abym zawsze miała pracę na pokrycie tych zobowiązań i wreszcie mogła normalnie i z godnością w życiu funkcjonować. Święty Józefie, dopomóż, dodaj sił i mądrości. Wstaw się u Boga za mną…

Agnieszka

Święty Józefie, bardzo proszę Ciebie o łaskę uzdrowienia mojego taty Zenona oraz o Twoją opiekę, aby poukładało się w moim życiu. Proszę o uzdrowienie oraz abym w końcu miał swoje mieszkanie.

Sławek

Święty Józefie, proszę Cię o pomoc w mojej sytuacji finansowej. Błagam, odzyskaj w moim imieniu wszystkie moje stracone pieniądze. Proszę, daj mi być w związku z dobrym mężczyzną, który zostanie moim mężem. Daj mi już teraz stworzyć z nim dobry, spokojny związek.

Paula

O łaskę nawrócenia dla mojego syna i męża, o pokój w naszej rodzinie i odnalezienie drogi życiowej dla syna.

Ewelina

Święty Józefie proszę Cię o pomoc. Mój brat nie chce się leczyć, ani pracować. Proszę dopomóż, aby zmądrzał i wyleczył, a potem pomóż mu znaleźć dobrą pracę.
Jeśli mogę, proszę Cię św. Józefie, abym zapomniała o Jakubie. Postaw proszę na mojej drodze człowieka, który mi się spodoba i będzie dla mnie dobrym mężem. Chciałabym założyć rodzinę opartą na miłości do Boga. Dopomóż mi św. Józefie bo ciężko mi samej o jestem w ciągłej depresji już 5 miesiąc i zaczynam tracić nadzieję, że kiedyś będę szczęśliwa.

Anna

Kochany Świety Józefie,
modlę się, błagam i bardzo proszę o ratunek, naprawę, odnowienie i wzmocnienie związku, relacji i komunikacji między Pawłem i mną. Proszę, żeby Paweł do mnie wrócil i dał jeszcze jedną szanse dla mnie i naszego związku. 

Sylvia

Święty Józefie,
miej w opiece mojego uzależnionego syna Huberta. Spraw, by zaczął się leczyć i żeby na jego drodze stanął Anioł.

Mama

Święty Józefie,
Dziękuję za błogosławieństwo, jakim są moi rodzice i brat, żyjący w wierze i co dzień decydujący się wzrastać w miłości. Proszę, wesprzyj mnie w szukaniu mojego przyszłego męża, z którym razem mogłabym kochać Boga, dzielić się naszymi darami z tym światem  i wychować w wierze i miłości nasze dzieci.

E.

Kochany Święty Józefie, proszę Ciebie o pomoc, żeby mój przyjaciel Robert pogodził się ze mną i się do mnie odezwał. Proszę również o zdrowie dla mnie i żebym mogła znaleźć pracę w przedszkolu lub w żłobku do września 2023 r.

Milena

Święty Józefie, proszę Cię, ratuj Mikołaja z nałogów, choroby psychicznej. Ochrzczony, lecz daleko od Boga, bez świętych Sakramentów w dorosłym życiu. Ratuj Tomasza, jego Ojca, z choroby serca, cukrzycy, żyjącego bez wiary, Sakramentów. Święty Józefie, ratuj moją rodzinę, proszę o uzdrowienie, uwolnienie, zbawienie. Prosi matka i żona.

Anna

Święty Józefie, proszę o wstawiennictwo, o dobrego męża. Chciałam go poznać w Kościele. Chcę z nim zbudować małżeństwo oparte na Bogu, potrzebuję, żeby był zaradny, umiał zatroszczyć się o rodzinę, żebyśmy dzielili podobne pasje.

Monika

Kochany Święty Józefie, Ty nigdy nie opuszczasz proszących Cię o łaski. Proszę o uleczenie mnie ze wszelkich chorób, bym mogła opiekować się Kaziem. Proszę Cię także, obdarz naszą rodzinę zdrowymj dziećmi, by wzrastały na chwałę Bożą. Proszę o dar macierzyństwa. Dziękuję za wszystko.

Agata

Święty Józefie pomóż, spraw, żeby 8.03.2023 r. pojawił się mój przyszły mąż. Daj mi łaskę wyjścia za mąż w 2023 roku i dar potomstwa 4 dzieci. Lata lecą, ale co to dla Ciebie…

Teresa

Święty Józefie dziękuję Ci za mojego męża i dzieci oraz proszę o wstawiennictwo w pokonywaniu trudów małżeńskich i wzrastaniu we wzajemnej miłości.
LM

Drogi św. Józefie chciałabym bardzo podziękować, że mój synek wyszedł ze szpitala. Tak strasznie mi wstyd, że zwracam się do Boga, kiedy jestem w potrzebie, a nie dziękuję, kiedy naprawdę wszystko się układa. Przepraszam. Proszę o zdrowie dla mojej rodziny oraz o nawrócenie się. Dziękuję…

BK

Bardzo dziękuję Ci św. Józefie za Twoją opiekę, miłość i wstawiennictwo. Dziękuję za pomoc w znalezieniu bardzo dobrej pracy i wszelkie łaski otrzymane za Twoim pośrednictwem. Chciałabym Cię poprosić o wstawiennictwo w intencji nawrócenia mojego serca, aby było pokorne, zakochane w Panu Bogu i żyjące wg. Bożej Woli. Za Przemka i moją relację z nim, za sprawy zawodowe, Karinę, Justynę, Paulinę, Monikę, Łukasza, za dziadków, za osoby potrzebujące i o pokój na świecie i koniec wojny na Ukrainie, dziękuję.

Ilona

Święty Józefie, patronie Rodziny, uproś mi u Boga ślub z Darkiem. Spraw byśmy stali się rodziną. Małżeństwem

Grażyna

Św. Józefie, bardzo proszę o pomoc w powrocie do zdrowia mojego męża Andrzeja.

Jolanta

Święty Józefie, proszę Cię o łaskę wstawiennictwa do Pana Jezusa w intencji pojednania dzieci moich – Sandry I Roberta ze mną, abyśmy sobie wzajemnie wybaczyli wszelkie błędy i krzywdy i żeby dzieci nie występowały przeciwko mnie, tylko jak najszybciej nawiązały kontakt ze mną, abym był dla nich cudownym ojcem, wzorem dla innych ojców.

Aby umacniała się nasza wiara i abyśmy doznali w tak szczególnym roku obfitości Łask Bożych.

Bogusław

Kochany Święty Józefie,

Wiele słyszałam i czytałam o Twoich dziełach, zasługach i pomocy, postanowiłam w końcu zwrócić się do Ciebie z prośbą o pomoc i wstawiennictwo. Nie mam nic do stracenia a mogę zyskać. Nie jest łatwo pisać mi ten list, ale jest jeszcze nadzieja na to, że pomimo tego iż w oczach wielu jestem już spisana na straty i staropanieństwo, ufam, że nie bez powodu w moim sercu nadal tli się pragnienie bycia żoną i matką. Chcę kochać i być kochaną, chcę poczuć miłość macierzyńską, miłość  szczerą i bezwarunkową.

Smak odrzucenia, rozczarowania i upokorzenia znam już bardzo dobrze, ale nie poznałam smaku prawdziwej miłości do drugiego człowieka, do mężczyzny. Każdego dnia uczę się kochać ludzi, i ufam, że mój przyszły mąż pomoże mi wzrastać w wierze i w miłości, pokaże mi, że można kochać kobietę czystą miłością, że swoimi oczami nie będzie widział we mnie przedmiotu a kobietę jako dzieło Boga, stworzoną do miłości, macierzyństwa, do tego żeby ją szanować dbać o nią , troszczyć się i dawać poczucie bezpieczeństwa.

Moim wyśnionym i wymarzonym  od zawsze jest wysoki brunet z brązowymi oczami. Mężczyzna, który będzie romantykiem, który  przytuli, ucałuje w czoło i powie, ze wszystko będzie dobrze, bo nie jestem sama. Mężczyzna który będzie mi pokazywał nowe horyzonty i będzie mnie uczył nowych rzeczy, obudzi we mnie pasje, dzięki którym moje życie będzie bardziej kolorowe, przy którym będę się śmiać i nie będę się bać, gdy przyjdą gorsze dni, bo przecież wiesz, że siłą kobiety jest odpowiedni mężczyzna u jej boku.
Mam piękny dom, ale coraz trudniej jest mi go samej utrzymywać. Wiesz, że jestem osobą ambitną i pracuję, ale doba też się nie wydłuża a ja mam coraz mniej sił do takiego orania po godzinach.

Proszę Cię Święty Józefie, żeby u progu tego Nowego Roku coś zmieniło się w moim życiu, postaw na mojej drodze mężczyznę, który dostrzeże we mnie wartościową i piękną w swoim wnętrzu kobietę, przecież brzydka nie jestem a jednak ciągle nie mogę trafić na tego jedynego.
Obiecuję, że jeżeli spełnisz pragnienie mojego serca dam świadectwo o Twojej wielkiej mocy i działaniu w moim życiu.

Monika

Św. Józefie dziękuje Ci, że w obecnym Roku 2021Tobie poświęconym odnalazłam Cię, odkryłam, odkrywam wciąż. Dziękuje Ci za Twoja opiekę i za nadzieję, którą mi dajesz. Idźcie do Józefa… ze wszystkim.

Anna

Proszę cię św. Józefie opiekunie rodzin weź pod swoją opiekę rodzinę Agaty, niech przeminą wszystkie trudności jakie przez ostatnie lata są z nimi prawie codziennie, ufam że to jest zamierzone przez BOGA, ale proszę Cię św. Józefie jeśli możesz wstawić się u Boga, to proszę Cię niech te przeciwności losu dla tej rodziny już się zakończą. Błagam Cię matka.
Elżbieta

Kochany Św. Józefie pokornie Cię proszę, żebyś postawił w niedługim czasie na mojej drodze mężczyznę, który zostanie w tym roku moim mężem. Kogoś kto mnie mocno pokocha tak jak ja jego.
Aby owy mężczyzna miał Twoje cechy charakteru, żeby był cierpliwy, spokojny, pokorny, wrażliwy, opanowany, dobry, uczciwy.
Proszę Cię z całego serca Święty Józefie nie pozwól bym była jedną z tych osób, która nie została przez Ciebie wysłuchana.
Małgorzata

Święty Józefie cieszę się, że zagościłeś w naszej parafii. Miej w opiece dzieci przygotowujące się do I komunii Świętej i ich całe rodziny. Opiekuj się nami i całym Kościołem.
X.DM